میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
۳
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۸۸ ساعت ۱۰:۲۹
 
 
آموزش رساله به کودکان و نوجوانان به صورت داستان‌‌هاي تخيلي
مولف و مسئول انتشارات "منتظران ظهور" گفت: براي آموزش احکام بيان شده در رساله به کودکان و نوجواناني که تازه به سن تکليف رسيده اند،‌ مجموعه رساله با عنوان "سفر به سرزمين احکام" تدوين و براي نخستين بار در نمايشگاه کتاب امسال تهران عرضه مي‌شود.
"علي عباسي" روز جمعه در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: در اين مجموعه احکام مشترک بين تمام مراجع تقليد، به صورت داستان‌‌هاي تخيلي بسيار آسان و قابل فهم به کودکان آموزش داده مي‌شود.
وي با بيان اين که براي تدوين اين کتب از مراجع عظام نيز تاييديه گرفته شده است، افزود: تاکنون چهار جلد از اين مجموعه چاپ شده، 16 جلد نيز زيرچاپ است و تا پايان سال جاري 30 جلد از اين مجموعه روانه بازار کتاب مي‌شود.
عباسي گفت: جلد يک اين مجموعه با عنوان شب جشن تکليف، جلد دوم خرابه‌‌هاي پرگنج، جلد سوم غار شفابخش و جلد چهارم جستجو در جنگل منتشر شده است. به گفته وي، در تدوين جلدهاي بعدي اين مجموعه که ساير احکام به چاپ مي‌رسد، متذکر مي‌شويم که هر يک از احکام مورد تاييد کدام يک از مراجع تقليد است.
مولف انتشارات منتظران ظهور گفت: براي آموزش اقامه و معناي نماز به کودکاني که به سن تکليف مي‌رسند، بازي‌‌هاي سرگرم کننده و آموزشي نيز طراحي که براي نخستين بار در نمايشگاه کتاب 22 عرضه شده است. عباسي با بيان اين که گاهي کودکان در مقابل يادگيري و اقامه نماز جبهه گيري مي‌کنند، اظهار داشت: با طراحي چنين بازي‌‌هايي مي‌توان به صورت غيرمستقيم به کودکان اقامه نماز را آموزش داد. وي به کتاب "چادر صدف تو گوهري" به عنوان ديگر توليد جديد اين انتشارات اشاره کرد و گفت: در اين کتاب داستان دختر بچه اي بيان شده که به سن تکليف رسيده و پدرش به او چادري هديه مي‌دهد و مي‌گويد که از اين پس يک سري کارها را بايد انجام دهد.
مسئول انتشارات منتظران ظهور ادامه داد: بازي‌‌هايي نيز با عنوان "بيا بريم کربلا"، "بيا بريم مشهد"، "آموزش جدول ضرب"، "آموزش شکيات نماز" و "فوتبال دو نفره" از ديگر بازي‌‌هاي آموزشي است که براي کودکان طراحي و روانه بازار کتاب شده است.
وي افزود: "بوي ربنا" براي معرفي شهر مقدس قم، "مثل يه تيکه آسمون" براي معرفي نيمه شعبان و "خورشيد مکه" براي معرفي عيد مبعث نيز براي گروه سني کودک تدوين شده است.
عباسي خاطرنشان کرد که، "امام زمان (عج) و ديدار با جوانان"، "نشانه‌‌هاي ياران آقا امام زمان (عج)"، "احمد و منيژه" براي بيان مسايل اخلاقي و "مژگان" در رابطه با امام زمان (عج) براي نوجوانان تاليف شده است.
انتشارات منتظران ظهور با حدود 50 عنوان کتاب کودک و نوجوان در نمايشگاه کتاب 22 حضور يافته است.
در بيست و دومين نمايشگاه کتاب تهران، که از آن به عنوان رويداد بزرگ فرهنگي و جشن بزرگ دانايي نام برده مي‌شود و از 16 تا 26 ارديبهشت به مدت 10 روز ادامه دارد، يک هزار و 982 ناشر داخلي با 207 هزار عنوان کتاب و يک هزار و 700 ناشر از 78 کشور جهان شرکت دارند.
حضور 100 ميهمان خارجي در حوزه نشر، 35 انجمن دوستي، 15 کاروان دانشگاهي و حضور برخي شرکت‌‌هاي تاثيرگذار در حوزه نشر از جمله اوکراين، برزيل، آرژانتين، پاکستان و روسيه از ديگر ويژگي‌‌هاي بيست و دومين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران است.
کد مطلب: 15315
 
Share/Save/Bookmark
 


رها
۱۳۹۵-۰۵-۰۷ ۱۲:۱۷:۵۲
سلام اگه میشه سوالات احکام رو هم بزارین.
فاطمه
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۹:۱۱:۳۲
عالیه
۱۳۹۳-۰۴-۱۲ ۱۶:۳۲:۳۵
خوبه.