میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۵
 
 
سرکوب تظاهرات علیه خشونت پلیس انگلیس
سرکوب تظاهرات علیه  خشونت پلیس انگلیس
 

تظاهرات مردم شهر بریستول انگلیس به لایحه افزایش اختیارات پلیس در مقابله با اعتراضات، بار دیگر به خشونت کشیده شد.
شهر بریستول انگلیس بار دیگر شاهد سرکوب معترضان به لایحه جدید دولت درخصوص افرایش اختیارات پلیس بود.بیش از هزار معترض با تجمع در یکی از بزرگراه‌های شهر بریستول، لغو رسیدگی به لایحه‌ای که سرکوب اعتراضات در انگلیس را تسهیل می‌کند، خواستار شدند. پس از آن‌که شماری از افراد شرکت‌کننده در این تجمع از خاتمه دادن به آن امتناع کردند، نیروهای پلیس با استفاده از سپرهای محافظ و سگ‌های دست‌آموز، به جان معترضان افتاده و آن‌ها را متفرق کردند.
طی هفته‌های گذشته شهروندان بریستول پنج بار به اعتراض علیه لایحه افزایش اختیارات پلیس در سرکوب اعتراضات پرداختند که تنها یک مورد آن به‌صورت مسالمت‌آمیز و بدون درگیری انجام شد. این اعتراضات، علاوه بر بریستول، در دیگر شهرهای انگلیس و ولز نیز برگزار شد.هفته گذشته وزیر کشور و نخست‌وزیر انگلیس اعتراض مردم بریستول به لایحه افزایش قدرت سرکوب پلیس را شرم‌آور توصیف کرده و «حمایت مطلق» خود از نیروهای پلیس را اعلام کردند.لایحه «پلیس، جرائم، محکومیت و دادگاه‌ها» معروف به لایحه «نظم و قانون»، همه ساله در پارلمان انگلیس ارائه می‌شود اما امسال با توجه به قتل یک زن جوان توسط مأمور پلیس این کشور، بر حساسیت آن افزوده شده است.در این لایحه جنجالی، دولت انگلیس به‌دنبال «تقویت قدرت پلیس برای مقابله با اعتراضات غیر خشونت‌آمیزی است که تأثیر مخرب قابل توجهی بر جامعه یا دسترسی به پارلمان ایجاد کند».
با این حال عباراتی که بیش از هر چیز توجه منتقدان را جلب کرده است، جرم‌انگاری «ایجاد سر و صدا» و ایجاد «مزاحمت‌های جدی» است. در این لایحه برای ایجاد مزاحمت از طریق سر و صدا، تا ده سال حبس در نظر گرفته شده است. یکی دیگر از تدابیر اندیشیده شده در این لایحه، اعطای قدرت برچیدن «کمپ‌زنی‌های اعتراضی» به نیروهای پلیس است که به چادر زدن معترضان در برابر پارلمان و مسدود کردن مسیرهای منتهی به آن در اعتراضات سال‌های گذشته اشاره دارد.

کد مطلب: 117531
 
Share/Save/Bookmark