میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۰
 
 
دوئل ترامپ و اوباما در زمین انتخابات
دوئل ترامپ و اوباما در زمین انتخابات
 

انتخابات کنگره آمریکا در حالی در روزهای آتی برگزار می‌شود که روسای جمهوری اسبق و کنونی آمریکا دوئلی سراسری را برای پیروزی حزب‌هایشان در انتخابات آغاز کرده و هر کدام دیگری را متهم به دروغ‌گویی و فریبکاری می‌کند.
ترامپ با افراطی و مجرم خطاب کردن دموکرات‌ها در سخنرانی تبلیغاتی در ویرجینیای غربی گفت انتخابات مشخص می‌کند این روند ادامه یابد یا اینکه به دموکرات‌ها اجازه داده شود کنترل کنگره را در دست بگیرند. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی تبلیغاتی در ایالت ویرجینیای غربی دموکرات‌ها را افراطی و مجرم خطاب کرد.
ترامپ گفت: «این انتخابات مشخص خواهد کرد که این روند ادامه یابد یا اینکه به دموکرات‌های افراطی این اجازه داده شود تا کنترل کنگره را در دست بگیرند و توپ ویرانگر بزرگی را به سمت اقتصاد کشورمان و آینده آن پرت کنند.» او در ادامه با اشاره به رنگ آبی که نماد دموکرات‌ها است گفت: «موج برابر است با موج جرم و جنایت.»
در مقابل اوباما رئیس‌جمهور پیشن آمریکا در سخنرانی انتخاباتی در فلوریدا، جمهوری‌خواهان را به دروغگویی و فریبکاری متهم کرده و از مردم خواست به جای گلایه کردن از وضعیت موجود، در انتخابات شرکت کنند. باراک اوباما، رئیس‌جمهور پیشن آمریکا که برای حمایت از نامزد دموکرات‌ها در انتخابات پیش رو در این کشور به میامی در ایالت فلوریدا رفته است در سخنرانی انتخاباتی، جمهوری‌خواهان را به دروغگویی و فریبکاری متهم کرد.
در این میان رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی انتخاباتی خود اذعان کرد احتمالا جمهوری‌خواهان در انتخابات آتی این کشور، کرسی‌های خود در مجلس نمایندگان را از دست بدهند. ترامپ درباره احتمال پیروزی دموکرات‌ها در این انتخابات اعلام کرد: این مسئله می‌تواند اتفاق بیفتد. ممکن است اتفاق بیفتد. ما در حال حاضر خیلی خوب عمل می‌کنیم.
نتایج نظرسنجی «لنگر ریسرچ اسوشیت» نشان داد که ۵۳ درصد از شرکت‌کنندگان از حزب دموکرات حمایت کردند، این در حالی است که ۴۲ درصد از شهروندان آمریکایی شرکت‌کننده در این نظرسنجی اعلام کردند به نمایندگانی از حزب جمهوری‌خواه رای خواهند داد. برخی نتایج یک نظرسنجی جدید نشان داد احتمال کسب اکثریت کرسی‌های مجلس نمایندگان آمریکا بدست دموکرات‌ها ۸۲ درصد است. نتایج این نظرسنجی نشان داد: احتمال پیروزی دموکرات‌ها در کسب اکثریت کرسی‌های مجلس نمایندگان ۸۲ درصد است. همچنین ۸۰ درصد این احتمال وجود دارد که دموکرات‌ها ۱۸ تا ۵۳ کرسی مجلس نمایندگان را از آن خود کنند.
صد و شانزدهمین انتخابات میان دوره ای کنگره ایالات متحده آمریکا در روز پنج‌شنبه مورخ ۶ نوامبر ۲۰۱۸ مصادف با سه شنبه ۱۵ آبان ماه در میانه دوره اول ریاست جمهوری دونالد ترامپ جمهوری خواه برگزار خواهد شد. تمام ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان هاوس آف رپرزنتتیو و ۳۵ کرسی از ۱۰۰ کرسی سنای آمریکا در معرض انتخاب مردم گذاشته خواهد شد و در سوم ژانویه ۲۰۱۹ کار نمایندگان قدیمی رسماً به پایان خواهد رسید و نمایندگاه جدید شروع به کار خواهند نمود. کنگره کنونی ۱۱۵ اُمین کنگره آمریکاست که اکثریت هر دو مجلس در اختیار جمهوری‌خواهان می‌باشد. در مجلس سنا ۵۱ نماینده جمهوری‌خواه و ۴۷ نماینده دموکرات اند و دو نماینده نیز مستقل می‌باشند که البته به دموکرات‌ها نزدیکترند. در مجلس نمایندگان نیز ۲۴۱ نماینده جمهوری‌خواه و ۱۹۴ نماینده دموکرات می‌باشند.

کد مطلب: 106695
 
Share/Save/Bookmark