میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۲
 
 
سرلشکر سلامی:
انتقام خون شهید سلیمانی به یک آرمان تبدیل شده است
انتقام خون شهید سلیمانی به یک آرمان تبدیل شده است
 

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم افتتاح سراسرنمای شهید حاج قاسم سلیمانی و نمایشگاه پایان حکومت داعش و اقتدار جبهه مقاومت گفت: انتقام خون شهید سلیمانی به یک آرمان تبدیل شده است، ما با آرمان حرکت می‌کنیم.
در ابتدای این مراسم سردار سرلشکر محمد باقری گفت: نمایشگاه و موزه که امروز افتتاح شد و به طور مختصر آن را بازدید کردیم بخش اندکی از تلاش‌های رزمندگان محور مقاومت و پشتیبانی‌های جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با دسیسه‌ها و توطئه و اقدامات استکبار جهانی و ایادی منطقه‌ای آن‌ها و گروه‌های تروریستی است که توسط استکبار جهانی ایجاد شد و مردم سوریه، عراق و مقدسات اسلامی را در این کشورها مورد هدف قرار دادند.
فرمانده ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اگر ورود شهید بزرگوار سردار سلیمانی و همرزمان و فرماندهانی که امر مستشاری را برعهده داشتند نمی‌بود، و همراهی و همدلی این فرماندهان و مستشاران با ملت و حاکمیت‌های سوریه و عراق اتفاق نمی‌افتاد و حمایت و فتوای مرجعیت نبود قطعاً حاکمیت این کشورها اکنون در اختیار داعش و امثال آن بود.
وی افزود: اما آنچه اتفاق افتاد، با هدایت رهبر معظم انقلاب و حمایت مرجعیت و تلاش سردار سلیمانی و همرزمانش، بحمدالله گروه تروریستی داعش و گروه‌هایی مانند آن نابود شدند و امروز حاکمیت و امنیت تا اندازه زیادی به دو کشور سوریه و عراق بازگشته است.
در ادامه مراسم سرلشکر حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: تصور اشتباهی که دشمنان در محاسبات، راهبردها و برآوردهایشان نسبت به ملت بزرگ ایران دارند این است که با شهادت مردان بزرگ، جریان انقلاب از حرکت می‌ایستد، اما همواره واقعیات تاریخی در ۴۰ سال گذشته نشان داده است که شهادت موتور محرک قدرت مقاومت و دفاع ملت بزرگ ایران و سایر ملت‌های مسلمان است.
وی یادآور شد: این قاعده درباره شهادت سردار بزرگ و فرمانده فراموش نشدنی و همیشه جاویدان ملت ایران و جهان اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی برقرار است و هرچه که عظمت شهادت بزرگ‌تر باشد رویش‌ها، خیزش‌ها و جاری شدن روح جهاد و شهادت در جامعه قوی‌تر می‌شود و امروز هم مشاهده می‌کنیم که مشعل مقاومت همچنان در دست سردار سلیمانی قرار دارد، این پرچم در اهتزاز است و بیرق‌های مقاومت برافراشته است و مسیر نورانی ای که او افتتاح کرد امروز با شتابی بیشتر جریان پیدا کرده و حتی انتقام خون شهید سلیمانی به یک آرمان تبدیل شده است. ما با آرمان حرکت می‌کنیم، مطمئناً نه تنها انتقام او را خواهیم گرفت، بلکه راه مقدسی که او بخشی از آن را پیمود تا انتهای کار که ان‌شاءالله آزادسازی قدس شریف، مرگ و بیرون کردن دشمنان اسلام از بلاد اسلامی است تا انتها ادامه خواهد یافت. هیچ توقفی وجود نخواهد داشت و ما اصلاً برای ایستادن و سکون نیستیم. پیش می‌رویم تا انتها و در این راه شهادت افتخار، آرزو و آرمان ماست.
سخنران پایانی این جلسه امیر حاتمی وزیر دفاع بود. او گفت: در این نمایشگاه با دو موضوع به خوبی آشنا می‌شویم، از یک طرف با عزم و اراده، خباثت و جنایت‌های بسیار بزرگ دشمن که نشان می‌دهد برای منطقه برنامه بزرگی داشتند و می‌خواستند ناامنی را در این منطقه برای ده‌ها و صدها سال نهادینه کنند آشنا می‌شویم، اما از طرف دیگر رزمندگان عزیز مقاومت با فرماندهی دلاورانه و شجاعانه سردار سلیمانی و البته پشتیبانی کامل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و صنایع دفاعی توانستند در مقابل همه کفر و همه کسانی که پول، سلاح و جنایتکارانشان را آورده بودند تا این کار مهم را در منطقه ایجاد کنند ایستادگی کنند و به برکت خون شهدا، عزم و همت رزمندگان و پشتیبانی همه‌جانبه این اتفاق رخ نداد.
وی ادامه داد: امروز دستمان پرتر است و در هر زمینه‌‌ای که رزمندگان عزیزمان در نیروی هوایی، دریایی، پدافند، موشکی، جنگ الکترونیک، سایبر و در هر فضایی که نیاز داشته باشند دستشان پر است و با تمام وجود از آنان حمایت می‌کنیم که بتوانند از ملت عزیزمان و ملتهایی که به دنبال امنیت‌اند حمایت کنند تا ان‌شاءالله بتوانیم ریشه ظلم و جنایت را در این منطقه و جهان بکنیم. 

کد مطلب: 114801
 
Share/Save/Bookmark