میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۴
 
 
سوریه ۱۴ موشک از ۱۶ موشک رژیم صهیونیستی را نابود کرد
شلیک پدافند سوریه به تبلیغات انتخاباتی نتانیاهو
شلیک پدافند سوریه به تبلیغات انتخاباتی نتانیاهو
 

 سوریه همچنان اصلی‌ترین کانون تحولات منطقه است که سرنوشت آن بر کل منطقه و صحنه جهانی تاثیر خواهد گذاشت. مجموعه‌ای از بازیگران منطقه‌ای و فرامنطقه در قالب دوستان و دشمنان سوریه آرایش نظامی گرفته‌اند. در این میان رژیم صهیونیستی که آرزوهای خود در سوریه را از دست رفته می‌بیند سعی دارد تا هراس از این وضعیت را در لوای تحرکات نظامی پنهان سازد.
بنیامین نتانیاهو با تجاوز به خاک سوریه در حالی به دنبال تبلیغات انتخاباتی بود که سرنگون شدن موشک‌های رژیم صهیونیستی توسط پدافند سوریه این حربه را با ناکامی همراه ساخت. نخست‌وزیر صهیونیست‌ها که دورانی بحرانی را سپری می‌کند برای جلب رضایت افراطیون و شهرک‌نشینان تحرکات نظامی در منطقه را تشدید کرده است چنانکه سوریه یکی از اهداف این اقدامات است.
اما واکنش سوریه این حربه را با ناکامی همراه ساخته است چنانکه وزارت دفاع روسیه از انهدام ۱۴ فروند از ۱۶ موشک شلیک شده رژیم صهیونیستی توسط پدافند هوایی سوریه در حمله سحرگاه چهارشنبه خبر داد.
وزارت دفاع روسیه گفته است که موشک‌های رژیم صهیونیستی در شرایطی شلیک شده‌اند که دو پرواز مسافری غیرنظامی در حال فرود در فرودگاه‌های بیروت و دمشق بوده‌اند. در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است: «اقدامات تحریک‌آمیز نیروی هوایی اسرائیل، ۲ هواپیمای مسافربری که در حال فرود در فرودگاه‌های بیروت و دمشق بودند، به خطر انداخت. در این زمان، ۶ فروند جنگنده «اف-۱۶» اسرائیل از حریم هوایی لبنان به سوریه حمله کرد».
مسکو همچنین گزارش کرده که دست‌کم هفت نفر از نیروهای نظامی سوریه بواسطه برخورد دو موشک رژیم صهیونیستی با مرکز لجستیک ارتش سوریه زخمی شده‌اند. در این گزارش علاوه بر این تأکید شده، بواسطه خطری که هواپیماهای مسافربری در حال فرود را تهدید می‌کرد، ارتش سوریه از تجهیزات ارسال پارازیت و موشک‌های زمین به هوا در این عملیات پدافندی استفاده نکرد و اجازه داد تا مرکز کنترل ترافیک هوایی دمشق بتواند یکی از هواپیماهای مسافربری را به یک باند فرود اضطراری در «الحمیمیم» هدایت کند.
شبکه «المیادین» به نقل از منابع موثق اعلام کرد گزار‌ش‌های رسانه‌های رژیم صهیونیستی مبنی بر هدف قرار داده شدن فرماندهان حزب‌الله در سوریه، کذب است. این شبکه در ادامه افزود گزارش نشریه آمریکایی «نیوزویک» مبنی بر حمله به فرماندهان حزب‌الله که از طریق دمشق قصد سفر به ایران را داشته‌اند، صحت ندارد. گروه موسوم به «دیدبان سوریه» نزدیک به معارضان نیز اعلام کرد جنگنده‌های اسرائیلی به اهدافی در ریف دمشق حمله کرده‌اند.
این گروه دقایقی بعد مدعی شد که حملات جنگنده‌های صهیونیستی علیه اهداف مقاومت در «الکسوه» و «الدماس» در ریف دمشق انجام شده است. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی را در زمانی که هنوز تونل‌های ادعایی حزب‌الله برای آنها تهدیدی به شمار می‌رود، اقدامی نادرست توصیف کرد.
وضعیت بحرانی رژیم صهیونیستی زمانی آشکارتر می‌شود که روزنامه صهیونیستی «معاریو» اعلام کرد «دَنی دَنون» سفیر و نماینده دائم رژیم صهیونیستی در سازمان ملل استعفای خود را ارائه کرده است. اما ناکامی صهیونیست‌ها زمانی قوت می‌گیرد که رئیس بخش سیاسی سازمان آزادی‌بخش فلسطین درباره لغو تصمیم تعلیق عضویت سوریه در اتحادیه عرب تأکید کرد که این مسئله یک منفعت ملی - عربی است و بدون دمشق هیچ همبستگی عربی وجود ندارد.
روزنامه «گاردین» به نقل از منابع آگاه از احتمال احیای کرسی سوریه در اتحادیه عرب و ازسرگیری روابط کشورهای عربی با دمشق در سال آینده میلادی خبر داده است. در ناکامی دیگر صهیونیست‌ها، هم‌زمان با انتشار اخباری درباره حمله قریب‌الوقوع گروهک ارتش آزاد (نزدیک به ترکیه) به شهر منبج در استان حلب، ارتش سوریه در العریمه در غرب شهر مستقر شد.
لازم به ذکر است جنایات نتانیاهو در فلسطین نیز همچنان اداکه دارد چنانکه تعداد شهدای راهپیمایی‌های بازگشت در مرز نوار غزه با فلسطین اشغالی که بیش از هشت ماه از آن می‌گذرد، به ۲۵۳ نفر رسیده و رژیم صهیونیستی هنوز پیکر ۱۱ نفر از آنها را تحویل خانواده‌هایشان نداده است. در ادامه رفتارهای نژادپرستانه صهیونیست‌ها پارلمان رژیم صهیونیستی قانونی تصویب کرد که امکان کاهش مدت اسارت اسرای فلسطینی را ممنوع می‌کند.

کد مطلب: 107360
 
Share/Save/Bookmark