میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۰
 
 
کوئیک، ساینا اتوماتیک و برلیانس C۳ جایگزین پراید می‌شوند

معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا گفت: خودروهای کوئیک، ساینا اتوماتیک و برلیانس C۳ به عنوان خودروهای جایگزین پراید انتخاب شده اند.
به گزارش ایرنا، رضا تقی‌زاده که در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی خودرو در شیراز سخن می‌گفت، با بیان این مطلب اظهارکرد: این محصولات، از استانداردهای جدید خودرویی که از سال آینده اجرا می شود برخوردار هستند و پیش فروش این خودروها از نیمه دوم مردادماه امسال آغاز می‌شود.
معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا در رابطه با زمان توقف تولید پراید گفت: استراتژی سایپا کاهش تدریجی تولید پراید است، زیرا تولید این خودرو با قیمت‌های فعلی زیان ده است و به همین دلیل به دنبال تولید محصولاتی با کیفیت بیشتر هستیم که ضمن افزایش رضایت مندی مشتریان سودآور نیز باشد.
وی گفت: هم اینک سهم پراید از سبد محصولات سایپا از ۶۸ درصد سه سال قبل به ۲۵.۸ درصد کاهش یافته است.
تقی زاده اظهار کرد: باید توجه داشت خودرویی که از نظر کیفی دارای چند ستاره باشد نمی‌تواند جایگزین پراید شود، زیرا قیمت آن بالاتر از ۶۰ میلیون تومان خواهد شد و در هیچ جای دنیا نیز خودروی پنج ستاره را با قیمت پنج هزار دلار عرضه نمی‌کنند.
وی ادامه داد: خودروی کوئیک به عنوان یکی از خودروهای جایگزین پراید، ١٠٠ درصد ایرانی است و قیمت آن در مدل‌های مختلف بین ۳۳ تا ۴۰ میلیون تومان تعیین شده است.
معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا در پاسخ به پرسشی مبنی بر آنکه افزایش قیمت اعلامی برای دو محصول پراید و تیبا از سوی شورای رقابت چه زمانی اعمال خواهد شد، اظهار کرد: به محض آنکه ابلاغیه شورای رقابت به دست ما برسد، قیمت جدید این محصولات اعلام خواهد شد.
وی با بیان این که مشکلی برای پاسخ به تقاضای محصولات در بازار وجود ندارد، بیان کرد: از ابتدای امسال، به دلیل آتش‌سوزی در یکی از شرکت‌های قطعه سازی در تولید برخی محصولات عقب افتادیم که به زودی جبران خواهد شد.
تقی زاده در پاسخ به این که چرا با وجود تقاضای بالا برای محصولات رنو از جمله تندر ۹۰، پارس تندر، ساندرو و ساندرو استپ وی تولید این محصولات افزایش نمی‌یابد، اظهار کرد: شرکت رنو اعلام کرده است که سهمیه تولید محصولاتش در منطقه و ایران در همین حد است و بیش از این نمی‌توانیم تولید را افزایش دهیم.
وی ادامه داد: تا زمانی که این خودروها در حد تقاضای موجود در بازار تولید نشود عدم تعادل بین عرضه و تقاضا وجود خواهد داشت.
معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا در بخش دیگری از سخنان خود گفت: خط تولید مشترک سایپا- سیتروئن نیز تا پایان امسال راه اندازی و عرضه خودروی C۳ به عنوان نخستین محصول مشترک با سیتروئن آغاز می شود.
وی همچنین اظهار کرد: مذاکره سایپا با نیسان و کیاموتورز از شرکت های خودروساز خارجی ادامه دارد و به زودی نتیجه این مذاکرات اعلام می شود.
گفتنی است شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی خودرو شامگاه سه‌شنبه با حضور جمعی از مسئولین استانی و مدیران ارشد شرکت‌های خودروسازی داخلی و نمایندگان شرکت‌های خارجی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس در شهرک گلستان شیراز آغاز به کار و روز گذشته به کار خود پایان داد.

کد مطلب: 100140
 
Share/Save/Bookmark