میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۰
 
 
خیانت رژیمهای عربی به آرمان جهان اسلام ادامه دارد
امارات متحده صهیونیستی!
امارات متحده صهیونیستی!
 

اماراتیها در توافقی که با رژیم اسرائیل کردند، به آرمانهای فلسطین و مسلمانان خیانت کردند.
رژیم امارات عربی متحده که در جمع ائتلاف در جنگ علیه مردم مظلوم یمن حضور دارد و جنایات زیادی را علیه این کشور و مردم آن مرتکب شده است، با برقراری روابط با رژیم صهیونیستی، راه را برای برخی دیگر از رژیمهای عربی سرسپرده و وابسته منطقه هموارتر کرد تا آنها نیز جسارت چنین خیانتی را پیدا کنند.
تلاش آمریکا و برخی رژیمهای عربی برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، دنباله سیاست ایجاد خاورماینه جدید است که برایان هوک نماینده سابق آمریکا در امور ایران نیز به آن اشاره کرده است.
برایان هوک در جلسهای در کاخ سفید گفت که این توافق بخشی از «خاورمیانه جدید» است.
وی مدعی شد: «صلح میان اعراب و اسرائیلیها بدترین کابوس ایران است. هیچکس بیشتر از ایران برای تشدید درگیریها میان اعراب و اسرائیل تلاش نکرده است.»
با توجه به پیشینه روابط برخی رژیمهای عربی همچون امارات با رژیم صهیونیستی، این اتفاق تازه نیست بلکه دارای سابقه است و اکنون از سوی این دو رژیم رسما و علناً اعلام شده است.
این اتفاق دقیقاً پس از انفجار مهیب بیروت رخ داد، یعنی تبعات سنگین انفجار بندر بیروت که میلیاردها دلار زیان به این کشور وارد کرد و تبعات سیاسی آن نیز باعث استعفای دولت لبنان شد، عادی سازی روباط امارات و اسرائیل نیز رسماً اعلام شد، این دو اتفاق را نمیتوان بی ربط به هم دانست. انفجار بیروت سعی داشت تا جریان حزب الله را مقصر آن واقعه معرفی کند و در پس آن گروه مقاومت تخت تأثیر انفجار و ابعات سیاسی آن تضعیف شود.
فشارها به لبنان و حزب الله از سوی آمریکا، اروپا و برخی رژیمهای غربی برای حذف حزب الله لبنان از صحنه سیاسی و نظامی لبنان سالها است ادامه دارد و یکی از دلایل تحریمهای لبنان نیز همین است.
با بیانیهای که در باره عادی سازی روابط رژیم امارات و رژیم صهیونیستی صادر شد، سیاست ضد مقاومت از سوی جریان غربی عبری و عربی نیز وارد مرحله تازهای شده است. همه این برنامهها نیز برای مهار جمهوری اسلامی ایران است تا با هر چه نزدیکتر کردن رژیمهای عربی به سوی اسرائیل، خاورمیانه جدید که طرحی از سوی آمریکا و اروپا، پیش برود و جمهوری اسلامی ایران در تنگنا قرار گیرد. با این وجود جبهه مقاومت با رهبری جمهوری اسلامی ایران، متکی به رژیمها و دولتهای سرسپرده و وابسته عربی نیست، بلکه جبهه مقاومت شکل گرفته در کشورهای اسلامی، مستقل هستند.
اکنون جمهوری اسلامی ایران پس از اعلام رسمی عادی سازی روابط دو رژیم امارات و اسرائیل،رویکرد خود را نسبت به حاکمیتهای کشورهایی که در تلاش برای برقراری روباط با رژیم صهیونیستی هستند باید تغییر دهد.
در این میان برای مقابله با رژیمهای عربی که در تلاش برای حذف جبهه مقاومت در جهان اسلام هستند، جمهوری اسلامی ایران باید حمایتهای خود را از جبهه مقاومت از لبنان تا یمن افزایش دهد. قطع روابط یا حداقل کاهش روابط با رژیمهای عربی که با رژیم صهیونیستی به عادی سازی و گسترش مناسبات خود اقدام میکنند باید در دستور کار دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد. اقدامی که امارات انجام داد با واکنشهای داخلی روبرو بود. در همین زمینه دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به توافق امارات با رژیم صهیونیستی با بیان اینکه هیچ مجاهد اسلامی و هیچ غیرتمند عربی به فلسطین خیانت نمیکند، تصریح کرد: فقط بی غیرتها از پشت خنجر میزنند.
فقط بی غیرتها از پشت خنجر میزنند
محسن رضایی در رشته توییتی به عادی سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد و با بیان اینکه ابوظبی مدت ۱۰ سال است که امارات را بهشت اسراییل کرده، تصریح کرد: شبکه های جاسوسی و اطلاعاتی موساد علیه کشورهای منطقه به وجود آوردهاند.
رضایی ادامه داد: فلسطین بزرگ از نهر تا بحر به لطف غیرت مجاهدان و مردمان صبورش بزودی آزاد خواهد شد و بی غیرتها در تاریخ گم خواهند شد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه هیچ مجاهد اسلامی و هیچ غیرتمند عربی به فلسطین خیانت نمیکند، تصریح کرد: فقط بی غیرت ها از پشت خنجر می زنند.
توافق تل آویو ـ ابوظبی؛ معادل تصرف امارات!
سخنگوی شورای نگهبان نیز نوشت: توافق بین رژیم صهیونیستی و امارات چیزی نیست جز تصرف امارات به بهانه تعلیق الحاق کرانه غربی!
عباسعلی کدخدایی در صفحه شخصی خود در توئیتر اینگونه نوشت؛ توافق بین رژیم صهیونیستی و امارات چیزی نیست جز تصرف امارات به بهانه تعلیق الحاق کرانه غربی! این توافق نشان داد که برای رژیم صهیونیستی فعلا اشغال دروازه ورودی شورای خلیج فارس مهم تر است، اول امارات و بعد کرانه غربی! آیا از این پس امارات جزئی از قلمرو رژیم صهیونیستی است؟
امارات در آتش صهیونیسم گرفتار میشود
همچنین حسین امیرعبداللهیان مدیرکل امور بینالملل مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصیاش در فضای مجازی نوشت؛ رویکرد
توافق امارات و رژیم صهیونیستی حماقت راهبردی است
وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز با صدور بیانیهای ضمن محکومیت شدید برقراری روابط دیپلماتیک بین امارات عربی متحده و رژیم صهیونیستی، این اقدام را یک حماقت راهبردی از سوی ابوظبی و تل آویو دانست که بدون تردید حاصل آن تقویت محور مقاومت در منطقه خواهد بود.
در این بیانیه تاکید شده است که مردم مظلوم فلسطین و همه ملت های آزاده جهان هرگز عادی سازی روابط با رژیم غاصب و جنایت پیشه اسرائیل و همداستانی با جنایات آن رژیم را نخواهند بخشید. بدون تردید خون های به ناحق ریخته شده هفت دهه مقاومت برای آزادی سرزمین مقدس فلسطین و قبله اول مسلمین، دیر یا زود گریبان خیانتکاران به آرمان فلسطین را خواهد گرفت.
در ادامه این بیانیه آمده است: جمهوری اسلامی ایران اقدام ننگین ابوظبی برای عادی سازی رابطه با رژیم جعلی، نامشروع و ضد بشری صهیونیستی را اقدامی خطرناک دانسته و با هشدار نسبت به هرگونه دخالت رژیم صهیونیستی در معادلات منطقه خلیجفارس، اعلام می نماید که دولت امارات و دیگر دولت های همراه باید مسئولیت تمامی عواقب این اقدام را بپذیرند.
بیانیه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ابراز اطمینان کرده است که تاریخ نشان خواهد داد چگونه این اشتباه راهبردی از سوی رژیم صهیونیستی و این خنجری که به ناحق از سوی امارات بر پشت مردم فلسطین و بلکه کلیه مسلمانان وارد آمد، برعکس منجر به تقویت محور مقاومت شده و اتحاد و همبستگی علیه رژیم صهیونیستی و مرتجعین منطقه را به اوج خواهد رساند.
وزارت امور خارجه در پایان این بیانیه به حاکمانی که از قصرهای شیشه ای خود چنگ به صورت فلسطینیان و دیگر مردم مظلوم منطقه مثل یمن می کشند توصیه کرده است که به خود آیند و در تشخیص دوستان و دشمنان خود به بیراهه نروند.
مدیرکل بخش آسیای غربی وزارت امور خارجه کشورمان در پیامی توییتری به آغاز روابط رسمی امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.
در همین زمینه سید رسول موسوی مدیرکل بخش آسیای غربی وزارت امور خارجه در پیام توییتری در واکنش به آغاز روابط رسمی امارات متحده عربی با رژیم صهیونیستی نوشت: بله موافقم! این دستاوردی تاریخی است. دستاوردی تاریخی در زمینه پذیرش عربها در پایمال کردن خون فلسطینیها توسط صهیونیستها.
پیش بینی میشود که مردم کشورهای اسلامی نیز نسبت به اقدام خیانتکارانه حکام امارات واکنش نشان دهند.
عادی سازی روابط امارات و رژیم اسرائیل نه تنها باعث تضعیف جبهه مقاومت نخواهد شد بلکه انگیزه آنها را برای ادامه راه خود تا نابودی اسرائیل و پس گرفتن سرزمین فلسطین بیشتر میکند.
مردم کشورهای عربی اکنون به خاطر خیانتهای سران خود به آرمان جهان اسلام وظیفه سنگینی بر عهده دارند و باید نسبت به اقدام حکام خود واکنش نشان دهند.
سکوت مردم مسلمان کشورهای عربی به تصمیمات سران خود، خیانت به جهان اسلام، آرمان آزادی سازی فلسطین و همه مسلمانانی است که در راه مبارزه با اشغالگری ریژم صهیونیستی ایستادگی کرده و جان خود را فدا کردهاند.
از سوی دیگر. دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در تهران بیانیه مشترک امارات،آمریکا و رژیم صهیونیستی مبنی بر تصمیم برای عادی سازی روابط بین ابوظبی و تل آویو را بشدت محکوم کرد. دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در تهران تاکید کرد که این اقدام را فاقد هر گونه وجاهت، اعتبار و تاثیر گذاری در جهان اسلام، قضیه فلسطین و پایان قطعی رژیم صهیونیستی می داند.
در این بیانیه آمده است: «فلسطین و مقاومت بزرگتر از آن است که با چنین اقدامات خیانت بار و ذلیلانه ای آسیب ببیند و روند پیروزی آنها متوقف شود ، مضاف بر اینکه بی تردید سراسر سرزمین اشغالی فلسطین به دست فرزندان رشید و مقاوم فلسطین آزاد خواهد شد و اساسا حکام وابسته به آمریکا نقشی در مبارزات و حمایت از مردم مظلوم فلسطین هیچگاه نداشته اند.»دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین تاکید کرده است: « رژیم صهیونیستی اگر حتی با تکیه بر دخالت و نفوذ رئیس‌جمهور تروریست آمریکا برای عادی سازی روابط صهیونیستی - عربی بیش از این هم تلاش کند ، اما هرگز نمی تواند از سرنوشت محتوم و غیر قابل تغییر خود که همانا آزادی همه سرزمین فلسطین و تشکیل قطعی کشور مستقل فلسطینی در سراسر سرزمین تاریخی فلسطین و به پایتختی قدس شریف است نجات پیدا کند. فلسطین متعلق به ساکنان تاریخی آن أعم از مسلمان و مسیحی و یهودی است اما صهیونیست ها هیچ جایی در آینده منطقه نخواهند داشت و کشوری جز فلسطین در منطقه شناسایی عملی نمی شود. حاکمان ابوظبی با شراکت سعودی - امارتی در جنگ و کشتار مردم مقاوم یمن و با شریک شدن در جنایات صهیونیست ها در فلسطین قهرمان آینده بدی را برای خود رقم خواهند زد.»

کد مطلب: 114928
 
Share/Save/Bookmark