میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۴
 
 
تحت حمایت آمریکا و انگلیس صورت گرفت
حمله عربستان به یمن با تسلیحات بیولوژیک
حمله عربستان به یمن با تسلیحات بیولوژیک
 

حمایت‌های تسلیحاتی آمریکا و انگلیس از رژیم سعودی در حالی ادامه دارد که سخنگوی ارتش یمن از استفاده جنگنده‌های آمریکایی، سعودی و صهیونیستی از سلاح‌های ممنوعه و بیولوژیک علیه مردم و شیوع بیماری وبا و نشانه‌های آن در بین کودکان یمنی خبر داد.
«سرلشکر شرف غالب لقمان» سخنگوی ارتش یمن در مصاحبه ای به جنایات عربستان سعودی، آمریکا و رژیم صهیونیستی در زمینه کشتار غیرنظامیان و استفاده از سلاح‌های ممنوعه سخن گفته است. ارتش یمن چگونه موفق شده است توانایی‌های دشمنان را محدود سازد و به آنها اجازه پیشروی ندهد؟ درحالی که دشمنان یمن به جنایات خود به صورت پیوسته برضد ملت یمن ادامه می‌دهند. غالب لقمان: دشمن متجاوز با آغاز جنگ و حمله غافلگیرانه موفق شد بسیاری از تأسیسات زیربنایی و سامانه‌ها و توان نظامی ما را هدف قرار دهد و توان رزمی یمن را نابود کند.
اکنون توان ما بسیار بیشتر از زمان آغاز تجاوز دشمنان به یمن است، اگر بخواهیم توان کنونی خود را مقایسه کنیم از نظر تجهیزات و تسلیحات اکنون ما پیشرفت‌های بسیاری را به دست آورده‌ایم، امکانات ما هم بیشتر شده وتجارب ما برای استفاده از این نوع تسلیحات هم افزایش یافته است. خواه سلاح‌های پیشرفته خواه سلاح‌های بومی یا در استفاده از سلاح‌های قدیمی در هر سه بخش تجربه داریم.
ملاحظه کنید محمد بن سلمان جوانی پر شر و شور است - و ما در این باره بسیار گفته‌ایم و جهانیان هم در این خصوص سخنان بسیاری گفته‌اند - او توانست به دلیل به قدرت رسیدن پدرش خود را در مسند قدرت بنشاند، وی پیش از این به آمریکایی‌ها هم متعهد شده بود که در این جنگ کار ارتش یمن را یکسره و آن را نابود خواهد کرد، او گفته بود تمام توانایی‌های نظامی ارتش یمن را نابود خواهد کرد و وعده تحقق این امر را ظرف چند روز و یا چند هفته داد.
جهانیان در این‌باره بسیار سخن گفتند، اما با این وجود وی در این جنگ وارد و تجاوز به یمن شروع شد، به همراه او ائتلافی از شمار زیادی از کشورهای جهان جمع شدند. گویی قرار بود جنگ جهانی بر ضد یمن آغاز شود، واقعا هم یک جنگ جهانی بود، ۱۸ کشور در آنِ واحد و همزمان به یمن حمله‌ور شدند، با جنگنده و موشک و توپخانه در یک لحظه یمن را هدف قرار دادند.
سازمان ملل اکنون به دکانی برای سعودی‌ها تبدیل شده است، این سازمان با اموال سعودی‌ها اداره می‌شود، من این را دیگر بدون تعارف می‌گویم، اکنون سازمان ملل به دکانی برای فروش کالاهای سعودی تبدیل شده است، وضع آمریکایی‌ها هم به همین گونه است، کشورهای عربی هم چنین وضعی دارند وبرخی از کشورهای اسلامی نیز به چنین وضع دچارند. درباره شیوع وبا یمن گفته می‌شود این پدیده در واقع بخشی ازجنگ بیوتروریستی آمریکا، عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی ضد ملت یمن است، آیا شما این مطلب را تأیید می‌کنید؟
طی حملات مستقیمِ (ائتلاف) با استفاده از جنگنده‌های آمریکایی و سعودی و صهیونیستی که در حال پرواز در آسمان یمن بودند، در چندین نوبت دیده شده که گازهای سمی در آسمان پخش می‌شود و همراه با آب باران فرو می‌ریزد و به آب‌های سطحی و زیرزمینی می‌رسد. ما ملاحظه کردیم که آخرین حمله هوایی با استفاده از این گاز سمی همراه بود و تنها بعد از گذشت تقریبا ده روز شیوع بیماری وبا و نشانه‌های آن در بین کودکان یمنی دیده شد. بنابراین جنگی بیولوژیک بود و عربستان سعودی تمام انواع تسلیحات ممنوعه را استفاده کرد.
لازم به ذکر است در حمله هوایی جنگنده‌های سعودی به منطقه «آل‌عمار» در منطقه الصفراء استان صعده یمن سه تن از شهروندان یمنی به شهادت رسیده و سه تن دیگر مجروح شدند که حال یکی از آنها وخیم گزارش شده است. در این میان منابع یمنی از کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر از نیروهای ائتلاف عربی اعم از نظامیان سودانی و «مزدوران بومی» آنها در جبهه‌های نبرد در جنوب غرب یمن خبر دادند. همچنین افراد مسلح ناشناس، صبح امروز یک خطیب و امام جماعت دیگر را در شهر «عدن» ترور کردند.
خبر دیگر آنکه امارات به عنوان اصلی‎ترین کشور هم‌پیمان عربستان در جنگ علیه یمن، ۱۷ زندان سری در جنوب این کشور احداث کرده است و در آن‌ به‌شدت زندانیان را شکنجه می‌کند‌. جالب توجه آنکه سفیر عربستان در یمن مدعی شده کشورش از راهکار سیاسی برای حل بحران یمن حمایت می‌کند این در حالی است که گزارش‌ها حاکی از تلاش ریاض برای افزایش موج حملات خود علیه یمن است.

کد مطلب: 101601
 
Share/Save/Bookmark