میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۳
 
 
در جمع خبرنگاران عنوان شد؛
آخرین اظهار نظر پلیس درباره زمان و جزئیات اجرای طرح ترافیک جدید

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: طرح ترافیک جدید با طرح قدیم فرق چندانی ندارد، پلیس اجازه داده که ۱۰ تا ۲۰ هزار طرح بیشتر در طرح روزانه فروش داشته باشد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ در حاشیه همایش یک روزه همسران جانبازان شهید، جانبازان ۷۰ درصد و جانبازان ویلچری فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در جمع خبرنگاران در خصوص آمار جانبازان و شهدای فرماندهی انتظامی تهران بزرگ اظهار داشت: این فرماندهی ۲ هزار و ۴۸۰ جانباز، ۱۰۰۵ نفر شهید، ۳۰۶ آزاده را تقدیم انقلاب کرده است.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ در خصوص اغتشاشات گفت: برای اولین بار بعد از انقلاب با تدبیر، مردم داری، خویشتن‌داری و با کمترین هزینه تجمعات جمع شد.
سردار رحیمی در خصوص حادثه‌ شهرداری تهران اعلام کرد: در کوچه فرعی مجاور شهرداری یک شیشه شکسته شد و تنها به بخش کوچکی از یک میز و بخشی از کامپیوتر خسارت وارد شد که صدمات جزئی بوده و پلیس در حال پیگیری موضوع است.
این مقام ارشد پلیس پایتخت به طرح امنیت و آرامش شبانه پلیس تهران که دوشنبه شب توسط ماموران پلیس انجام شد، اشاره کرد و گفت: این طرح انشاالله به طور مرتب ادامه پیدا خواهد کرد، تمام بخش‌ها و تمام پلیس‌های تخصصی در این طرح شبانه پای کار آمده‌اند تا بتوانیم امنیت و آرامش را برای مردم مهیا کنیم.
وی با اعلام این مطلب که ما تلاشمان این است که اقداماتمان پیش‌دستانه باشد به حادثه غافلگیری سارقان مسلح طلافروشی که دیروز در یافت‌آباد به وقوع پیوست، اظهارداشت: بعد از ۲ ماه کار اطلاعاتی و رصد سارقان در قهوه‌خانه و پاتوق‌هایی که داشتند، پلیس توانست با اقدام پیش‌دستانه‌ای قبل از وقوع سرقت، آنها را در محل دستگیر کند.
وی تأکید کرد: تلاش پلیس این است که قبل از وقوع اتفاق با مجرمان، متخلفان و مخلان نظم و انضباط برخورد کند.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پاسخ به سوالی در خصوص نبود مجازات بازدارنده در مورد ماده مخدر گل گفت: در رابطه با بحث مواد مخدر اعدام را برداشتند، ما ناراحت نشدیم اما معتقدیم که باید مجازات جایگزین به تناسب جرم و تخریبی که این مواد برای افراد ایجاد می‌کند باشد،گل در قانون نیامده بنابراین نیاز به اصلاح است و باید الحاقاتی در این زمینه وارد شود.
سردار رحیمی ادامه داد: در خصوص مواد روان‌گردان نیز که روز به روز بیشتر شده و آثارش نیز بیشتر می‌شود باید قوانین تغییر کند.
عالی‌ترین مقام انتظامی پایتخت به طرح ترافیک جدید اشاره و اعلام کرد: طرح ترافیک جدید با طرح ترافیک قدیم فرق عمده‌ای ندارد، فقط پلیس اجازه داده که ۱۰ تا ۲۰ هزار طرح بیشتر در طرح روزانه فروش داشته باشد.
وی ادامه داد: شهرداری تلاشش بر این است که پول را مثل سالهای قبل در ابتدا نگیرد و روزانه دریافت کند.
رئیس پلیس پایتخت تصریح کرد: شما خانواده‌های جانبازان عملکرد فرزندانتان را در تهران بزرگ دیدید که افتخار آفریدند.
سردار رحیمی به جلسه پنجشنبه که در قرارگاه ثارالله تشکیل شده اشاره کرد و گفت: مسئولان اطلاعاتی تهران بزرگ می‌گفتند که دشمن آمده بود از تهران با تمام قوا کار را شروع کند اما آنها دیدند که هر کاری می‌کنند پلیس است و اجازه نفس کشیدن به آنها نمی‌دهد.
این مقام ارشد پلیس پایتخت اظهار داشت: ما برای پاسداری از انقلاب و آرمان‌های امام و رهبری و پاسداری از آرمان‌های جانبازانمان با تمام قوا ایستاده‌ایم.وی ادامه داد: ما با تمام گله‌، شکوه و شکایاتی که وجود دارد و تا آخرین قطره خون ایستاده‌ایم و نمی‌گذاریم خون شهدا و ایثارگری جانبازانمان به هدر رود.

کد مطلب: 102921
 
Share/Save/Bookmark