میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۲
 
 
شهاب مرادی در همایش شهید ابراهیم هادی و شهدای کانال کمیل:
ای‌کاش زندگی این شهید سریال بشود

چهارمین همایش شهید ابراهیم هادی، شهدای کانال کمیل و حنظله و شهدای مدافع حرم با عنوان «هادی دل‌ها» پنج‌شنبه شب با حضور جمع کثیری از مردم، جوانان، دوستداران شهید ابراهیم هادی و خانواده معظم شهدا در تالار بزرگ وزارت کشور برگزار شد.
تصاویر شهید ابراهیم هادی در دست حاضران و بستن پیشانی بند با ذکر لبیک یا حسین(ع) و یا فاطمه‌الزهرا(س) جلوه خاصی را به این محفل داده بود.
در این مراسم حجت‌الاسلام شهاب مرادی در سخنانی با بیان اینکه حضور باشکوه عموم پسران، دختران و خانواده‌ها نشان می‌دهد که شهید ابراهیم هادی چقدر در دل ملت محبوب است، گفت: ابراهیم هادی هیچ‌گاه به دنبال اسم و نام نبوده است و قطعاً اگر شهید نمی‌شد و اکنون در جمع ما حاضر بود، هرگز سخن نمی‌گفت. همرزمان او نیز مانند او هستند. آن‌ها پرهیزگارانی هستند که رابطه عاشق و معشوقی با خدا برقرار کرده‌اند.
وی ادامه داد و گفت که به ابراهیم هادی پیشنهاد فرماندهی شد اما قبول نکرد چراکه اعتقاد داشت در پاک‌ترین شرایط مانند جبهه نیز، سقای رزمندگان بودن اجر بیشتری دارد. او عاشق گمنامی بود و اکنون اگر شهید نشده بود، ۶۱ سال سن داشت.
حجت‌الاسلام مرادی با بیان اینکه ای‌کاش زندگی شهید ابراهیم هادی سریال بشود و من آرزو دارم این کار انجام شود، گفت: ما باید در زندگی او و شهدایی همچون عباس بابایی و صیاد شیرازی تأمل کنیم؛ چراکه آن‌ها ما را به حیرت وامی‌دارند. ای‌کاش تصاویر این شهدا بدون درجه و نشانی از دسته یا رسته نظامی در کوچه‌ها نصب می‌شد؛ چراکه جوانان بیشتر با آن‌ها ارتباط می‌گرفتند.
وی گفت: شهید ابراهیم هادی امتداد پوریای ولی است. ما باید فتوتی را که او داشت، به جوانانمان بگوییم و سلوک و زندگی او را روایت کنیم. شهید محسن حججی و سایر شهدا نیز این‌چنین هستند. آن‌ها افرادی هستند که در تاریخ و نسل‌ها امتداد دارند. این شهدا به ما جهان‌بینی می‌دهند.
حجت‌الاسلام مرادی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به نفوذ دشمن در فضای سایبری یادآور شد: گاهی آسیب‌هایی در فضای مجازی مشاهده می‌کنیم که مصداقی از نفوذ است. یک نمونه از آن مربوط به اظهار نظر در رابطه با ازدواج با شهدا بود. این مسأله کار اشتباه و نادرستی است و قطعاً دشمن طرحی دارد. توصیه می‌کنم دوستان هنگام برخورد با چنین اظهارنظرهایی تنها یک کلمه در فضای مجازی بگویند که کار شما نادرست است و از جدل یا بگو مگو خودداری کنند.
وی خاطرنشان کرد: ما نباید خانواده و والدین شهدا را فراموش کنیم. آن‌ها نقش بسیار مهمی در تربیت فرزندانشان داشته‌اند. باید به دیدار آن‌ها برویم و به آن‌ها سرکشی کنیم.
اجرای نماهنگ و تواشیح شهادت حضرت زهرا(س) توسط گروه محراب، اجرای اذان به وقت عاشقی با صدای شهید هادی، رونمایی از سرود«هادی دل‌ها» توسط گروه دانش‌آموزی نورالمشکات، روایتگری «ابراهیم در آتش» لحظات آخر حماسه مقاومت در کانال کمیل از جمله برنامه‌های این مراسم بود.
همچنین در خاتمه مراسم تقدیر از خانواده معظم شهدای مدافع حرم از جدیدترین آثار انتشارات شهید ابراهیم هادی همچون «کامبوزیا»، «من زینبی‌ام» و «شهیدحججی» رونمایی شد و از برگزیدگان اولین جشنواره شهید ابراهیم هادی تقدیر شد.
پایان بخش این یادواره اکران فیلم سینمایی «۲۳ نفر» بود که مورد استقبال حاضرین قرار گرفت.

کد مطلب: 107954
 
Share/Save/Bookmark