میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۵۸
 
 
مسافرآستانه:
نباید به سلبریتی‌ها اهمیت داد و آن‌ها را بزرگ کرد

کارشناس فرهنگی درپی انتقاد افکارعمومی از چالشی به نام «سلبریتی ها» گفت: متأسفانه طی سال‌های اخیر ما شاهد هستیم که برخی از مردم و رسانه‌ها مرتب در مورد اظهارنظر سلبریتی‌ها واکنش نشان می‌دهند، اظهارنظرهایی بی‌ارزش که بدون دانش و سواد مطرح شده و این باعث می‌شود که آن‌ها خود را مهم فرض کنند و روز به روز به دامنه فعالیت‌های‌شان وسعت بخشیده شود.
حسین مسافرآستانه افزود: مهمترین نکته‌ای که ما باید به آن توجه کنیم این است که سلبریتی‌ها یا هنرمندانی که برای عموم محبوبیت زیادی دارند مانند سایر اقشار مردم می‌توانند نظر خود را در رابطه با هر موضوعی بیان کنند اما خوب قطعا این نظرات تخصصی نیست و برخی از نظرات آن‌ها سوء‌استفاده‌های فراوانی می‌کنند که در نهایت می‌تواند به ضرر جامعه باشد. مدیرعامل سابق موسسه رسانه‌های تصویری تأکید کرد: کسی که به عنوان هنرمند محبوب است باید بداند از هیچ نظری نسبت به دیگران برتری ندارد و اگر به دلیل محبوبیت اش نظراتش توسط دیگران رصد می‌شود تنها به واسطه شغل هنری است. مسافرآستانه با بیان اینکه نباید به سلبریتی‌ها بیش از حد بها داد و آن‌ها را بزرگ کرد اظهار داشت: اهمیت دادن به این افراد به هیچ عنوان به صلاح جامعه و کشور نیست. آن‌ها می‌توانند در حد معمول که سایر مردم درخصوص مسائل اجتماعی دخالت دارند در این امور دخالت کنند و نباید به آن‌ها اجازه داد که بیش از این کاری انجام دهند.
مدیر مجموعه تئاتر ایرانشهر در پاسخ به این سوأل که به عقیده شما باید چه برخوردی با افرادی مانند مهناز افشار که برخی معتقدند توئیت او باعث شهادت طلبه همدانی شده است، صورت گیرد اظهار داشت: اظهارنظر خانم افشار از اساس غلط بود، اما همانطور که پیش از این اشاره کردم ما نباید این افراد را بزرگ کنیم. ما باید حرف او را بشنویم و به صورت عادی و معمولی از کنار آن بگذریم چون مادامی که به آن‌ها و حرف‌های‌شان بها می‌دهیم آن‌ها را پررنگ می‌کنیم و به آن‌ها اجازه می‌دهیم باز هم درخصوص هر مسأله‌ای اظهارنظر و دخالت کنند.
وی در خاتمه این گفت‌وگو افزود: ما زمانی می‌توانیم واکنش‌های تند در مقابل اظهارنظرهای افراد داشته باشیم که انسان‌ها متخصص و کارشناس حرفی زده باشند و حرف‌شان واقعا باعث ایجاد یک اتفاق در جامعه شود، ما نیازمند عکس‌العمل‌های عاقلانه و غیرافراطی درخصوص سلبریتی‌ها هستیم و باید مسئولان فرهنگی شخصا تدبیری در این خصوص اندیشه کنند.

کد مطلب: 108954
 
Share/Save/Bookmark