میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۵۶
 
 
اولين ديدار پاييزي ليگ برتر
سپاهان، پرسپوليس را بحراني‌تر مي‌كند؟
سپاهان، پرسپوليس را بحراني‌تر مي‌كند؟
 

تيم فوتبال پرسپوليس براي انجام نهمين ديدارش در ليگ برتر فوتبال اين هفته راهي اصفهان مي‌شود تا ديدار خود را برابر سپاهان انجام دهد.
هفته‌ نهم ليگ برتر فوتبال كه جمعه آغاز شده بود، با انجام دو ديدار در روز يكشنبه دوم مهر پايان مي‌يابد. در مهم‌ترين ديدار اين روز سپاهان، قهرمان سه دوره گذشته ليگ برتر ميزبان پرسپوليس خواهد بود.
ديدارهاي پرسپوليس با سپاهان هميشه از جذابيت‌هاي زيادي برخوردار بوده است كه مهم‌ترين تقابل‌هاي اين دو تيم در هفته‌‌هاي پاياني فصول گذشته ليگ برتر رقم خورده است. يك بار سپاهان با كسب تساوي برابر پرسپوليس جام قهرماني را بالاي سر برد و يك بار هم پرسپوليس با گل دقيقه ۹۶ سپهر حيدري در تهران حريف زردپوش خود را شكست داد و قهرمان شد.
ديدار دو تيم سپاهان و پرسپوليس خاطرات تلخي را با خود به همراه داشته است و تلخ‌ترين اتفاق از اين دست پرتاب نارنجك در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان بود كه منجر به از دست رفتن بينايي يكي از سربازان نيروي انتظامي شد. انفجار نارنجك در ديدار چند روز پيش سپاهان و الاهلي عربستان در جريان رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا به نوعي حادثه تلخ مجروح شدن سرباز «احمدي» را در اذهان زنده كرده است.
پرسپوليس در حالي اين هفته‌ به مصاف سپاهان مي‌رود كه مانند فصل گذشته از وضعيت خوبي برخوردار نيست و تاكنون نتوانسته است رضايت هواداران خود را جلب كند. پرسپوليسي‌ها به جز بازي اول فصل كه برابر نفت آبادان پيروز شدند ديگر هيچ بردي را كسب نكرده‌اند و اين بدترين شروع پرسپوليسي‌ها در ادوار مختلف ليگ برتر است. اينك سرخپوشان پايتخت اميدوارند كه با شكست دادن سپاهان هم جايگاه خود را در جدول بهبود بخشند و هم باعث آشتي هواداران خود شوند.
سپاهان با ۱۴ امتياز موقتا در رده ششم جدول قرار دارد و در صورت پيروزي احتمالي برابر پرسپوليس مي‌تواند صدر جدول را از آن خود كند. پرسپوليس هم با هفت امتياز پانزدهم است و در صورت پيروز شدن در اين بازي مي‌تواند تا رده دوازدهم بالا بيايد.
ديگر ديدار روز يكشنبه را تيم‌هاي نفت تهران و صباي قم برگزار مي‌كنند. ديدار اين دو تيم قرار بود جمعه ۳۱ شهريور برگزار شود، اما به دليل برگزاري رقابت‌هاي قهرماني زير ۱۶ سال آسيا كه به ميزباني ورزشگاه دستگردي و اكباتان برگزار مي‌شود به تعويق افتاد.
نفت تهران كه روند رو به رشد خود را همچنان حفظ كرده است، مي‌تواند با پيروزي برابر صبا ـ كه روي كاغذ دور از دسترس نيست‌ ـ ۱۸ امتيازي شود و بار ديگر صدر جدول را تصاحب كند. در اين صورت حتي پيروزي سپاهان برابر پرسپوليس نمي‌تواند مانعي براي صدرنشيني نفتي‌ها باشد. صبا نيز ۱۴ امتيازي است و اگر بتواند نفت را شكست دهد مي‌تواند صدرنشين شود و اميدوار باشد كه سپاهان برابر پرسپوليس امتياز از دست بدهد تا صدرنشين بلامنازع ليگ برتر در پايان هفته‌ نهم باشد.
** برنامه ديدارهاي امروز،دوم مهر :
* نفت تهران ـ صباي قم، ورزشگاه دستگردي تهران، ساعت ۱۷:۲۵
* سپاهان ـ پرسپوليس، ورزشگاه فولادشهر اصفهان، ساعت ۱۸:۳۰

کد مطلب: 76995
 
Share/Save/Bookmark