میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۱۹
 
 
اشتباهات مظلومی یا تعویض های دنیزلی
نقش نیمکت در نتیجه دربی۷۴
نقش نیمکت در نتیجه دربی۷۴
 

استقلال در لحظاتی که بازی را دو بر صفر پیش بود می توانست با اتخاذ تاکتیکی کاملا تدافعی، راه را بر حریف ده نفره خود ببندد اما به نظر می رسید سرمربی این تیم در نظر داشت که مقابل پرسپولیس به یک پیروزی تاریخی دست پیدا کند اما دست پیدا کردن به یک چنین پیروزی ای، مستلزم در اختیار داشتن ابزار مناسب است.
دربی ۷۴ به پایان رسیده و اکنون این سوال در ذهن پابرجاست که آیا اشتباهات پرویز مظلومی منجر به از دست رفتن پیروزی استقلال شده و یا تعویض های دنیزلی نتیجه را برگردانده و یا شاید هم هر دو. به گزارش مهر، دیدار تیم های فوتبال استقلال و پرسپولس و نتیجه ای که در پی داشت، جزو استثنائات تاریخ رقابت های دربی محسوب می شود و چه بسا از این حیث، برای همیشه در تاریخ به یاد آورده شود. اما اکنون این سوال پیش می آید که چه عاملی باعث رقم خوردن این نتیجه شد. در روزی که استقلال با نتیجه ۲ بر صفر از همتای سرخپوش خود پیش بود، به ناگاه در عرض ۹ دقیقه ۳ گل دریافت کرد.
اکنون دو گزینه پیش روی قرار دارد: اول آنکه مظلومی با نوع تاکتیکی که پس از پیروزی دو بر صفر مقابل پرسپولیس اتخاذ کرد باعث از دست رفتن نتیجه شد و گزینه دوم تعویض های طلایی دنیزلی. اما گزینه سومی هم وجود دارد و آن هم تلفیقی از هردوست. به عبارت ساده‌تر، هر چقدر سرمربی استقلال در تعویض یاران خود درنگ کرد، سرمربی پرسپولیس به فکر چاره افتاد.
استقلال در لحظاتی که بازی را دو بر صفر پیش بود می توانست با اتخاذ تاکتیکی کاملا تدافعی، راه را بر حریف ده نفره خود ببندد اما به نظر می رسید سرمربی این تیم در نظر داشت که مقابل پرسپولیس به یک پیروزی تاریخی دست پیدا کند اما دست پیدا کردن به یک چنین پیروزی‌ای، مستلزم در اختیار داشتن ابزار مناسب است.
محسن یوسفی که در نیمه دوم دیدار با پرسپولیس جایگزین الونگ الونگ شد یکی از بهترین بازی های خود را به نمایش گذاشت اما این بازیکن بخشی از فرایند حمله استقلالی ها را تکمیل می کرد. اسماعیل شریفات و میلاد میداوودی در ۲۰ دقیقه پایانی خسته تر از آن بودند که پروسه حملات کناری استقلال را تکمیل کنند. بی تردید مربیان استقلال در این شرایط می بایست تاکتیک دفاعی را در دستور کار خود قرار می‌دادند. این کار تا دقیقه ۸۲ یعنی پس از دریافت گل نخست و دو دقیقه بعد که گل دوم وارد دروازه استقلال شد هم صورت نگرفت.
شاید این امر به از دست رفتن تمرکز پرویز مظلومی باز می‌گشت. درست در زمانی که تیم استقلال بازی را با دو گل از حریف همشهری خود پیش بود مظلومی بشدت مورد تشویق هواداران حاضر در ورزشگاه واقع شد و به نظر می رسد سرمربی استقلال غفلت کرد و جریان بازی را از دست داد.
از سویی آنچه باعث می شود تعویض های دنیزلی درخشان جلوه کند به میدان فرستادن دو بازیکن (ایمون زاید و مهدی مهدوی کیا) به میدان است. این مربی برخلاف مربیان ایرانی، کلیشه ای عمل نکرد و به یکباره غلامرضا رضایی و هادی نوروزی که جزو ضعیف ترین نفرات پرسپولیس بودند را بیرون کشید. جسارت، یکی از نیازهای مربی بر روی نیمکت است که دنیزلی از آن بهره می برد.
در فوتبال، زمان هایی وجود دارد که یک تیم باید بازی انتحاری را برگزیند. در چنین شرایطی، مربی حریف باید ضدتاکتیک را در دستور کار خود قرار دهد تا نتیجه مورد نظر را به دست بیاورد. در واقع، در روزی که مربیان استقلال بر روی نیمکت مرتکب بزرگ ترین اشتباهات خود شدند، مربیان پرسپولیس بهترین تعویض ها را انجام دادند.

کد مطلب: 71558
 
Share/Save/Bookmark