میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۰
 
 
پیگیری سیاست روز از حال این روزهای آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی
پیگیری سیاست روز از حال این روزهای آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی
 

از چند روز قبل در خبرها داشتیم که حال رئیس اسبق قوه قضاییه آیت‌الله سيدمحمود هاشمی‌ شاهرودی مساعد نیست و برای درمان راهی بیمارستان شدند، در این بین حتی رهبر معظم انقلاب هم برای عیادت ایشان به بیمارستان رفتند. از آنجا که برای بسیاری از مردم کشور و البته سیاست‌دوستان پیگیری حال آیت‌الله شاهرودی اهمیت ویژه‌ای دارد و عموم مردم خاطراتی را از حضور وی در ریاست قوه قضاییه و نقش ایشان را در هماهنگی بین قوا به یاد دارند راهی بیمارستانی شدیم که به سختی توانستیم بیابیمش. بیمارستانی که محل بستری آیت‌الله بود.
بیمارستانی معمولی با شرایط عادی اما با میهمانی ویژه، میهمانی که با حضورش برای هیچ‌کس دردسری درست نکرد، نه بگیر و ببند وجود داشت و نه کارهای امنیتی ویژه، آنقدر اوضاع عادی بود که اصلا باورمان نشد او را در این بیمارستان بستری کرده‌اند. هر چند به دلیل مراقبت‌های ویژه بعد از انجام عمل جراحی موفق به دیدار با ایشان نشدیم اما توانستیم برای دل مخاطبان بی‌شمار روزنامه خبری از حال آیت‌الله بگیریم.
طبق اعلام خانواده با توصیه پزشک برای تثبیت حال ایشان، ملاقات شونده‌ها محدود شده و حتی مسئولان و نهادها هم از ملاقات منع شده‌اند اما روند درمان و البته نتیجه عمل طبق گفته نزدیکان ایشان به سیاست روز مساعد و در روزهای آینده رو به بهبود می‌رود.
آنطور که خانواده می‌گفتند، دلشان می‌خواهد حتی ملاقات‌های مردمی هم با دوستداران آیت‌الله داشته باشند که اکنون به دلیل شرایط ایشان میسر نیست اما در روزهای آتی امیدوارند با حصول بهبودی بتوانند برای افرادی که مرتب به دفتر آیت‌الله شاهرودی زنگ می‌زنند و حال می‌پرسند فرصتی را فراهم آورند تا خودشان از نزدیک با سیاستمدار محبوب خود ملاقات کنند.
گفتنی است آيت‌‌الله‌‌العظمی هاشمى‌شاهرودى(مدظله) در سال‌ ۱۳۲۷ در نجف به دنیا آمده و به جز ریاست قوه قضاییه در سال‌های ۷۸ تا ۸۸ تا کنون در سمتهای مختلف سیاسی و فرهنگی بسیاری مثل عضویت در مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى، رئیس ومؤسس مؤسسه دائرة‌المعارف فقه اسلامی بر مذهب اهل‌بیت(علیهم السلام)، عضو ونایب رئیس مجلس خبرگان رهبری، عضو ونایب رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، عضو فقهای شورای نگهبان، رئیس هیئت عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه‌گانه حضور داشتند.

کد مطلب: 99276
 
Share/Save/Bookmark