میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۶
 
 
نماینده تبریز
برخی نمایندگان پس از معامله امضای خود را پس می‌گیرند

نماینده تبریز در مجلس با بیان اینکه مردم در شرایط فعلی منتظر حرف و ایده جدید هستند، گفت: دولت باید ثروت مردم را به آنها بازگرداند ولی در برابر این واگذاری مقاومت می‌کند.
احمد علیرضا بیگی درباره استراتژی و راهبرد‌ رقابت‌های انتخاباتی برای تشکیل مجلس کارآمد از سوی جریان‌‌ها و گروه‌های سیاسی، گفت:از دیدگاه مردم هر ۲ جناح اصلی در به وجود آمدن شرایط فعلی کشور مقصر هستند، حتی اصولگرایان که در قدرت نبوده‌اند، اما در عمل و دادن رأی طوری عمل کرده‌اند که به نحوی خودشان را به عوامل دخیل در به وجود آمدن شرایط فعلی کشور، مرتبط کرده‌اند.
وی با بیان اینکه آقایان لاریجانی و عارف سهامداران عمده دولت آقای روحانی هستند، افزود: ما نمی‌توانیم فراموش کنیم که رئیس دولت اصلاحات و تئوریسین‌های اصلاح‌طلبان معتقد بودند کاری که لاریجانی می‌تواند برای آنها انجام دهد، عارف نمی‌تواند انجام دهد و با همین استدلال ۲ سال اول مجلس را پشت آقای لاریجانی بودند تا وی بتواند کار‌هایی را که مطلوب اصلاح‌طلبان است انجام دهد ولی سال سوم کوپن آقای لاریجانی تمام شد؛ در اجلاسیه سوم و چهارم مجلس در واقع اصلاح‌طلبان از آقای لاریجانی نا امید شدند و دیگر وی نمی‌توانست کارکرد گذشته را برای آنها داشته باشد.
نماینده مردم تبریز در مجلس ادامه داد: از نقش آقای لاریجانی و طیف همراه وی در مجلس در به وجود آمدن شرایط فعلی کشور ، اگر از آقای روحانی بیشتر نباشد کمتر نیست، ولی با این تفاسیر اصولگرایان در اجلاسیه سوم و چهارم مجلس، پشت آقای لاریجانی قرار گرفتند و در واقع با این اقدام خودشان را شریک و سهیم در به وجود آمدن اوضاع امروز کشور کردند.
علیرضا بیگی با تأکید بر اینکه مردم در شرایط فعلی حرف و ایده جدید را انتظار دارند، افزود: ایده جدید این است که ما باید ثروت مردم را به آنها بازگردانیم. ما باید عدالت را در جای جای کشور برقرار کنیم و امکانی را فراهم کنیم که دولت از اقتصاد خارج شود.وی افزود: سپردن ثروت به مردم از ۱۴ میلیارد دلاری که برای هدفمندی یارانه‌ها در نظر گرفته شده باید شروع شود تا همه یارانه‌های پنهان و پیدا که به دلایل مختلف تخصیص پیدا می‌کند ولی گروه‌های ضعیف جامعه کمترین بهره را از این یارانه‌ها ندارند.
علیرضا بیگی با بیان اینکه مردم اقتصاد را بهتر از دولت و مجلس می‌فهمند، گفت: یکی از آرمان اصلی انقلاب اسلامی این بود که باید به مردم تکیه کرد، هر جا هم که به مردم تکیه کردیم جواب گرفته‌ایم. بنابراین ایده اصلی عدالت است که یکی از شقوق آن سپردن ثروت مردم به مردم است. وی در پاسخ به سئوالی درباره میزان نقش مجلس در به وجود آمدن شرایط موجود گفت: مجلس هم مقصر است چون آن طور که باید، عمل نکرده برای مثال در موضوع وزیر «صمت»، آقای شریعتمداری به فسادی که درباره ثبت سفارش خودرو‌های وارداتی اتفاق افتاد، در آستانه استیضاح بود. استیضاح وی اعلام وصول شد، هفته اول وزیر به مجلس نیامد، هفته دوم اعلام کرد استعفا داده و در هفته سوم هم اعلام کردند به عنوان وزیر پیشنهادی تعاون، کار ورفاه اجتماعی معرفی شده است.
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: در آن مقطع داماد آقای شریعتمداری در زندان بود ما در فراکسیون ولایی تحقیقات لازم را انجام دادیم و مستنداتی به دست آوردیم و همکاران خودمان را نیز مطلع کردیم، صبح قبل از رأی‌گیری بسیاری از دوستان لیست امید همراه ما بودند که حتما به آقای شریعتمداری رأی نخواهیم داد. بعداز ظهر گفتند به ما پیام رسیده به ناچار به وی رأی خواهیم داد و در نهایت وی با ۱۹۶ رأی وزیر کار شد، پس بنابراین مجلس در این موضوع دخیل بود.

کد مطلب: 111293
 
Share/Save/Bookmark