میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۷
 
 
بابائیان:
نمایش فوتبال در سینماها تنها به نفع سینماداران است

تهیه‌کننده سینما در ارتباط با پخش فوتبال در سینماها همزمان با جام‌جهانی با انتقاد از سیاست‌های سلیقه‌ای مسئولان گفت: نمایش فوتبال در سینماها تنها به نفع سینماداران است و بس!؛ اصولاً تهیه کنندگان سینما هیچ نفعی در این زمینه ندارند و فیلم‌ها می‌توانند با کاهش فروش مواجه شوند.
داریوش بابائیان افزود: مسئولانی که چنین تصمیم‌گیری‌هایی را برای سینما انجام می‌دهند بهتر است با کمی درایت و تدبیر بیشتر به جای سینماها از سالن‌های چندمنظوره برای نمایش فوتبال بهره بگیرند. ما در شهرهای مختلف کشور از این سالن‌های چند منظوره دولتی و خصوصی کم نداریم و این سالن‌ها می‌توانند محلی برای نمایش فوتبال شوند.
تهیه‌کننده فیلم سینمایی «مزاحم» ادامه داد: اگر آقایان همچنان اصرار دارند که فوتبال در سینما پخش شود این کار را هرگز در سینماهایی که تعداد سالن‌های شان اندک است نباید انجام دهند؛ این اتفاق تنها زمانی می‌تواند با اغماض مواجه شود که در پردیس‌های سینمایی بزرگ که بیش از ۳-۴ سالن دارند اتفاق بیفتد در غیر این صورت صاحبان فیلم‌های آسیب بسیار زیادی خواهند دید.
بابائیان سپس با بیان اینکه فروش فیلم‌های روی پرده سینماها مدتی است که با کاهش شدید همراه بوده یادآور شد: متأسفانه به دلایل متعدد مدتی است که بسیاری از فیلم‌های سینمایی روی پرده با استقبال مخاطبان مواجه نشده‌اند و سینماها بسیار خلوت هستند؛ این اتفاق هم به ضرر سینماداران است و هم به ضرر تهیه‌کنندگان فیلم‌ها و ما باید تدبیری اندیشه کنیم که هر ۲ گروه بتوانند راضی باشند و ضرر نکنند؛ به همین دلیل اگر قرار است فوتبال در سینماها نمایش داده شود باید فیلم‌های سینمایی هم در سالن‌های ورزشی به نمایش درآیند و این وظیفه مسئولان و مدیران سینمایی است که چنین تدبیری را اتخاذ کنند.
تهیه‌کننده فیلم «خواستگار محترم» افزود: دعواهایی که در حال حاضر شاهد آن هستیم به نفع سینمای کشور نیست و من امیدوارم سیاست‌های لحظه‌ای و تصمیم‌گیری‌های خلق‌الساعه در سینمای کشور از این به بعد باعث آن نشود که میان اهالی سینما اختلاف نظر به وجود بیاید. سینماپرس

کد مطلب: 104678
 
Share/Save/Bookmark