میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۴
 
 
ده‌ها دانش‌آموز یمنی در حمله هوایی ائتلاف عربستان به خاک و خون کشیده شدند
قربانیان طمع آمریکا و دلار سعودی
قربانیان طمع آمریکا و دلار سعودی
 

طمع آمریکا برای کسب دلارهای نفتی صعودی هر روز قربانیان بیشتری می‌گیرد چنانکه ده‌ها کودک در حمله هوایی به اتوبوسی در استان صعده در شمال یمن کشته یا زخمی شدند.
یمن سرزمینی‌ است که در سه سال و نیم اخیر نمادی از درد و رنج و البته ایستادگی مردمانی است که با دست خالی در برابر تجاوزات ائتلاف آمریکایی – سعودی که از حمایت برخی کشورهای عربی و غربی و البته سکوت سازمان ملل برخوردارند ایستاده‌اند. آمریکایی‌ها و البته کشورهایی مانند فرانسه و انگلیس این جنگ را فرصتی برای کشتار مسلمانان و البته فروش سلاح می‌دانند. دلارهای نفتی سعودی موجب شده تا آنها چشم بر جنایات سعودی ببندند در حالی که هر روز بر شدت جنایات سعودی افزوده می‌شود. این رویکرد جنایت‌کارانه چنانکه بوده که حتی به اتوبوس دانش‌آموزان نیز رحم نکرده‌اند وزارت بهداشت یمن اعلام کرد شمار قربانیان حمله هوایی ائتلاف سعودی به اتوبوس حامل دانش‌آموزان در بازاری در منطقه ضحیان استان صعده به چهل و هفت شهید و هفتاد و دو زخمی افزایش یافت.
سازمان جهانی صلیب سرخ اعلام کرد بیست و نه نفر از شهدای حمله هوایی ائتلاف سعودی به اتوبوسی در استان صعده یمن، کودک هستند. فؤاد ناجی معاون وزیر اوقاف یمن گفت: در حمله هوایی ائتلاف سعودی، اتوبوس ۷۷ دانش‌آموز که در پایان اردوی تابستانی خود در حال بازگشت از مسجد جامع بزرگ صعده بودند، هدف قرار گرفت.
صندوق کودکان ملل متحد «یونیسف» اعلام کرد پس از کشته شدن ده‌ها کودک یمنی در حمله هوایی به صعده، دیگر هیچ بهانه‌ای قابل قبول نیست. آیا جهان به کشته شدن کودکان بیشتری نیاز دارد تا برای توقف جنگ یمن تلاش کند؟
خبر ديگر اينکه جنگنده‌های متجاوز سعودی آمریکایی، منطقه العمشیه از توابع منطقه حرف سفیان در استان عمران یمن را هدف حملات خود قرار دادند. عربستان سعودی و امارات کشتن انسان‌ها را سهل می‌شمرند و از این رو خون انسان‌ها را همچون آب روان می‌سازند. حملات هوایی جنگنده‌های سعودی - اماراتی به عمر ده‌ها تن از یمنی‌ها در استان صعده یمن پایان داد. ائتلافی که سعودی فرماندهی آن را به عهده دارد این جنایت خود را با بیان اینکه آنچه رخ داد یک اقدام نظامی مشروع بود که با حقوق بشر بین‌المللی همخوانی دارد، توجیه کرد اما تصاویری که از یمن به دست آمده است اینکه چگونه چنین هدفی را می‌توان هدف مشروع و قانونی تلقی کرد به خوبی تفسیر می‌کند.
سناتور مورفی با اشاره به کشتار یمن گفت ما یک اتوبوس مدرسه را بمباران کردیمبه گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صداوسيما، سناتور دموکرات ایالت کنتیکت می‌گوید بمباران یمن از سوی عربستان سعودی / امارات متحده عربی / ایالات متحده آمریکا بیش از پیش عاری از حس مسئولیت‌پذیری شده است. این سناتور آمریکایی در توئیتی دیگر نوشت: دولت ترامپ می‌گوید ما باید در عملیات بمباران یمن در کنار ائتلاف تحت رهبری عربستان باشیم تا تلفات غیرنظامیان را کاهش دهیم اما دقیقا خلاف این اتفاق می‌افتد. سازمان ملل متحد می‌گوید که یک‌سوم حملات هوایی در یمن غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهد. یک سوم. شما این کار را اتفاقی انجام می‌دانید!
از سوی دیگر جنبش حزب‌الله لبنان در بیانه‌ای، حمله مرگبار جنگنده‌های سعودی به اتوبوس حامل دانش‌آموزان یمنی را محکوم کرد. وزارت خارجه سوریه ضمن محکومیت جنایت تازه ائتلاف سعودی علیه کودکان یمنی تصریح کرد که طرح رژیم عربستان در یمن در برابر اراده پولادین ملت این کشور شکست خواهد خورد. در این میان سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی درباره شهادت ۵۰ یمنی که اکثر آنها را کودکان دانش‌آموز تشکیل می‌دهند، بدون محکوم کردن این کشتار ، عربستان سعودی را «شریک راهبردی» واشنگتن خواند.
رئیس شورای عالی انقلابی یمن اعلام کرد ما آمریکا و انگلیس را مسئول اصلی جنایت صعده و سایر جنایت هایی می‌دانیم که ائتلاف متجاوز سعودی با استفاده از تسلیحات آنها مرتکب می‌شود. محمد علی الحوثی رئیس شورای عالی انقلابی یمن، با صدور بیانیه‌ای جنایت ائتلاف متجاوز سعودی را علیه کودکان و غیرنظامیان محکوم و تأکید کرد: این جنایت و جنایت‌های پیشین ائتلاف متجاوز سعودی نشان می‌دهد آنان باوری به صلح ندارند. همچنین سخنگوی وزارت حقوق بشر یمن جنایت ضحیان را محکوم کرد و گفت این جنایت عمدی بوده و اتوبوس دانش‌آموزان مستقیما هدف قرار گرفته است. وزیر بهداشت یمن اعلام کرد با جنایت ائتلاف متجاوز سعودی - آمریکایی در حمله به اتوبوس حامل دانش‌آموزان در استان صعده، شمار شهدای کودک یمنی از سه هزار نفر فراتر رفت.

کد مطلب: 105579
 
Share/Save/Bookmark