میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۷
 
 
مشاور عالی فرمانده کل قوا:
آمریکایی‌ها سخنان سید حسن نصرالله را جدی بگیرند
آمریکایی‌ها سخنان سید حسن نصرالله را جدی بگیرند
 

مشاور عالی فرمانده کل قوا گفت: آمریکایی‌ها سخنان دبیرکل حزب‌الله لبنان را جدی بگیرند و بدانند که هر حرکت ضد ایران، منطقه را دچار دگرگونی خواهد کرد.
سیدیحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران با بیان اینکه پیروزی های بزرگ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس حتی مدافعین‌حرم نشأت گرفته از منطق و فلسفه عاشورای حسینی است اظهار داشت: کربلای ایران و هشت سال دفاع مقدس در راستای کربلای حسینی معنا پیدا می‌کند و ارتش و سپاه و بسیج و جهاد سازندگی که در شلمچه و فکه و فاو و غرب کشور جنگیدند اگر روز عاشورا بودند در کنار حضرت حسین بن علی علیه السلام می‌جنگیدند.
وی با اشاره به بیانات چند روز قبل رهبر معظم انقلاب خطاب به موکب‌داران و خادمان حسینی اظهار داشت: سال قبل که به اتفاق خانواده ام در راهپیمایی اربعین حسینی مشرف بودم بعد از آن خدمت آیت الله ناصری دولت آبادی در اصفهان رسیدم و از ایشان که عالمی ربانی و متقی هستند سوال کردم که فلسفه راهپیمایی چند میلیونی اربعین که از همه کشورهای دنیا در آن حضور پیدا می کنند چیست؟ ایشان فرمودند یکی از شعارهای حضرت مهدی(عج) در زمان ظهور آن است که «من فرزند حسین هستم». در این راهپیمایی چند میلیونی اربعین که سال به سال هم بیشتر می‌شود و مردم جهان اول باید معرفت به حضرت حسین بن علی(ع) و قیام عاشورا پیدا کنند تا بعدا بتوانند به معرفت حضرت مهدی برسند.
دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا افزود: وعده رهبر انقلاب مبنی بر اینکه رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید وعده ای است که خداوند متعال می‌خواهد روزی مسلمین کند.
وی با اشاره به اقتدار تکاملی انقلاب اسلامی و افول قدرت و ذلت دشمنان اسلام تصریح کرد: سوال این است که اکنون پس از ۳۰ سال از دفاع مقدس و پیروزی انقلاب اسلامی آیا انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت اسلامی در منطقه غرب آسیا قوی تر شده یا دشمنان انقلاب اسلامی یعنی جبهه آمریکایی‌ها و دوستان آمریکایی مثل صهیونیست ها و دوستان منطقه‌ای و وابستگان منطقه آنها؟
رحیم صفوی با تشریح دو جبهه کنونی خاطرنشان کرد: واقعیت این است که متحدین انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت با داشتن توانمندی ها و ظرفیت های عظیم مردمی و انسان هایی که هم از نظر شخصیتی هوشمند و شجاع و با ایمان و انگیزه هستند و اهداف حق طلبانه و عدالت خواهانه را دنبال می کنند از متحدین و دوستان آمریکا در منطقه قوی تر شده اند. از آمریکایی ها هم قوی تر شده اند چرا که آمریکایی‌ها و دوستانشان یک جریان سلطه گر شیطانی هستند. آنها و برخی از کشورهای منطقه یک جریان سرکوبگر ظالم و باطل و تجاوزگر هستند و برعکس متحدین انقلاب اسلامی بدنبال اهداف حق‌طلبانه و ایجاد صلح و امنیت در کشورهای خود و منطقه هستند و از حمایت مردمی برخوردارند.
دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با تاکید بر اینکه هم طرح خاورمیانه بزرگ بوش پسر با شکست مواجه شد و هم طرح معامله قرن دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا با شکست مواجه شده است، اظهار داشت: آمریکایی ها و جبهه متحد این آمریکا مجبورند از افغانستان و غرب آسیا عقب نشینی کنند. همانطور که ارتش سرخ اتحاد جماهیر شوروی بعد از ۱۰ سال که در افغانستان بود ملت افغانستان آن ها را بیرون کردند، آمریکایی ها هم بعد از ۱۸ سال توسط مردم افغانستان همچون علف های هرز از این کشور خواهند شد.
رحیم صفوی با بیان اینکه پیشنهاد من این است که خردمندان کشورهای عربی تاریخ شجاعت و ایثارگری ملت یمن را بخوانند خاطرنشان کرد: یمنی‌ها چندین هزار نیروی مصری را که در سال ۱۹۶۳ تا ۱۹۶۷ یمن را اشغال کرده بودند، کشتند و آنها را بیرون کردند. آن زمان ملک فیصل پادشاه عربستان و جمال عبدالناصر رئیس جمهور مصر بود و هم عربستان و هم مصر تاریخ شجاعت مردم یمن را می‌دانند. اگر هم‌اکنون یمنی‌ها با عملیات مقابله به مثل دفاع مشروع از خودشان می‌کنند، این یک حق و دفاع مشروع است.
رحیم صفوی با تاکید بر اینکه هم اکنون بازیگران اصلی منطقه دو جبهه انقلاب اسلامی و مقاومت و جبهه ای دیگر امریکا و متحدین آن هستند خاطرنشان کرد: رهبری شجاعانه سید حسن نصرالله در لبنان را با رهبری نخست وزیر رژیم صهیونیستی مقایسه کنید و ببینید حرف کدام یک از این ها و عدالت خواهانه است و کدامشان شجاعت بیشتری دارند. آیا رهبران جبهه مقاومت با رهبران این کشورها از نظر عقلانیت و قدرت نفوذ مردمی قابل مقایسه هستند؟
رحیم صفوی با تاکید براینکه آقای ترامپ به سرنوشت ۶ رئیس جمهور قبل از خود که آمدند و رفتند و نتوانستند اراده سیاسی خود را بر ملت و حکومت ایران را تحمیل کنند، نگاه کند گفت: ترامپ نیز با حسرت تسلیم کردن ملت ایران به تاریخ خواهد پیوست. رهبری قدرتمند و خردمندانه مقام معظم رهبری، اد و یکپارچگی قوای سه‌گانه و ملت بزرگ ایران سد تحریم‌های ظالمانه آمریکا را خواهد شکست و غرور و تکبر سیاستمداران آمریکا را لگدمال خواهد کرد.
دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا ادامه داد: ملت مومن مقتدر و صبور ایران پس از ۳۰ سال که از جنگ می گذرد درس عزت و اقتدار و پیشرفت را به مردم جهان آموخته‌اند و مردم جهان ملت ایران را ستایش می کنند. هیچ دولت ـ ملتی در یک قرن گذشته نتوانسته حجم از چالش‌ها و بحران‌های داخلی و خارجی را همچون ترورها و فتنه های ۸۸ و ۷۸ را دنبال کند و با پیروزی بر آنها غلبه پیدا کند.
دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا ادامه داد: ملت بزرگ ایران پس از گذشت سی سال از دوران عزتمند دفاع مقدس با یک روحیه صبورانه و شجاعانه و با داشتن رهبری مقتدر و خردمند و شجاع و حفظ اتحاد و انسجام قوای سه‌گانه و در یک ائتلاف با جبهه مقاومت اسلامی و با داشتن نیروهای نظامی هوشمند و قدرتمند قادر است از انقلاب اسلامی و امنیت و منافع ملی خود دفاع کند و پاسخگوی همه سناریوهای تهدید باشد و به حول و قوه الهی و توجهات حضرت ولی عصر(عج) با عبور افتخارآمیز از مشکلات کنونی کشور از این تنگنا عبور کند و پیروزی را به آغوش بگیرد و در یک کلام یک کشور مستقل آباد پیشرفته با امنیت و با رفاه و آسایش برای تحقق تمدن نوین اسلامی را تا ۵۰ سال آیندهشکل بدهد.
وی افزود: همه تحولات عمیق آینده را باید در رشته‌های فلسفی، اخلاقی، فرهنگی و ایدئولوژی های پیشران و الهام‌بخش انسانی و صلح‌خواه و عدالت‌خواه جستجو کرد و هرچه بناهای اعتقادی و انسانی که تکیه گاه مستحکم تغییرات هستند قوی تر باشند، نظام‌های سیاسی و اقتصادی برآمده از آن هم از پیش‌برندگی و جاودانگی و تاثیرگذاری در معادلات جهانی بیشتر برخوردار خواهند بود. وی با بیان اینکه ملت ایران به عنوان یک الگو برای سایر ملت‌های اسلامی است گفت: آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها و انگلیسی‌ها تلاش کردند دو دولت جعلی را یکی در افغانستان و یکی در عراق در برابر دولت اسلامی ایران روی کار بیاورند ولی هر دو دولت با شکست مواجه شد و آن چیزی که ماند دولت و نظام برآمده از رای ملت ایران بود.
رحیم صفوی ضمن اشاره به اینکه به فضل الهی و با هوشمندی استواری و صبوری ملت بزرگ ایران و با مجاهدت های فراموش نشدنی شهیدان جانبازان و آزادگان پس از گذشت ۳۰ سال از دفاع مقدس ملت ایران انقلاب اسلامی به یک قدرت منطقه غرب آسیا تبدیل شده است بیان داشت: این قدرت شکست ناپذیر است و اگر آمریکایی‌ها به فکر توسعه باشند ملت ایران به آنها از دریای مدیترانه گرفته تا دریای سرخ تا اقیانوس هند پاسخ خواهد داد. آنها سخنان سید حسن نصرالله را جدی بگیرند و بدانند که هر حرکت ضد ایران منطقه را دچار دگرگونی خواهد کرد. آمریکایی‌ها به خوبی می دانند که ما از یک رهبر خردمند و شجاع و از نیروهای مسلح قدرتمند برخورداریم. 

کد مطلب: 110854
 
Share/Save/Bookmark