میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۷
 
 
لاریجانی:
اقدامات آمریکا درموردفلسطین ایران بی‌پاسخ نمی‌ماند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان کنونی ایالات متحده آمریکا تصور نکنند اقدامات آنها در مورد فلسطین و مسئله هسته ای ایران بدون پاسخ می ماند.
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست اضطراری کمیته فلسطین اتحادیه بین المجالس گفت: آمریکا در روزهای گذشته از توافق هسته ای ۱+۵ با ایران که با درخواست خود آمریکا به امضا رسیده بود، خارج شد. یک روز اعلام می کند دیگر در سوریه نمی ماند و طلب پول از برخی کشورها می کند و چند روز بعد سوریه را بمباران می کند. سال ها از تروریست ها در منطقه حمایت کرده اند و اذعان کرده اند که داعش را به وجود آورده اند و امروز علمدار مبارزه با آن هستند.
لاریجانی تاکید کرد: همه این اقدامات نشان می دهد رژیم آمریکا دچار بحران تصمیم گیری استراتژیک شده است و ناپخته و ماجراجویانه به صحنه بین المللی نگاه می کند.
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: معتقدم رئیس جمهور فعلی توانایی تشخیص و قضاوت در مورد پیامدهای طولانی مدت اقدامات خود را ندارد. توصیه می کنم که مسئولان کنونی ایالات متحده در مورد فلسطین و قدس شریف و محور مقاومت و جهان اسلام دچار اشتباه محاسباتی نشوند و تصور نکنند این گونه اقدامات در مورد فلسطین و مسئله هسته ای ایران بدون پاسخ می ماند. اقدامات لحظه ای و نسنجیده در دنیای امروز نمی تواند ادامه پیدا کند. چنین اقداماتی موجب افزایش تنش و ناامنی در جهان کنونی می شود.
وی تصریح کرد: سبک‌سری یک اقدام پرهزینه برای دولتمردان است و هزینه آن را باید در نهایت پرداخت کنند و به زودی آن را می چشند.
رئیس مجلس شورای اسلامی یکی از دلایل و ضرورت تشکیل این نشست فوق العاده را به دلیل اقدامات سرکوبگرانه رژیم صهیونیستی علیه راهپیمایی مسالمت آمیز ملت فلسطین در روز بازگشت خواند و گفت: این موضوع در مسئله فلسطین و قدس تاثیرگذار است. روز نکبت روزی است که بزرگترین فاجعه تاریخ بشری در آن به وقوع پیوست.
لاریجانی با اشاره به بیانیه اخیر وزارت خارجه آمریکا گفت: اخیرا وزارت خارجه آمریکا با کمال وقاحت بیانیه ای در خصوص تخصیص اعتبارات لازم برای ساخت بنای سفارت آمریکا در قدس شریف صادر کرده است و ترامپ بار دیگر تاکید کرده که مشتاق انتقال سفارتخانه آمریکا از تل آویو به قدس شریف است.
رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رژیم صهیونیستی و آمریکا نیز به طرق مختلف درصدد جلب حمایت سایر کشورها برای انتقال سفارت آمریکا به قدس هستند تا اقدام آمریکا را مشروع جلوه دهند و زمینه را برای اجرای سایر اقدامات و طرح ها فراهم کنند.
وی تصریح کرد: اینک ماییم و این ملت مقاوم که به حمایت ما نیازمندند. کمک به این ملت مبارز صرفا یک اقدام بشردوستانه نیست، بلکه کمک به کسانی است که در حقیقت هزینه دفاع از امت اسلامی و همه کشورهای منطقه را متحمل شدند. مهر

کد مطلب: 104362
 
Share/Save/Bookmark