میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۹
 
 
با مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام، معاونت علمی ریاست جمهوری و دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفت
رونمایی از اولین فراصندوق بازار سرمایه ایران

آیین رونمایی از اولین فراصندوق کشور با سرمایه گذاری ۵هزار میلیارد ریالی به همت ستاد اجرایی فرمان امام، معاونت علمی ریاست جمهوری، دانشگاه آزاد اسلامی، سازمان اقتصادی رضوی، کمیته امداد، سازمان تبلیغات اسلامی و سازمان اقتصادی کوثر صبح دیروز در محل نمایشگاه دائمی دستاوردهای ستاد اجرایی فرمان امام برگزار شد.
به گزارش خبرنگار روزنامه سیاست روز -محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم گفت: درحال حاضر فعالیت های خرد و متوسط بنگاه های اقتصادی و حمایت از فعالیت های شرکت های دانش بنیان دو راه برای رسیدن به پیشرفت اقتصادی در دنیای امروز است.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام از ایجاد روزانه ۱۰۰ طرح کوچک و خرد و ایجاد ۳۰۰ شغل به طور روزانه توسط ستاد در مناطق محروم کشور خبر داد و تصریح کرد: در سال جاری تاکنون توانستیم ۱۰۰ هزار شغل ایجاد نماییم که مسلما تعداد شغل های ایجاد شده تا پایان سال از این مقدار هم بیشتر خواهد شد. وی افزود: دربحث شرکت های دانش بنیان برنامه ستاد اجرایی اینست که سرمایه گذاری ریسک پذیری در این حوزه داشته باشد. وی از ایجاد ۳ صندوق در بورس خبر داد و گفت: ما به دنبال خط شکنی در بحث اشتغال هستیم و ایجاد بستر لازم برای فعالیت شرکت های دانش بنیان را دنبال می کنیم.
سورنا ستاری معاون علمی ریاست جمهوری نیز در این مراسم به اهمیت جایگاه سرمایه گذاری خطرپذیر اشاره کرد و افزود: تا کنون توانسته ایم چندین صندوق سرمایه گذاری جسورانه را در بورس به ثبت برسانیم که این مقدار کافی نیست و نیازمند همکاری سازمان ها و دیگر ارگان ها هستیم.
وی با اشاره به نقش شتابدهنده ها در کسب و کارهای دانش بنیان، تاکید کرد: متاسفانه دانشگاه ها نمی توانند این اکو سیستم دانش بنیان را پرورش دهند و برای اصلاح این موضوع باید مراکز نوآوری و استارت آپ ها ایجاد کرد. وی از حمایت های ستاد اجرایی فرمان امام در تشکیل این فراصندوق قدردانی نمود و گفت:بدون حمایت دکتر مخبر و ستاد اجرایی فرمان امام نمیتوانستیم این ریسک پذیری را انجام دهیم و به این نقطه برسیم. طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دیگر سخنران این مراسم با بیان این مطلب که باید فضای دانشگاه به طوری باشد که مجموعه های استارت آپ ها از آن حاصل شود گفت: با پول نفت و سرمایه گذاری دولتی نمی توان اقتصاد پویا ایجاد کرد.

کد مطلب: 111825
 
Share/Save/Bookmark