میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۸
 
 
تشریح دستگیری جمشید شارمهد از سوی وزیر اطلاعات
تروریست ترین جریان سلطنت طلب گروه «تندر» است
تروریست ترین جریان سلطنت طلب گروه «تندر» است
 

وزیر اطلاعات گفت: تروریست ترین جریان سلطنت طلب، جریان انجمن پادشاهی ایران (تندر) است.
سيد محمود علوی باحضور در استودیو خبر ۲۱ شبکه یک سیما درباره تکذیب رسانه‌های خارجی نسبت به دستگیری جمشید شارمهد توسط وزارت اطلاعات افزود: علت انکار رسانه‌های خارجی مورد حمایت بودن این شخص از سوی دو سرویس اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل است و بعید می‌دانستند که وزارت اطلاعات بتواند از پوشش حمایتی آنها عبور و جمشید شارمهد را با یک برنامه پیچیده هدایت کند و در داخل کشور در اختیار بگیرد.
وی درباره هویت شارمهد گفت: در بین جریان‌های سلطنت طلب، جریان سلطنت طلبی جمشید شارمهد تنها جریانی بود که بسیار خشن عمل می‌کرد و بدنبال اثبات این جریان با عملیات تروریستی بود تا جايی که در حسینیه شیراز جنایت بزرگی مرتکب و موجب شهید و زخمی شدن جمعی از هموطنان شد. وی افزود: جشمید شارمهد حدود ۲۷ اقدام تروریستی داشته است که با همت و هوشیاری و اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) همه آنها خنثی شد. علوی درباره ارزش عملیات دستگیری شارمهد گفت: این شخص جایگاه خود را در طبقه ششم سرویس اطلاعات داخلی آمریکا می‌دانست اما امروز در چنگ سربازان گمنام امام زمان (عج) است. وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه جریان‌های معاند دارای بی وزنی در برابر اقتدار جمهوری اسلامی هستند افزود: این شخص هم مانند باقی جریان‌های معاند، صفر محسوب می‌شود و دشمنان جمهوری اسلامی ایران را هم به غلط انداخته‌اند. وی درباره نحوه دستگیری جمشید شارمهد با توجه به حمایت سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی گفت: این اولین ضربه وزارت اطلاعات به معاندین نیست در گذشته هم از این قبیل اقدامات مانند دستگیری ریگی زیاد داشته است. وی افزود: آمریکا و رژیم صهیونیستی تا زمانی از این افراد استفاده می‌کنند که برای آنها نفع داشته باشند و زمانی که بهره‌ای نبرند همانند دستمال کاغذی این افراد را داخل سطل زباله می‌اندازند.
وزیر اطلاعات ادامه داد: آمریکا و رژیم صهیونیستی با تصور اینکه این افراد می‌توانند در برابر جمهوری اسلامی ایران منشاء اثر باشند دچار اشتباه شده‌اند.
علوی درباره اقدام بین المللی برای دستگیری این فرد گفت: با توجه به جنایتی که این شخص و مجموعه او در شیراز رقم زدند از طریق اینترپل شکایت کردیم ولی این فرد با هویت واقعی به کشورهای مختلف رفت و آمد داشت و این نشان دهنده پوچ بودن شعار مبارزه با تروریزم آمریکایی‌ها و هم پیمانان اروپایی آنها است.
وی افزود: محمد رضا کلاهی، عامل جنایت هفتم تیر و شهادت دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام، ۳۰ سال با هویت جعلی در کشور هلند «مهد حقوق بشر» زندگی می کرد که حکومت و سرویس اطلاعاتی آنها نسبت به تروریست بودن این فرد آگاه بودند و در پایان بصورت مرموزی کشته شد. 

کد مطلب: 114769
 
Share/Save/Bookmark