میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۸
 
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه خبر داد
اتمام عملیات ساخت و ساز ‌۸۳۵۰ واحد روستایی در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: از ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد روستایی تخریبی نوع یک بازسازی ۸۳۴۰ واحد به اتمام رسیده است.
مهرداد سالاری با اشاره به اینکه ۱۲ هزار واحد روستایی تخریب نوع یک تا پایان شهریور به بهره‌برداری می‌رسد اظهار داشت: تا چند روز گذشته حدود ۹۹۹۰ واحد در مرحله گچ و خاک و ۱۵ هزار و ۸۶۰ واحد دیوارچینی قرار دارند.
وی عنوان کرد: مقرر شده بود ۱۲ هزار واحد مسکونی تخریبی نوع یک روستایی تا پایان شهریورماه به بهره‌برداری برسد و با وجود تمام مشکلات ایجاد شده از جمله نوسانات قیمت، اعتصاب کامیون‌دارها، جابه‌جایی‌ها و مشکلات نیروی انسانی ساخت و ساز براساس برنامه زمانبندی پیش رفت.
سالاری گفت: از ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد تخریبی روستایی نوع یک ۵۰۰۰ مورد با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و ۲۰۰۰ مورد با حضور وزیر کشور افتتاح شد و تا چند روز گذشته ۸۳۴۰ واحد در مجموع به اتمام رسیده و ۹۹۹۰ واحد در حال نصب در و پنجره هستند.
وی با اشاره به اینکه ۵۱ هزار و ۱۲۳ واحد مسکونی طی این مدت تعمیر شده است افزود: رخداد پس‌لرزه‌های بسیار در مناطق زلزله‌زده هراسی را در مردم ایجاد کرده که تعدادی از آن‌ها با وجود اتمام کار بازسازی هنوز در چادر یا کانکس زندگی می‌کنند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه در ادامه با اشاره به اینکه حدود ۱۴ هزار واحد مسکونی از نوع تخریبی نوع دو هستند بیان کرد: بناهای فرسوده و گلی در روستاها که آسیب دیده‌اند نیز با استفاده از اعتبارات دولتی در حال بازسازی هستند.
سالاری با اشاره به اینکه در زلزله ۵.۹ ریشتری در روستاهای ثلاث‌باباجانی ۵۰۰ واحد قدیمی و گلی آسیب دیدند گفت: زلزله آبان ماه سال گذشته طی چند ثانیه ۶۰۰۰ میلیارد تومان خسارت تومان خسارت مالی وارد کرد و این خسارت‌ها گسترده و در سطح ۹ شهرستان است و حدود ۱۰۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب دیده است.
سالاری با بیان اینکه حدود یک‌سوم جمعیت استان درگیر این زلزله شد افزود: در زلزله استان کرمانشاه برخلاف زلزله‌های گذشته اختیار به استان واگذار شد و هرچند مدیریت بدون نقص نبود اما در مقایسه با اتفاقات گذشته بسیار موفق بوده است. تسنیم

کد مطلب: 106073
 
Share/Save/Bookmark