میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۳
 
 
هوچی‌گری صهیونیستی-آمریکایی-انگلیسی و پاسخ منفی جهانیان
پس از سانحه روز پنج‌شنبه برای کشتی اسرائیلی، اتهامات بدون سند و مدرک این رژیم و حامیانش علیه جمهوری اسلامی ایران همچنان ادامه دارد.
این اتهام‌زنی‌ها پا را فراتر گذاشته و به تهدید ایران انجامیده است، چنانچه نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی، آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا و دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس کشورمان را به پاسخ متقابل تهدید کرده‌اند.
روز گذشته نیز «آویو کوخاوی» و «سر نیک کارتر» روسای ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی و انگلیس درخصوص آخرین تحولات منطقه از جمله درباره کشتی مذکور رایزنی کردند.
مجموع این ادعا‌ها در حالی مطرح شده است که جمهوری اسلامی ایران رسما این اتهام را رده کرده است، چنانچه خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: موجودیت رژیم اشغالگر قدس باید دست از این اتهام زدن‌های واهی بردارد، زیرا با این فرافکنی‌ها دردی از دردهایش دوا نمی‌شود.
در خصوص فشار پر حجم و عملیات روانی گسترده غربی‌ها در این خصوص؛ نکته بسیار مهمی وجود دارد که شاید بتوان آن را مهمترین دلیل این هوچی‌گری‌ها و جوسازی‌های اخیر مثلث رژیم صهیونیستی، آمریکا و انگلیس دانست.
نگاهی بر فضای رسانه‌ای و سیاسی حاکم بر عرصه بین‌الملل نشان می‌دهد که به رغم جوسازی‌ها و تبلیغات گسترده مثلث مذکور، نه افکار عمومی و نه جامعه جهانی اهمیتی به ادعا‌های ضد ایرانی نداده و عملا آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی در اتهام‌زنی به ایران تنها مانده‌اند.

این واکنش جهانی به ادعا‌های واهی طرح شده علیه ایران نشانه‌ای روشن بر «انزوای جهانی آمریکا و صهیونیسم»، «آگاهی و بیداری جهانی نسبت به ماهیت تروریستی و ضد بشری صهیونیسم» و «جایگاه والای ایران در معادلات جهانی و اعتماد عمومی به آن» است.

جهانیان به این باور رسیده‌اند که ایران دارای چنان اقتدار و مسئولیت‌پذیری هست که اقداماتش را رسما اعلام و مسئولیت آن را می‌پذیرد، چنانچه مسئولیت انهدام پهپاد آمریکایی، حمله موشکی به مقر تروریست‌ها در دیروالزور، حمله به پایگاه عین‌الاسد و... را رسما پذیرفته است.
در همین حال جهانیان اذعان دارند که جمهوری اسلامی کانون مبارزه با تروریسم و برقرار کننده امنیت در منطقه و جهان است حال آنکه رژیم صهیونیستی و حامیانش در ردیف اول تروریسم قرار دارند و اگر اتهام تروریستی نیز وارد باشد بر این رژیم و حامیانش وارد است.
پاسخ منفی جهان به این هوچی‌گری نشان داد که دیدگاه ضد صهیونیستی و ضد آمریکایی جمهوری اسلامی به یک اصل جهانی تبدیل شده و بخش قابل توجهی از جامعه بین‌الملل مقابله با این رژیم‌ها را امری مهم برای صلح و امنیت جهان می‌دانند.
کد مطلب: 119112
 
Share/Save/Bookmark