میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۳۱
 
 
در نشست خبری دومین جشنواره بین‌المللی «حقوق بشر آمریکایی» عنوان شد:
ارسال ۸۰۰ اثر داخلی و ۲۵۰ اثر خارجی به دبیرخانه جشنواره
ارسال ۸۰۰ اثر داخلی و ۲۵۰ اثر خارجی به دبیرخانه جشنواره
 

نشست خبری دومین جشنواره بین‌المللی «حقوق بشر آمریکایی» صبح دیروز در سالن امیرحسین فردی حوزه هنری با حضور اسماعیل آجرلو دبیر دومین جشنواره بین‌المللی حقوق بشر آمریکایی برگزار شد.
دبیر جشنواره بین‌المللی حقوق بشر آمریکایی، در این نشست خبری گفت: ایده اصلی برگزاری این جشنواره مربوط به سال ۹۴ و بیانات مقام معظم رهبری است. ایشان در یکی از سخنرانی‌های خود در سال۹۴ به آشنایی و آگاهی مردم در مورد حقوق بشری که آمریکا از آن سخن می‌گوید تاکید داشتند. اولین‌بار هم ایشان از اصطلاح «حقوق بشر آمریکایی» استفاده کردند و از آن سخن به میان آوردند.
اسماعیل آجرلو در ادامه افزود: بیشترین جنایات آمریکا علیه مردم ایران در تیرماه بوده است و به همین علت هفته حقوق بشر آمریکایی را در این ماه برگزار می‌کنیم.
وی با بیان اینکه جشنواره حقوق بشر آمریکایی واکنشی فرهنگی و هنری نسبت به مصادیق نقض حقوق بشر توسط آمریکاست، عنوان کرد: سال قبل اولین دوره این جشنواره ملی برگزار شد. مهم‌ترین تفاوت دور دوم این جشنواره با دور اول آن این است که بخش بین‌الملل را اضافه کردیم. ۲ گرایش پوستر و کاریکاتور را بین‌المللی برگزار می‌کنیم، بخش علمی و پژوهشی را نیز به این جشنواره افزودیم. هدف اصلی جشنواره این است که با عناصر فرهنگی و هنری مصادیق نقض حقوق بشر توسط ایالات متحده به خوبی به نمایش درآید.
آجرلو ادامه داد: در دومین جشنواره حقوق بشر آمریکایی ۵ گرایش هنری شامل موشن گرافیک، اینفوگرافیک، پوستر، گرافیک و نمایش رادیویی وجود دارد. ۲ گرایش در بخش علمی پژوهشی شامل کتاب و مقالات پژوهشی هست، در کل ۸۰۰ اثر داخلی و ۲۵۰ اثر از خارج از کشور به جشنواره ارسال شده است. در بخش بین‌الملل از ۲۰ کشور همچون لبنان، مالزی، ترکیه، فرانسه، آمریکا، کانادا، استرالیا، عراق و آذربایجان اثر دریافت کردیم.
دبیر دومین جشنواره هنری حقوق بشر آمریکایی درخصوص برگزاری اختتامیه جشنواره گفت: پخش مستقیم اختتامیه جشنواره از شبکه افق داریم. شبکه‌های العالم، سحر و پرس‌تی‌وی اختتامیه جشنواره را پوشش می‌دهند.
وی در مورد برگزاری نمایشگاه آثار برگزیده این دوره از جشنواره گفت: از ۲۰ تیر امسال نمایشگاه ویژه آثار داخلی را در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری خواهیم داشت.
وی ادامه داد: پس از مراسم اختتامیه جشنواره حقوق بشر آمریکایی، آثاری را که به جشنواره رسیده در معرض دید مخاطبان قرار می‌دهیم. از همین‌رو نمایشگاه‌هایی در سطح کشور برگزار می‌کنیم. همچنین آثار منتخب جشنواره در ایستگاه‌های منتخب مترو نمایش داده می‌شوند و آثار این جشنواره به منظور برنامه‌سازی در اختیار صداوسیما قرار می‌گیرد.
آجرلو با اشاره به برگزاری نمایشگاهی از آثار جشنواره بین‌المللی حقوق بشر آمریکایی در ۱۰ کشور پس از اختتامیه این جشنواره بیان کرد: سخنرانان اصلی مراسم اختتامیه جشنواره بین‌المللی حقوق بشر آمریکایی محسن رضایی، عزت‌الله ضرغامی و مومنی‌شریف هستند.
وی افزود: در این مراسم از استاد قره‌باغی خواننده انقلابی و پرویز شیخ‌طادی کارگردان و فیلم‌ساز تقدیر به عمل می‌آید. در مراسم اختتامیه میهمانان خارجی حضور خواهند داشت. یک گروه از اندیشمندان و هنرمندان کشور آمریکا در اختتامیه همایش حضور خواهند داشت.
اختتامیه جشنواره حقوق بشر آمریکایی روز چهارشنبه ۱۴تیرماه ساعت ۱۷:۳۰ در تالار سوره حوزه هنری برگزار می‌شود.

کد مطلب: 99890
 
Share/Save/Bookmark