میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۲
 
 
بهانه‌جدید آل‌خلیفه برای سرکوب

در اقدامی که بسیاری آن را طرحی برای بهانه‌جویی جهت سرکوب بیشتر مردم می‌دانند، وزارت کشور بحرین از حمله به کانون اصلاح و بازپروری بحرین و فرار چند تن از محکومان تروریستی از این مرکز خبر داد.
در پی این حمله به کانون اصلاح و بازپروری «جو» بحرین یک پلیس بحرینی کشته شد. همچنین چند تن از محکومین تروریستی در پی این حمله از مرکز گریختند و عملیات برای بازداشت آن‌ها ادامه دارد. لازم به ذکر است آل‌خلیفه با ادعای بر قراری امنیت به تشدید سرکوب مردم می‌پردازد.
نکته قابل توجه آنکه مسئله فرار زندانیان زمانی منتشر شده که منابع خبری بحرین گزارش دادند که تظاهرات گسترده مردمی در شهرک «ستره» مرکز انقلاب این کشور برگزار می‌شود. ساکنان شهرک ستره از چند روز پیش در حال آماده شدن برای استقبال از تظاهرات‌کنندگان دیروز یکشنبه بودند تا این روز را به یک روز تاریخی و مهم در مسیر حرکت انقلاب ملت بحرین تبدیل کنند.
پایگاه ائتلاف جوانان انقلاب ۱۴ فوریه، اهالی شهر‌ها و شهرک‌های مختلف بحرین بیانیه‌های متعددی درباره اعلام آمادگی برای مشارکت در این دستآورد می‌دانی صادر کردند. معاون دبیرکل جمعیت ملی اسلامی الوفاق گفت: آنچه در سال ۲۰۱۶ در بحرین رخ داد، یک زلزله سیاسی بود و رژیم بحرین تابعیت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم بزرگ‌ترین مرجع دینی را لغو کرد. شیخ حسین الدیهی اشاره کرد که سال ۲۰۱۶ بد‌ترین سال برای بحرین از لحاظ سیاسی، اقتصادی، امنیتی و انسانی بود. وی افزود: هدف قرار دادن آیت‌الله عیسی قاسم به منزله فروپاشی خاندان حاکم و اکثریت شیعیان بود و پس‌لرزه‌های آن همچنان ادامه دارد اما در سال ۲۰۱۷ ملت بحرین بیشترین پایبندی خود به خواسته‌ها، رهبری و وحدتش را به نمایش خواهد گذاشت و هیچ چشم‌پوشی و یا کوتاهی در برابر چالش‌ها وجود نخواهد داشت. معارضان بحرینی در خارج با صدور بیانیه‌ای تأکید کردند که محاصره منطقه الدراز شبیه به محاصره مردم غزه از سوی رژیم صهیونیستی است.
معارضان بحرینی در بیانیه خود از مردم منطقه محاصره شده الدراز خواستند تا با قرار دادن تصاویری از این منطقه در سایت‌های اجتماعی حجم جنایت دولت بحرین علیه مردم این منطقه را به جهانیان نشان دهند.
الدراز روستای محل زندگی «شیخ عیسی قاسم» رهبر معنوی انقلاب بحرین است که در محاصره نیروهای امنیتی قرار دارد و حتی ورود آب شرب به منطقه نیز با محدودیت جدی روبه‌روست.
در این بیانیه بر اهمیت نقش رسانه‌ها برای انتقال گزارش حوادث به جهانیان تأکید شده و از جوانان بحرینی اعم از همه طیف‌های سیاسی و انقلابی خواسته شده است تا برای شکستن محاصره با عزم و جدیت و با استفاده از تمامی راه‌های ممکن متحد شوند.

کد مطلب: 98055
 
Share/Save/Bookmark