میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۱۱
 
 
۳۰ میلیون زائر از ۵۰ ملیت در اربعین کربلا

آزادی‌خواهان حماسه‌ای دیگر رقم زدند چنانکه ۳۰ میلیون زائر، پانصد هزار زائر از سایر کشورها به جز عراق و ایران با پنجاه نژاد و ملیت مختلف به کربلا آمده‌اند.
استانداری کربلا اعلام کرد سی میلیون زائر حسینی به کربلا آمده‌اند. به جز زائرین کشور عراق و ایران پانصد هزار زائر از سایر کشورها با پنجاه نژاد و ملیت مختلف به کربلا آمده‌اند. نماینده آیت‎الله سیستانی در خطبه نماز جمعه اعلام کرد که «اهانت برخی از سوء‌استفاده‎کنندگان به مراسم اربعین حسینی» را محکوم می‏‌کنیم. نماینده آیت‌الله سیستانی تاکید کرد که بخش اعظم زائران اربعین حسینی از محبان امام حسین(ع) هستند، اما افراد معدودی بین زوار هستند که سعی در انتشار فرقه‏گرایی و ترویج شعارهای سیاسی دارند. وی خاطرنشان کرد، طبیعی است که بین میلیون‎ها زائر، افراد معدودی هم باشند که از این سیل عظیم زائران سوء‌استفاده و اقدام به ترویج شعارهای سیاسی و یا گفتمان تفرقه‌پراکنی بکنند.
همچنین نخست‌وزیر عراق ضمن تسلیت اربعین حسینی از همه سازمان‌های دولتی این کشور خواست تمام تلاش خود را برای تأمین امکانات لازم جهت بازگشت زوار اربعین فراهم کنند. «حیدرالعبادی» به مناسبت اربعین سالار شهیدان(ع) در گفت‌وگوی تلویزیونی، فرارسیدن این روز را به عموم مسلمانان، ملت عراق و مرجعیت شیعیان این کشور به ویژه آیت‌الله سید علی سیستانی تسلیت گفت. وی همچنین تأکید کرد که دولت عراق همه تلاش‌های خود را برای فراهم کردن امکانات لازم جهت بازگشت زائران اربعین به کار خواهد کرد.
پایگاه اینترنتی روزنامه ایندیپندنت چاپ انگلیس در گزارشی با عنوان « میلیون‌ها مسلمان شیعه درحالی که داعش سرانجام شکست خورد، در بزرگترین زیارت جهان شرکت کردند» به قلم «پاتریک کاکبرن» خبرنگار ارشد این روزنامه که خود در مراسم امسال شرکت کرده است، نوشت: میلیون‌ها زائر سیاه‌پوش در شهر مقدس کربلا جمع شدند.
خبر دیگر از عراق آنکه منابع محلی کرکوک از درگیری شدید بین افراد مسلح ناشناس و نیروهای امنیتی دستگاه مبارزه با تروریسم وابسته به دولت عراق در مرکز شهر کرکوک خبر دادند.

کد مطلب: 101780
 
Share/Save/Bookmark