میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۸۸ ساعت ۲۰:۱۲
 
 
فاصله تهران تا فرودگاه امام (ره) به 10 دقيقه كاهش مي‌يابد
مجري طرح برقي كردن راه‌آهن اعلام كرد: سال گذشته 10 ميليارد تومان اعتبار براي احداث راه‌آهن سريع السير مسافري تهران ـ قم در نظر گرفته شد اما هنوز اين اعتبار جذب نشده و مدير دولتي اين طرح معين نشده است در صورتيكه راه‌اندازي آن به تصويب مجلس شوراي اسلامي و هيئت دولت رسيده است.
عباس قربانعلي‌بيك در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار كرد: چگونگي سرمايه‌گذاري در اين پروژه مشخص نيست و با توجه به اينكه طرح‌هاي مسافري راه‌آهن چندان سودآور نيست دولت بايد در اين زمينه سهم بيشتري داشته باشد.
وي ادامه داد: اين خط موازي اتوبان تهران ـ قم و با سرعت 350 كيلومتر در ساعت طراحي شده است و فاصله زماني تهران ـ فرودگاه امام خميني (ره) را به 10 دقيقه و فرودگاه امام (ره) به قم را به 30 دقيقه كاهش مي‌دهد.
قربانعلي با بيان اينكه اين خط داخل شهر قم است و مسافران به راحتي به ديگر وسايل نقليه دسترسي دارند، گفت: با تخصيص اعتبار، اين پروژه‌فاز به فاز اجرا خواهد شد.
مجري طرح برقي كردن راه‌آهن گفت: مسير راه‌آهن فعلي قم در ايستگاه محمديه (15 كيلومتري قم) است و از طرف ديگر اين راه‌آهن به عنوان فاز يك خط تهران ـ بندر عباس براي حمل بار بايد دوخطه و برقي شود كه تركيب بار و مسافر باعث ايجاد ترافيك و كاهش ايمني مي‌شود كه در اين راستا اين خط به خط باري مورد نياز تهران ـ بندرعباس تبديل خواهد شد و براي جابه‌جايي مسافر خط سريع السير تهران - قم راه اندازي خواهد شد.
وي يادآور شد: اجراي قانون مديريت سوخت كه طبق آن سهم حمل و نقل ريلي در بخش كالا بايد از 7.1 در سال 86 به 30 درصد در سال 90 برسد تنها با توسعه حمل و نقل ريلي فراهم مي‌شود.
کد مطلب: 14209
 
Share/Save/Bookmark
 


تتلو
۱۳۹۲-۰۶-۲۱ ۲۲:۳۳:۱۸
ناراحت شدم بايد مسافت تهران تا فرودگاه امام بايد مي نوشت