میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۵
 
 
واکنش وزارت کشور به اخبار حواشی زائران عراقی در ایران:
عملیات روانی است

رئیس سازمان امور اجتماعی کشور درباره اخبار حواشی زائران عراقی در ایران گفت: جسته گریخته از سال‌های پیش شاید مواردی گزارش شده است اما اینکه این موضوع فرآیند سازماندهی شده و شبکه‌ای باشد درست نیست و مقامات استانی هم صحت این خبر را تایید نکرده‌اند و ما شاهد فعالیت سازماندهی شده در این حوزه نیستیم.
تقی رستم‌وندی در حاشیه صد و پنجاهمین جلسه شورای اجتماعی کشور در پاسخ به این سوال که آیا حضور زائران عراقی در مشهد پیامدهای منفی دارد، گفت: امروزه در شرایطی هستیم که یک جبهه رسانه‌ای منسجم مشغول عملیات روانی در کشور هستند و این موضوع را باید تمام رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مدنظر قرار دهند که هر خبری ظرفیت این را دارد که تبدیل به یک عملیات روانی بزرگ شود.
وی ادامه داد: جسته گریخته از سال‌های پیش شاید مواردی گزارش شده است اما اینکه این موضوع فرآیند سازماندهی شده و شبکه‌ای باشد درست نیست و مقامات استانی هم صحت این خبر را تایید نکرده‌اند و ما شاهد فعالیت سازماندهی شده در این حوزه نیستیم. در حقیقت امکان دارد در هر کشوری حضور گردشگران موجب پیامدهای منفی اجتماعی و یا مثبت در حوزه اقتصادی باشد، امکان دارد به صورت فردی مواردی از پیامدهای اجتماعی منفی را شاهد باشیم. با این موضوع هم از طریق دستگاه‌های قضایی و انتظامی برخورد خواهد شد.
رئیس سازمان امور اجتماعی کشور با بیان این که مطرح شدن این موضوع حتما یک عملیات روانی و خبر بود که متاسفانه شیوع پیدا کرد، گفت: اصحاب رسانه در این لحظاتی که دشمن هم در حوزه جنگ اقتصادی و هم عملیات روانی پیش رفته است حتما نسبت به این گونه خبرها حساس باشند و با نگاه شک و تردید به این موضوع نگاه کنند.
وی به جلسه شورای اجتماعی اشاره کرد و گفت: این جلسه دارای دو دستور جلسه بود. دستور جلسه اول به بررسی تحولات اجتماعی کشور در هشت ماه گذشته اختصاص داشت و دستور دوم مربوط به برگزاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بود که به‌طور مختصر در پایان جلسه راجع به آن بحث شد.
رستم‌وندی در پایان صحبت‌هایش گفت: جلسات مرتبط با آسیب‌های اجتماعی با مقام معظم رهبری طبق روالی که در دو سال گذشته داشت هر شش ماه یکبار برگزار می‌شود و احتمالا جلسه آینده آن در آبان‌ماه خواهد بود. در هر جلسه گزارشی از پیشرفت کار در حوزه آسیب‌های اجتماعی اعلام می‌شود و در بخشی از این جلسات یکی از آسیب‌های اجتماعی به طور خاص مد نظر قرار می‌گیرند.

کد مطلب: 105877
 
Share/Save/Bookmark