میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۵
 
 
سیاست مجازی
شباهت ربودن حریری و امام موسی صدر

مشاور بین‌الملل رئیس مجلس در صفحه توئیتر خود عنوان کرد: دعوت و ربایش حریری توسط ریاض، یادآور دعوت و ربایش امام موسی صدر در لیبی است اما به روش جدید.
حسین امیرعبداللهیان، درباره شباهت ربودن حریری و امام موسی صدر توئیت کرد: دعوت و ربایش حریری توسط ریاض، یادآور دعوت و ربایش امام موسی صدر در لیبی است اما به روش جدید... آل‌سعود به دوستان خود هم رحم نمی‌کند.

موشک سپر دفاعی
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به طرح مذاکره موشکی واکنش نشان داد
محسن رضایی در صفحه اینستاگرامش نوشت: در موضوع هسته‌ای مذاکره کردیم، زیرا قصد ساختن بمب را نداشتیم؛ اما درموضوع موشک، قصد ساختن موشک را برای دفاع از خود را داریم. بنابراین مذاکره معنا ندارد. ما حاضریم در مذاکرات خلع سلاح اتمی اسرائیل و مذاکرات منطقه عاری از سلاح اتمی شرکت کنیم؛ ولی موشک سپر دفاعی ماست. اگر این سپر تضعیف شود، ما در دفاع از خود ضعیف می‌شویم.

واکنش خبرنگاران به مصاحبه حریری
خبرنگاران عرب‌زبان در فضای مجازی به مصاحبه پرحاشیه سعد حریری نخست‌وزیر مستعفی لبنان با شبکه المستقبل واکنش نشان دادند.
مریم بلعالیه خبرنگار الجزیره نوشت: مجری تلویزیون المستقبل خواسته یا ناخواسته با حریری مثل کسی که از دنیای خارج به دور بوده برخورد کرد آنچه در لبنان اتفاق افتاده را برایش نقل کرد، آنچه در روزنامه‌ها نوشته شده را به اطلاعش رساند و از اظهارات میشل عون برایش گفت، گویی مطمئن بود حریری از آنجا که در ریاض بوده، بی‌خبر است.
فیصل قاسم خبرنگار سابق الجزیره نوشت: چرا لحن تند ضد ایرانی و ضد حزب‌الله در مصاحبه حریری جایش خالی بود؟ بیانیه نخست در اعلام استعفا پر از اتهام و حمله‌های تند به ایران بود اما مصاحبه امشب دیپلماتیک و ملایم بود. وی همچنین نوشت: مردی که در مقابل سعد حریری قرار داشت چه کسی بود؟

گزارش رئیس‌جمهور درباره عملکرد ۱۰۰ روزه دولت
معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور از حضور روحانی در یک برنامه تلویزیونی برای ارائه گزارش درباره عملکرد صد روز آغازین دولت دوازدهم خبر داد
پرویز اسماعیلی در توییتی نوشت: رئیس‌جمهوری بزودی در یک برنامه مستقیم تلویزیونی، درخصوص عملکرد صد روز آغازین دولت دوازدهم به مردم گزارش می‌دهد. اقتصاد، سیاست خارجی، فرهنگ و جامعه از مهمترین محورهای گزارش خواهد بود. اقتصاد البته سهم بیشتری دارد.

دست دادن عجیب ترامپ و رهبران حاضر در اجلاس "آ سه آن"
ترامپ و رهبران حاضر در اجلاس آ سه آن در مانیل فیلبپین به شکل عجیبی با یکدیگر دست دادند.
دونالد ترامپ رئیس‌جمهور جنجالی آمریکا این بار به دلیل نحوه دست دادن با روسای جمهور حاضر در اجلاس "آ سه آن" در فیلیپین جنجال برانگیز شد.
گفتنی است؛ اجلاس "آ سه آن" مجمعی برای کشورهای جنوب شرق آسیا و محلی برای گرد هم آمدن رهبران این کشورها می‌باشد. ترامپ در آخرین مرحله از سفر خود به شرق آسیا در این اجلاس حضور یافت. این اجلاس در مانیل فیلیپین برگزار شد.

کد مطلب: 101850
 
Share/Save/Bookmark