میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۴
 
 
با ساخت شهرک صهیونیست‌نشین در مرکز شهر الخلیل صورت می‌گیرد
خیز صهیونیست‌ها برای اشغال کامل حرم ابراهیمی
خیز صهیونیست‌ها برای اشغال کامل حرم ابراهیمی
 

جهان در حالی معطوف به کرونا شده که همزمان صهیونیست‌ها در حال بهره برداری از این وضعیت برای اهداف اشغالگرایانه هستند چنانکه وزیر جنگ رژیم صهیونیستی مجوز نهایی آغاز ساخت شهرک صهیونیست‌نشین در مرکز شهر الخلیل و در مجاورت حرم ابراهیمی را صادر کرد.
«نفتالی بنت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی مجوز نهایی ساخت شهرک صهیونیست‌نشین در نزدیکی حرم ابراهیمی (محل دفن حضرت ابراهیم-علیه السلام) در شهر «الخلیل» را صادر کرد. به نوشته خبرگزاری معا، ساخت این شهرک موجب اشغال بخش‌های دیگری از خاک فلسطینیان می‌شود. همچنین قرار است خیابان مخصوصی برای تردد شهرک‌نشینان به حرم ابراهیمی احداث شود (که از منطقه فلسطینی‌نشین می‌گذرد). ساخت آسانسور بسیار بزرگ نیز برای آن‌ها در داخل این مکان مقدس پیش‌بینی شده است. وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به «شورای عالی برنامه‌ریزی اسرائیل» اجازه داده است تا اقدامات خود را برای بررسی ساخت این شهرک صهیونیست‌نشین در شهر الخلیل (در جنوب کرانه باختری) آغاز کند. اقدامی که مساحت وسیعی را در اطراف حرم ابراهیمی تحت اشغال اسرائیل در می آورد. «نفتالی بنت» در مجوز خود خواسته است تا بدون معطلی و فوت وقت، این پروژه آغاز شود. پیش از مجوز نهایی وی، دستگاه قضایی رژیم صهیونیستی و «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر و «یسرائیل کاتص» وزیر خارجه این رژیم مجوز این کار را صادر کرده بودند. سازمان جهانی یونسکو در جولای ۲۰۱۷ حرم ابراهیمی را به عنوان میراث فرهنگی فلسطین به رسمیت شناخت و آن را ثبت جهانی کرد. در حال حاضر فقط ۸۰۰ صهیونیست در شهر الخلیل تحت تدابیر شدید امنیتی زندگی می‌کنند و ما بقی ۲۰۰ هزار جمعیت این شهر فلسطینی‌ها هستند. پیش‌بینی می‌شود با تخریب مغازه‌های فلسطینی‌ها و آغاز ساخت این شهرک درگیری‌های شدیدی رخ دهد. وزارت خارجه تشکیلات خودگردان، جنبش فتح، کمیته‌های مقاومت و وزارت اوقاف فلسطین تصویب نهایی مصادره اراضی نزدیک به مسجد ابراهیمی را محکوم کردند و آن را «زشت‌ترین سوءاستفاده نژادپرستانه» از مشغولیت جهان به کرونا خواندند.«اسامه القواسمی» سخنگوی جنبش فتح اعلام کرد، این اقدام رژیم صهیونیستی تکمیل‌کننده کشتار مسجد ابراهیمی به دست تروریست «گلدشتاین» در سال ۱۹۹۴ است که صدها فلسطینی در آن شهید و مجروح شدند. القواسمی تأکید کرد، جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین زشت‌ترین آنها در تاریخ است و گویا به تمام بشریت تعدی می‌کند.«ابومجاهد» سخنگوی کمیته‌های مقاومت فلسطین هم اعلام کرد،: باید با تشدید مقاومت و انتفاضه علیه این دشمن جنایتکار و گله‌های غاصب شهرک‌نشین‌ها ایستاد.اداره اوقاف فلسطین هم درباره این اقدام هشدار داد. «حسام ابوالرب» معاون اداره اوقاف اعلام کرد، سیاست رژیم صهیویستی در مسجد ابراهیمی، تحریک‌آمیز است و این رژیم دنبال تسلط کامل بر مسجد ابراهیمی به صورت گام به گام است. در همین حال ریاست شورای قانون‌گذاری فلسطین اعلام کرد، تلاش عادی‌کنندگان روابط برای نفوذ به دژهای امت اسلام و تغییر واقعیت با شیوه‌های مختلف از جمله برخی سریال‌ها محکوم به شکست است. خبر دیگر آنکه «می گولان» عضو پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) پیش نویس قانون اجرایی کردن حاکمیت این رژیم بر دره اردن (غور اردن) و شهرک های کرانه باختری را ارائه داد.
از سوی دیگر نظامیان رژیم صهیونیستی ضمن یورش به مناطق مختلف کرانه باختری ۸ فلسطینی ازجمله ۳ اسیر آزادشده را بازداشت کردند. خبر دیگر از اراضی اشغالی آنکه دیوان عالی رژیم صهیونیستی جلسه دو روزه خود را برای بررسی صلاحیت بنیامین نتانیاهو برای در اختیار گرفتن پست نخست وزیری با توجه به اتهامات فساد علیه وی آغاز کرد. در این میان در کشاکش اشغالگری صهیونیست‌ها، دبیرکل انجمن جهان اسلام که سعودی است در دفاع از سیاست آغوش باز کشورش به روی اسرائیل اعلام کرد: ما از معابد یهودیان و کلیساها بازدید می‌کنیم تا به پیروان آن‌ها بگوییم مسلمانان مخالف حضور شما نیستند. این خوش خدمتی سعودی در حالی صورت می‌گیرد که در بحبوحه شیوع کرونا، فلسطینیان ساکن مناطق تحت کنترل رژیم صهیونیستی در کرانه باختری حتی به آب تمیز برای شستشوی دستهای خود دسترسی ندارند.

کد مطلب: 113626
 
Share/Save/Bookmark