میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰
 
 
وزیر جهاد کشاورزی:
ذخایر کالاهای اساسی به وفور وجود دارد
ذخایر کالاهای اساسی به وفور وجود دارد
 

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه برای مصرف یک سال گندم در سیلوهای داخل کشور وجود دارد، گفت: ذخایر کالاهای اساسی بسیار مطلوب است و مشکلی برای تامین نیازهای اساسی نداریم.
محمود حجتی در سی امین گردهمایی فرماندهان مهندسی رزمی جنگ جهاد که با حضور فرماندهان و سردار باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، با اشاره به اینکه سهم ارز و دلار در اقتصاد ما بسیار محدود است، اظهار داشت: ذخایر کالاهای اساسی به وفور وجود دارد و مشکلی برای تامین نیازهای اساسی نداریم و ارز فقط روی برخی از کالاها تاثیر گذاشته است.
وی با بیان اینکه قیمت‌ها افزایش یافته است، گفت: آنچه در سفره مردم است شامل لبنیات، گوشت، نان و دیگر کالاهای اساسی بدون هیچ مشکلی تامین می‌شود.
وزیر جهاد کشاورزی افزود: در حال حاضر برای مصرف یک سال گندم در سیلوهای داخل کشور وجود دارد و حتی برای تامین نیاز ساله‌ای بعد نیز برای تامین کالاهای اساسی کمبودی نخواهیم داشت.
حجتی گفت: ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی برای تامین دارو، کالاهای اساسی و مواد اولیه کارخانجات تامین شده است و ارز به وفور در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.
وی افزود: انواع راهکارها برای مقابله با شرایط اقتصادی موجود پیدا شده است و در صورت افزایش فشارها مسیر باز است و با مشکلی مواجه نخواهیم­ شد.

وضعیت حال حاضر، نتیجه جنگ روانی فضای مجازی است
وزیر جهاد کشاورزی گفت: وضعیت حال حاضر،­ نتیجه جنگ روانی فضای مجازی و رسانه‌های بیگانه است و در تامین کالاهای اساسی کوچکترین کمبودی وجود ندارد.
حجتی افزود: گرچه هیچ کمبود و مشکلی در تامین کالاهای مورد نیاز نداریم اما نقاط ضعفی برای مقابله با این شرایط داشتیم و در حال رفع این مشکلات هستیم و رفع این مشکلات زمان طولانی نخواهد بود. وی تصریح کرد: شرایطی که امروز با آن مواجه هستیم بیشتر از آنکه واقعی و اقتصادی باشد جنگ روانی و فشار رسانه‌ای است. وزیر جهاد کشاورزی گفت: برخی کشاورزها که دوست و همکار بودند تحت تاثیر این فشارهای روانی قرار گرفتند که این مسئله در حال رفع شدن است.

مشکل آن چنانی نداریم؛ خودمان به خودمان بد می‌کنیم
حجتی افزود: ظرفیت‌ها و توانمندی‌های اقتصادی بسیار خوبی در کشور وجود دارد و امروز ۴۰ میلیارد دلار صادرات غیر نفتی داریم و صادرات نفتی نیز حتی از سال ۹۴ نیز بیشتر است ما مشکل آن چنانی نداریم و خودمان به خودمان بد می‌کنیم.
وی گفت: بر اساس آمارها، میزان واردات نیازهای اساسی ۴۰ تا ۵۰ میلیارد دلار بیشتر نبوده است، بنابراین باید با پشتیبانی یکدیگر، حمایت مردم و تدبیر مسئولان این دوره را به خوبی پشت سر بگذاریم.
وزیر جهاد کشاورزی افزود: دشمنان خارجی همه ­­­ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود را در جهان و در عرصه بین الملل به کار گرفتند و اگر ما در دام جنگ روانی آنها گرفتار نشویم مشکلی برای عبور از این بحران نخواهیم داشت.
حجتی تاکید کرد: مشکلات اقتصادی آن طور که در فضاهای مجازی و رسانه‌های بیگانه جلوه می‌دهند نیست؛ بنیه اقتصادی کشور فوق العاده قوی تر از هر زمان دیگر است ما باید خودمان را باور کنیم و ­توانمندی‌های کشور را بشناسیم. خبرگزاری صدا و سیما

کد مطلب: 106192
 
Share/Save/Bookmark