میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۴
 
 
اعدام ۸ عامل داعش در ایران

هشت عامل داعش در حمله به مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی (ره) اعدام شدند.
این هشت نفر با عوامل اصلی به شهادت رساندن و مجروح نمودن تعدادی از هموطنان بیگناه در حمله به ساختمان مجلس شورای اسلامی همکاری مستقیم داشته و با علم و آگاهی از هدف و قصد عوامل گروهک تروریستی، آنان را پشتیبانی، تأمین مالی و تسلیحاتی کرده‌اند. اسامی معدومین و اهم فعالیت‌های آنان به شرح زیر است:
۱- سلیمان مظفری فرزند رحمان با نام مستعار ابوانصار – امین حسینی که از سال ۱۳۹۴ از کشور خارج شده و با داعش همکاری می کند. وی در سال ۱۳۹۶ به همراه تیم تروریستی به صورت غیر مجاز در حالیکه سلاح و مهمات جنگی به همراه داشته و کمربند انفجاری به خود بسته است، به کشور وارد شده و با شناسنامه مجعول به نام امین حسینی به نمایندگی از سوی تیم موفق به اجاره مکان در شهرک کرناچی جهت اقامت تیم تروریستی در کرمانشاه می‌شود. علت عدم همراهی وی با تیم عملیاتی اعزامی به تهران، طراحی و تدارک عملیات‌های بعدی بوده است.
۲ - اسماعیل صوفی فرزند مجید با نام مستعار احسان، برادر فریدون صوفی است که در عملیات تهران شرکت داشته و معدوم شد. ارائه اطلاعات در خصوص وضعیت نقطه‌های کور مرزی به قیوم حق‌پناه فرمانده گروه به منظور ورود اعضای گروهک به کشور، شناسایی مسیرهای مرزی و هدایت تیم تروریستی داعش، اسکان اعضای تیم تروریستی به مدت ۴۰ روز در مکانهای امن، تهیه اقلام پیش‌ساز بمب برای تیم تروریستی، اختفاء سلاح و مهمات و انتقال جهت استفاده اعضای گروهک و تهیه مهمات جنگی از جمله اقدامات معدوم اسماعیل صوفی در حمایت از داعش است.
۳ - رحمان بهروز فرزند کریم با نام مستعار جعفر دارای سابقه محکومیت قطعی به خرید و حمل سلاح و مهمات جنگی و همکاری با القاعده بوده و با گروه کتائب کردستان بیعت نموده است. وی از بدو ورود تیم تروریستی به خاک ایران، در تحقق اهداف مورد نظر تیم همکاری و پشتیبانیهای موثر داشته است.
۴-سید ماجد مرتضایی فرزند سید حسن از عناصر باسابقه و دارای گرایش به گروههای تندروی مذهبی بوده که با اعلام موجودیت داعش در سوریه و عراق، از طریق پشتیبانی، تبلیغ و عضوگیری برای گروهک مذکور، اقدامات موثری داشته است. مشارالیه در سال ۱۳۹۴ با یکی از سر تیمهای داعش بیعت نموده و با اطلاع از حضور و مأموریت عناصر تیم تروریستی عملیات تهران، با این تیم همکاری می‌نماید.
۵- سیروس عزیزی فرزند عبدالخالق با نام مستعار بهروز، ضمن بیعت با گروهک تروریستی داعش به عنوان خلافت اسلامی، با شرکت مستمر و آگاهانه در جلسات تشکیلاتی گروهک داعش در شهرستان پاوه، به نفع گروه داعش تبلیغ می‌کرده است. عضویت در گروهک تروریستی داعش و علم و اطلاع از اهداف تروریستها جهت حمله تروریستی به تهران، همکاری با تیم تروریستی، جذب عوامل انتحاری از جمله اقدامات معدوم عزیزی است.
۶- ایوب اسمعیلی فرزند حسین از جمله هواداران داعش و مورد اعتماد اسماعیل صوفی بوده که همکاری با تیم تروریستی را از بدو ورود به خاک کشور آغاز کرده است. از جمله اقدامات نامبرده، همکاری موثر با تیم تروریستی و تهیه تجهیزات نظامی ، اعزام نیرو به داعش بوده است.
۷- خسرو رمضانی میراحمدی فرزند کاکا احمد با نام مستعار محسن، از عناصر قدیمی گروهک القاعده (کتائب کردستان) بوده و از طریق سلیمان مظفری به داعش ملحق می‌شود. متهم با اطلاع از قصد گروه دائر بر اقدامات تروریستی در داخل کشور، مأموریت تهیه خانه امن و نقل و انتقال ایمن عناصر تروریستی را به عهده می‌گیرد.
وی هم‌چنین اقدام به حمل محموله نظامی از جمله گلوله خمپاره و سایر اقلام انفجاری از شهرستان سرپل ذهاب به خانه امن، جابجایی اعضای گروه به نقاط مختلف استان و اخذ منابع مالی گروهک از تیم ترور و تحویل به خانواده‌های مرتبط نموده است.
۸- عثمان بهروز فرزند کریم با نام مستعار فردین، برادر رحمان بهروز از متهمان اصلی پرونده است که به واسطه برادرش با اعضای تیم آشنا شده است. وی نسبت به اختفاء افراد، حمل و جابجایی آنها، تأمین نیازمندیهای تسهیلاتی و شناسایی معابر و خلاهای مرزی اقدام کرده است.
عضویت در گروهک داعش جهت عملیات تروریستی، انتقال محموله‌های بزرگ نظامی، سلاح و مهمات و تجهیزات انفجاری، دپوی مهمات و ادوات جنگی از اقدامات عثمان بهروز است.
محکومان یادشده پس از حمله تروریستی در مورخ ۱۷/۳/۱۳۹۶، با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی و قضایی دستگیر شدند و پس از انجام تحقیقات قضایی، به موجب کیفرخواست مورخ ۱/۱۱/۱۳۹۶ صادره از ناحیه ۳۳ دادسرای عمومی و انقلاب تهران (شهید مقدس)، برای آنان تقاضای مجازات شد. پایگاه اطلاع رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران

کد مطلب: 105090
 
Share/Save/Bookmark