میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۹
 
 
تروریست دست به دامان تروریست
رژیم صهیونیستی همواره ادعا داشته که از ثبات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و امنیتی برخوردار است و خللی در آن ایجاد نمی‌وشد..

رژیم صهیونیستی همواره ادعا داشته که از ثبات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و امنیتی برخوردار است و خللی در آن ایجاد نمی‌وشد. این ادعا در حالی صورت می‌گیرد که نگاهی بر روند درونی این رژیم حقایقی ورای این ادعا را آشکار می‌سازد. در حوزه سیاسی تزلزل جریان‌های سیاسی و البته ناتوانی نتانیاهو برای تکرار نخست وزیری، این رژیم را وادار به تکرار انتخابات کرده است که آشفتگی سیاسی این رژیم را آشکارتر می‌سازد. در حوزه اجتماعی نیز تبعیض نژادی و چند پارگی فرهنگی و ساختاری موج می زند که نمود آن را در تظاهرات‌های گسترده سیاه پوستان علیه ساختار نژادپرستانه حاکم بر این رژیم می توان مشاهده کرد. رژیمی که ادعای دموکراسی اول منطقه را سر می داد اکنون ماهیت ضد انسانی و ضد بشری و نژادپرستانه اش بیش از گذشته آشکار شده و جهانیان آن را با آپارتاید برابر می شناسند.
در حوزه اقتصادی نیز این رژیم با بحران های شدیدی مواجه شده در حالی که این رژیم ادعای زندگی و رفاه برتر را سر می‌داد. در کنار این مباحث یک نکته قابل توجه در حوزه سیاسی این رژیم قابل است و آن رویکرد آشکار سران این رژیم به گروهک تروریستی منافین است. هفته جاری اخباری مبنی بر سفر رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک و وکیل فعلی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به تیرانا پایتخت البانی به عنوان مهمان ویژه مریم رجوی در رسانه ها منتشر شد.
متعاقب این سفر یک دیپلمات فرانسوی مقیم رژیم صهیونیستی، از سفر مهم مریم رجوی سرکرده گروهک تروریستی منافقین به سرزمین‌های اشغالی با هدف دیدار با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر این رژیم و رئیس سازمان جاسوسی موساد خبر داد.کوشار فاش کرده است: این سفر که با وساطت جولیانی و با هماهنگی بواز رادکین سفیر اسرائیل در آلبانی انجام شده است، ارتباط مستقیم با همکاری منافقین و سازمان اطلاعاتی صهیونیست‌ها (موساد) دارد.
در حالی که پایگاه خبری مصری تایم سفر مریم رجوی به تل‌آویو را با وعده چندروز قبل نتانیاهو در مورد افشاء اسناد جدیدی از فعالیت‌های هسته‌ای ایران مرتبط دانسته است یک دیپلمات شاغل در سفارت فرانسه در لبنان در گفتگو با خبرنگار روزنامه الاخبار، هدف از این سفر را عقد قرارداد جدید همکاری میان نتانیاهو و مریم رجوی عنوان کرد. نتانیاهو که با اتهام رشوه، تقلب و فساد اقتصادی روبروست در پایان مهلت قانونی موفق به تشکیل کابینه ائتلافی نشد وبا انحلال کنست شد. در ۸ خرداد لایحه انحلال کنست زمینه را برای انتخابات جدید در ۲۶ شهریور فراهم کرد.
نتانیاهو بدنبال استفاده از ظرفیت سایبری منافقین برای انجام کار تبلیغاتی گسترده درشبکه های اجتماعی این رژیم به منظور تغییر نگاه‌ها نسبت به او و حزب لیکود است. نتانیاهو متعهد شده تا در صورت کمک به او در انتخابات سپتامبر جاری و موفقیت حزب او کمکهای مالی و اطلاعاتی جدیدی را در اختیار این سازمان قرار دهد. به هر تقدیر آنچه در جریان این دیدارها مشهود است تجدید پیمان میان تروریست‌هاست که برای ادامه حیاتشان دست به دامان یکدیگر شده‌اند در حالی که همین رویکرد تزلزل و وضعیت بحرانی شدید آنها را آشکارتر می‌سازد. 

نویسنده: فرامرز اصغری

کد مطلب: 110057
 
Share/Save/Bookmark