میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۲
 
 
سیاست مجازی
افت قیمت گوجه فرنگی

ابوالفضل ظهره‌وند عضو سابق تیم هسته‌ای در کانال تلگرامی خود نوشت: افت قیمت گوجه فرنگی در هرمزگان به ۲۰۰ تومان و یا اعتراض کشاورزان اصفهانی نمونه‌ای از این واقعیت است که قبل از نیاز کشور به سرمایه و... کشور نیازمند اصلاح نظام مدیریت در سطح ملی است.

سفیر تهدید به قتل شد
سفیر ایران در لندن در توئیتر خود نوشت؛ حسین مرعشی‌قزوینی از اصحاب جریان شیرازی ضمن وارد آوردن اتهاماتی علنی وی را به قتل در لندن تهدید کرده است.
حمید بعیدی‌نژاد افزود: با توجه به اینکه اتهام به قتل و دیگر اتهامات وارده مجازات شرعی و قانونی دارند آیا ما می‌توانیم اقلا به حمایت مسئولین قضایی کشورمان امیدوار باشیم؟

سفیر متاثر شد!!
نیکولاس هاپتون سفیر انگلیس در ایران در توئیتی گفت: من خیلی از شنیدن حادثه روز جمعه سفارت ایران در لندن متاثر شدم. توئیتر سفارت این کشور در ایران به نقل از سفیر انگلیس در تهران نوشت: بریتانیا الزامات کنوانسیون وین را جدی می‌گیرد. امنیت و ایمنی دیپلمات‌ها و نمایندگی‌های دیپلماتیک در بریتانیا برای ما از اهمیت زیادی برخوردار است.

حرمت حکم رهبری را نگه دارید
عزت‌الله ضرغامی رئیس اسبق سازمان صداوسیما در کانال تلگرامی‌اش نوشت: شایعات روزهای اخیر در مورد عدم شرکت سران قوا در جلسه مجمع، به دلیل اعتراض به حضور آقای احمدی‌نژاد با هیچ معیاری قابل پذیرش نیست. شایسته است که آقایان با حضور خود در جلسه بعدی و یا تکذیب این شایعات، حرمت حکم و توقع رهبری معظم از آنان را نگه دارند.

پوتین بدون توئیت
رئیس‌جمهور روسیه در پاسخ به سوال «مگین کلی» که از او پرسید آیا توئیت‌های ترامپ را می‌خواند یا نه گفت: نه! وی افزود: من تاکنون توئیت نکرده‌ام چراکه راه‌های دیگری برای ابراز نظر و تصمیمات اخذ شده دارم. به گفته ولادیمیر پوتین، توئیت‌های ترامپ نشان از تفاوت بین شخصیت او و جایگاه رئیس‌جمهوری آمریکا دارد. ترامپ بارها تاکید کرده است که ارتباط وی با شبکه‌های اجتماعی به وی قدرت داده است. برخی از نزدیکان هشدار داده‌اند که توئیتر می‌تواند منجر به نابودی ترامپ شود. کاربران در پایین ویدئوی منتشر شده در توئیتر ان‌بی‌سی به شدت به پوتین و حرف‌هایش تاختند.

مشکلات صنعت نفت
کانال دکتر سعید جلیلی نماینده رهبری نیز اهم سخنان وی در نشست تخصصی بررسی سیاست‌های وزارت نفت برای استفاده بهینه از گاز تولیدی میادین هیدروکربوری را آورده بود: از تجربه تلخ کرسنت باید پند گرفت تا دیگر تکرار نشود، اگر بتوانیم براساس آمارهای دقیق، راهبرد صحیح اتخاذ کنیم می‌توان به استفاده حداکثری از مزیت نفت و گاز برای کشور امیدوار بود، در بحث صادرات گاز، فقط بعد اقتصادی اهمیت ندارد بلکه ابعاد راهبردی نیز بسیار مهم است.، مثلا بعد از برجام اتحادیه اروپا راهبرد خود را به صورت رسمی منتشر کرد که نشان می‌دهد طوری برنامه‌ریزی کرده‌اند تا در واردات گاز به ایران وابسته نشوند.

کد مطلب: 103661
 
Share/Save/Bookmark