میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۰
 
 
آیت‌الله جنتی:
برنامه رئیس‌جمهور به عنوان فرمانده جنگ اقتصادی چیست؟
برنامه رئیس‌جمهور به عنوان فرمانده جنگ اقتصادی چیست؟
 

رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه باید هرچه می‌توانیم به مردم خدمت کنیم و مسئولان هر کاری که می‌توانند باید برای این مردم انجام دهند،‌ گفت: دشمنان نمی‌توانند بر مقدرات الهی پیروز شوند. این انقلاب، اسلامی است و دشمنان با خدا طرف هستند.
آیت‌الله احمد جنتی در ششمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری در دور پنجم، با تبریک ماه رجب و اعیاد و نیز تسلیت شهادت امام ‌هادی(ع) گفت: از دست دادن دو عضو برجسته مجلس خبرگان؛ یعنی آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی و آیت‌الله مومن را تسلیت می‌گویم. فقدان این عزیزان برای ما مصیبت بزرگی بود.
آیت‌الله جنتی با بیان اینکه تمام هم و غم دشمنان این بود که انقلاب شکست بخورد، خاطرنشان کرد: در همین راستا مشکلات عدیده اقتصادی، سیاسی و فرهنگی را ایجاد کردند ولی خدا انقلاب را حفظ کرد. وی تصریح کرد: دشمنان نمی‌توانند بر مقدرات الهی پیروز شوند. این انقلاب، اسلامی است و دشمنان با خدا طرف هستند.
رئیس مجلس خبرگان با تشکر از مردم بابت حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: این از مفاخر ما است و باورکردنی نیست برای کسانی که از سنت‌های الهی آگاه نیستند که مردمی که در شرایط سخت اقتصادی هستند و برای گوشت‌شان و مسایل ضروری خود معطل هستند، وقتی دعوت به راهمیمایی می‌شوند بهتر از سال‌های قبل حاضر می‌شوند. باید هرچه می‌توانیم به این مردم خدمت کنیم و مسئولان هر کاری که می‌توانند باید برای این مردم انجام دهند.
وی، حضور شبانه ترامپ در عراق و عدم استقبال مسئولان عراقی از وی را مورد اشاره قرار داد و گفت: این وضعیت رئیس کشوری است که خود را ابرقدرت دنیا می‌داند. رئیس مجلس خبرگان در همین زمینه، حضور رئیس‌جمهور ایران در عراق را نشان‌دهنده قدرت ملت ایران دانست.
آیت‌الله جنتی با اشاره به سخن روحانی مبنی بر سپردن فرماندهی جنگ اقتصادی از سوی رهبر انقلاب به رئیس‌جمهور گفت: فرمانده جنگ اقتصاد بودن، قدرت بزرگی است؛ رئیس‌جمهور می‌خواهد با این قدرت چکار کند و چه برنامه‌ای برای مشکلات دارد؟
وی با اشاره به مشکلات اقتصادی گفت: یک ‌شبه‌آشوب ارزی درست کردند و رانت‌های زیادی ایجاد شد که پرونده‌های آن‌ها در قوه قضاییه رسیدگی شد و از آقای آملی‌لاریجانی تشکر می‌کنم که برخوردهای خوبی انجام داد و در حال انجام است.
رئیس مجلس خبرگان، با تشکر از خدمات ۱۰ ‌ساله رئیس سابق قوه قضاییه گفت: آیت‌الله آملی در طول ده سال قاطعانه کار کرد. از عدم انعطاف ایشان مقابل دیگران باید تقدیر کرد. خیلی‌ها می‌خواستند اهداف خودشان را از طریق وی دنبال کنند، اما او زیر بار نمی‌رفت.
آیت‌الله جنتی با بیان اینکه واقعاً از انتصاب آقای رئیسی به سمت ریاست قوه قضاییه خیلی خوشحال شدم، تصریح کرد: باید دست رهبری را بابت این انتصاب‌ها بوسید. وی انتصاب آیت‌الله رئیسی را بجا دانست و افزود: نشانه این به‌جا بودن، این است که داد دشمن را درآورده است. هرجا دشمن عصبانی شد یعنی ما موفق شده‌ایم.
رئیس مجلس خبرگان به برنامه‌های اعلام‌شده از سوی رئیس جدید قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: باید توصیه‌های رهبری مبنی بر تحول در قوه قضاییه، دنبال شود.
آیت‌الله جنتی ادامه داد: ضمن تقدیر از گذشتگان باید تحول ایجاد شود. آقای رئیسی باید رانت‌های ارزی را پیگیری کند و این باید در صدر کارها باشد؛ چرا که خیلی ضربه وارد کرد و باید مشخص شود که چه کسی باید با این‌ها برخورد کند. وی لزوم مقابله با دانه‌درشت‌ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: دانه‌درشت‌ها همان کسانی هستند که وقتی دستگیر می‌شوند، تلفن‌ها به‌کار می‌افتد.
رئیس مجلس خبرگان افزود: نمی‌خواهم اسم نهادها را بیاورم ولی از افراد نام و نشان‌دار زنگ می‌زنند که این فرد گناهی نکرده و قابل حل است. اینجاست که ایستادگی می‌خواهد. باید هم با کسانی که زمینه فساد را فراهم می‌کنند برخورد شود هم با کسانی که این کارها را انجام می‌دهند.
وی با بیان اینکه مردم باید به وعده‌های الهی دلگرم باشند، مشکلات را مورد اشاره قرار داد و گفت: امکانات زیرزمینی و روزمینی کم نداریم؛ در عین حال از آن‌ها استفاده نکرده‌ایم و معطل مانده‌اند. باید یک فکری برای این وضعیت کرد تا مردم از نظام زده نشوند.
آیت‌الله جنتی بیانیه گام دوم را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه همه از این بیانیه استقبال می‌کنیم، تصریح کرد: هم مردم و هم خبرگان باید برای نشر و تبیین و عمل به بیانیه گام دوم تلاش کنند. وی با اشاره به اعطای نشان ذوالفقار به سردار سلیمانی گفت: بسیاری از کارهایی که سردار سلیمانی انجام داده، کسی از آن‌ها خبر ندارند. در هرجا که نقشه‌ای بود، این مرد حاضر می‌شد و توطئه‌ها را خنثی می‌کرد.
سفر بشار اسد به تهران، موضوع دیگری بود که مورد اشاره رئیس مجلس خبرگان قرار گرفت. آیت‌الله جنتی، این سفر را دارای پیام دانست و گفت: پیام سفر رئیس‌جمهور سوریه برای دنیا این بود که سوریه را ایران نجات داد و در حالی که تمام دنیا متحد شده بودند که بشار اسد نباشد، ایران مانع این کار شد. این افتخارات را ولایت فقیه می‌آفریند و دشمنان هم درصدد تضعیف این جایگاه هستتد. فارس

حجت‌الاسلام ‌رئیسی نایب رئیس مجلس خبرگان شد
درپی درگذشت آیت‌الله محمود هاشمی‌شاهرودی، نایب ‌رئیس فقید مجلس خبرگان رهبری، انتخابات هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری برای انتخاب نایب ‌رئیس اول برگزار شد.
براساس این گزارش، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی با اکثریت آرا به‌عنوان نایب ‌رئیس اول انتخاب شد. آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی و آیت‌الله فاضل گلپایگانی نیز برای انتخاب به‌عنوان نایب ‌رئیس اول مجلس خبرگان رهبری نامزد شده بودند.

کد مطلب: 108306
 
Share/Save/Bookmark