میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۱۳
 
 
اصرار برخی سران عرب به حمایت از دشمنان جهان اسلام ادامه دارد
بهانه‌های جدید خائنان به فلسطین
بهانه‌های جدید خائنان به فلسطین
 

رویکرد خیانت برخی از کشورهای عربی به فلسطین همچنان ادامه دارد و این بار با ادعای مقابله با حزب‌الله و البته ارتباط تسلیحاتی با رژیم صهیونیستی این اقدام را صورت می‌دهند.
در ادامه خیانت فلسطین و جهان اسلام در اقدامی که صرفا تحقق بخش خواست آمریکا و صهیونیست‌ها است، وزیر مشاور عربستان سعودی در امور خلیج‌فارس از تحریم‌های احتمالی دولت آمریکا علیه حزب‌الله لبنان استقبال کرد.
«ثامر السبهان» وزیر مشاور دولت عربستان سعودی در امور خلیج‌فارس، دیروز از تحریم‌های آمریکایی علیه جنبش مقاومت حزب‌الله لبنان استقبال کرد و آن را راهکار مناسب برای کنترل این جنبش دانست. وی در صفحه شخصی‌اش در توییتر با ادبیاتی تند نوشت: «تحریم‌های آمریکا علیه حزب شبه‌نظامی و تروریستی در لبنان بسیار خوب است اما راهکار اصلی برای مهار این نیروها و برقراری امنیت و صلح منطقه‌ای، ائتلاف بین‌المللی قاطع برای مقابله با [حزب‌الله] و هر طرفی که با آن در ارتباط است، می‌باشد.»
ثامر السبهان پیش از این نیز ادعا کرده بود که منبع تروریسم و افراطی‌گری در جهان ایران و حزب‌الله هستند. در ۸ سپتامبر گذشته نیز در صفحه شخصی‌اش در توئیتر نوشته بود: منبع تروریسم و افراطی‌گری در جهان ایران است و فرزند ارشد آن، حزب‌الشیطان است. جهان باید همان‌گونه که با داعش برخورد می‌کند با منابع آن نیز برخورد کند زیرا ملت‌های ما به صلح و امنیت نیاز دارند. رسانه‌های بین‌المللی در روزهای گذشته به طور گسترده درباره راهبرد جامعی که قرار است «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز ۱۲ اکتبر درباره ایران اعلام کند، گزارش داده و جزئیات متنوعی درباره آن منتشر کرده‌اند.
رای الیوم از برگزاری نشستی با حضور مسئولان رژیم صهیونیستی و چند مقام سعودی به منظور عادی سازی روابط با این رژیم خبر داد.«مجمع سیاست اسرائیل» در نیویورک، کنفرانسی به منظور عادی سازی روابط سعودی با این رژیم با حضور ترکی الفیصل برگزار می‌کند. «مجمع سیاست اسرائیل» که مقر آن در نیویورک است این نشست را با عنوان گردهمایی امنیت خاورمیانه با مشارکت ترکی الفیصل رئیس پیشین دستگاه اطلاعات سعودی و نواف العبید نویسنده سعودی و نیز مشارکت چند ژنرال بازنشسته اسرائیلی و در رأس آنها افراییم هالیوی ۲۲ ماه اکتبر برگزار می‌کند. طبق بیانیه مجمع سیاست اسرائیل، شرکت‌کنندگان در این گردهمایی درباره برنامه هسته‌ای ایران و روابط اسرائیل با کشورهای عربی و نیز نبرد برضد سازمان (گروه تکفیری صهیونیستی)داعش علاوه بر قضیه فلسطین بحث خواهند کرد.
لازم به ذکر است ائتلاف عربی به رهبری عربستان مدعی شد که ایران باعث به وجود آمدن بحران یمن شد.
در این میان عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان خاطرنشان کرد: مداخله‌های نظام سعودی در امور لبنان خطری علیه لبنان است، چراکه کسانی که خواهان خیر و ثبات برای لبنان و لبنانی‌ها هستند، لبنانی‌ها را علیه یکدیگر تحریک نمی‌کنند. نبیل قاووق، عضو شورای مرکزی حزب الله در مراسمی با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: سیاست عربستان با مداخله‌هایش در امور داخلی لبنان بر ملا شده است اما پایبندی اکثر لبنانی‌ها به وحدت ملی‌شان باعث بهت عربستانی‌ها شده و مسیر را در مقابل تلاش‌ها برای سوق دادن مجدد لبنان به سمت یک فتنه دیگر باز کرده، در واقع سیاست‌های عربستان ما را به محورهای جدید دو دستگی‌ها و تنش‌های سیاسی سوق می‌دهند.
وی تصریح کرد: زمانی که طرح تکفیری در سوریه شکست خورد ما دیدیم که آمریکا مجبور شد تا نقاب از چهره بردارد تا به داعش برای اشغال شهر القریتین کمک کند و پس از اینکه شبه نظامیانی که مستقیما مورد حمایت آمریکا هستند شهر القریتین در نزدیکی دمشق را اشغال کردند داعش رسما مسؤولیت این اقدام را برعهده گرفت که این امر از همکاری آمریکا با داعش در رویارویی با ارتش سوریه و هم‌پیمانانش پرده برمی‌دارد. خبر دیگر آنکه رسانه صهیونیستی از توافق‌های دیرباز تسلیحاتی بین تل‌آویو و امارات متحده عربی خبر داد. «یوسی ملمان» خبرنگار روزنامه معاریو در گزارش خود با نام بردن از یک تاجر اسرائیلی به نام «متالی کوخافی» به عنوان یکی از سرشناس‌ترین تاجر‌ها در عقد قراردادهای تسلیحاتی با همتایان اماراتی نوشت: «کوخافی با کرایه هواپیما معاونان و برخی ژنرال‌های ارتش را برای عقد قراردادهای تسلیحاتی به ابوظبی فرستاده است.» همچنین یک روزنامه صهیونیستی اعلام کرد پس از مداخلات کشورهای غربی و آمریکا، تشکیلات خودگردان و کشورهای عربی از ارائه طرحی علیه رژیم صهیونیستی به یونسکو منصرف شده‌اند. بر اساس این گزارش، قرار بوده در طرح مذکور، رژیم صهیونیستی به خاطر سیاست‌هایش در کرانه باختری، قدس و نوار غزه محکوم شود.
این در حالی است که نظامیان رژیم صهیونیستی ضمن یورش گسترده به کرانه باختری ۱۱ شهروند فلسطینی را بدون تفهیم اتهام بازداشت کردند. برگزاری «یونیوز» در این ارتباط اعلام کرد که بیش از ۱۰۰ شهرک نشین صهیونیست با چراغ سبز نظامیان این رژیم وارد مسجدالاقصی شدند.
نکته قابل توجه آنکه صدها تن از ساکنان سرزمین‌های اشغالی، شامگاه شنبه درخصوص کندی روند رسیدگی به پرونده فساد نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، در تل‌آویو تظاهرات کردند.

کد مطلب: 101278
 
Share/Save/Bookmark