میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۸
 
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی:
۲۰۳۰ با عنوان دیگری در حال اجراست

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ما شبه توافق‌هایی با سازمان ملل یا سازمان‌های بین‌المللی داریم که مشکوک هستند، یا نفوذ هستند یا در حالت خوش بینانه از سوی غرب کنترل می‌شوند.
حسن رحیم‌پور ازغدی در همایش «زنده‌باد مرگ برآمریکا» که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت و با موضوع «استکباردوستی یا استکبارستیزی» برگزار شد، با بیان اینکه استکبار با این شعار که ما به دنبال پیشرفت هستیم بر کشورهای دیگر تسلط پیدا می‌کند، گفت: انگلیس در کادرسازی با شعار پیشرفت در این کشور حق تقدم دارد و سر و کله آمریکا هم بعد از جنگ جهانی دوم و کودتای ۲۸ مرداد پیدا شد و این موضوع تا انقلاب اسلامی ادامه پیدا کرد.
وی با اشاره به نفوذ دشمنان در کشور و استفاده آنها از نخبگان و برخی از مسئولان برای این موضوع تصریح کرد: در دو، سه دهه اخیر می‌بینیم که در برخی پایان نامه‌های دانشجویی اطلاعاتی جمع آوری شده که سازمان‌های جاسوسی غرب به دنبال آن بوده و برای دستیابی به این اطلاعات میلیون‌ها دلار خرج کرده و به آن نرسیده است و وقتی پیگیری می‌کنیم می‌بینیم این پایان‌نامه به درخواست یک دانشگاه در آمریکا یا انگلیس تهیه شده است. وی با اشاره به ترور دانشمندان هسته‌ای گفت: در این ماجرا هم در ابتدا تحت عنوان کارهای پژوهشی وارد شدند و بعد توانستند اسامی دانشمندان ما را به دست آورند و آنها را به شهادت رساندند.
ازغدی تصریح کرد: نهادهای امنیتی نسبت به مسئولانی که تابعیت دو گانه دارند هشدار دادند ولی آقایان گفتند ما اصلا چنین مسئولانی نداریم ولی بعد دیدیم که اسامی مختلفی از این مسئولان بیرون آمد، متاسفانه روی این مسائل هم حساس نیستند.
وی افزود: خبرهایی می‌رسد که دارند ماجرای ۲۰۳۰ را بدون عنوان ۲۰۳۰ و با عناوین دیگری پیگیری می‌کنند، متاسفانه بدون اینکه سند ۲۰۳۰ را بخوانند، یا اینکه بدانند چه می‌گوید از آن دفاع می‌کردند، از آنهایی که می‌گفتند از هر چیز کوتاه بیاییم از ۲۰۳۰ کوتاه نمی‌آییم، پرسیدیم اصلا شما متن آن را خوانده‌اید که جوابی ندادند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: ما شبه توافق‌هایی با سازمان ملل یا سازمان‌های بین‌المللی داریم که مشکوک هستند، یا نفوذ هستند یا در حالت خوش‌بینانه از سوی غرب کنترل می‌شوند. وی گفت: برخی قرادادها هستند با عناوین قشنگ، که گزارش نهایی آنها در اختیار هیچ نهادی در کشور قرار نگرفت و حتی در سایت یونسکو نیز قرار داده نشد، پس حق شفافیت و دستیابی به اطلاعات چه می‌شود؟
وی در ادامه با اشاره به دستور رهبر معظم انقلاب به شورای انقلاب فرهنگی درخصوص تدوین سند مبادلات علمی، گفت: ایشان تاکید کردند که مراقب باشید منافع ملی در این سند رعایت شود و حوزه‌های اقتصادی، امنیتی و... به درستی در این سند تعریف شوند.
وی اضافه کرد: سازمان ملل در تهران بدون اینکه آموزش و پرورش ما اطلاع داشته باشد بصورت رابطه‌ای دوره‌های آموزشی برگزار می‌کند و هیچ‌کس از آن اطلاعی ندارد آنها در دانشگاه‌های ما میتینگ سیاسی برگزار می‌کنند نمونه‌های زیادی همین امسال برگزار شده که هیچ کنترلی بر آن‌ها نیست.
رحیم‌پور ازغدی یادآور شد: حتی نفوذ به قدری است که بخشی از دستورات سازمان ملل در برنامه ششم توسعه آمده در برنامه چهارم توسعه هم به همین شکل بود.
این استاد دانشگاه اظهار داشت: گاهی اوقات می‌بینیم برخی از افراد در میان مسئولان رابط کشورهای دیگر هستند، مسئولانی که تابعیت دو گانه دارند هر از چند گاهی هم اسم‌های جدید از مسئولان رده بالای کشور که این تابعیت دو گانه را دارند منتشر می‌شود. وی گفت: متاسفانه هیچ کدام از قراردادها و برنامه نهادهای بین‌المللی که داخل کشور بسته و یا اجرا می‌شوند شفاف نیستند، همه آن کلی گویی، مجمل بافی است و وسط آن هم چند بند آمده که اکثر آن‌ها مانند قراردادهای ترکمنچای هستند. مانند همین سند ۲۰۳۰ که خیلی از دولتی‌ها محکم از آن دفاع می‌کردند و اصلا نخوانده بودند، آمده است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان سخنان خود ضمن انتقاد از اجرایی نشدن وعده‌های برجامی، ادامه داد: قرار شد تحریم‌ها برداشته شود و سانتریفیوژ‌ها به همراه چرخ زندگی مردم بچرخد، این وعده‌ها چه شد؟

کد مطلب: 102079
 
Share/Save/Bookmark