میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۲
 
 
فرمانده کل ارتش:
هر صدایی در جهت تضعیف اتحاد ارتش و سپاه صدای ضدانقلاب است

فرمانده کل ارتش گفت: هر کسی در ارتش چیزی بگوید یا بنویسد که در جهت تضعیف اتحاد ارتش و‌ سپاه باشد آن صدا و قلم ضد انقلاب است و‌ مورد تایید ما نیست.
امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم طی سخنانی در مراسم معارفه امیر محمدحسین دادرس به عنوان جانشین و امیر دریادار حبیب‌الله سیاری به عنوان معاون هماهنگ‌کننده ارتش با بیان اینکه خدا را شاکریم‌که توانستیم هرچه زودتر ترکیب مناسب را در ارتش شکل دهیم، اظهار داشت: جابجایی افراد الزاما به معنی ضعف و‌ قدرت کسی نیست و‌ ثانیا چیدن اسم‌های بزرگ کنار هم هنر نیست بلکه باید ترکیبی هماهنگ و کارآمد ایجاد کرد.
امیر موسوی افزود: باید هیات رئیسه ارتش از حالت تک نیرویی خارج شده و در حد امکان ترکیبی می‌شد. وی با اشاره به انتصاب امیر پوردستان به ریاست مرکز مطالعات راهبردی ارتش، گفت: این مرکز اهمیت بسیار بالایی دارد و باید به فردی هم‌وزن این اهمیت سپرده می‌شد و امیر پوردستان فردی جانباز و مقتدر و آگاه است که تا جانشینی ارتش هم کار کردند و ماموریت مهم مطالعات راهبردی توسط رهبر معظم انقلاب به ایشان سپرده شد. فرمانده ارتش تصریح کرد: نیروی دریایی هم باید به فرد جوانتری سپرده می‌شد تا با انرژی جدیدی ده سال دیگر راه را ادامه دهد.
موسوی همچنین با اشاره به انتصاب امیر دادرس به جانشینی ارتش گفت: من از دوره ستوانی با امیر دادرس هم خدمت هستم و زیر و بم‌های هم را می‌شناسیم و اعتماد کامل داریم و با امیر سیاری (معاون هماهنگ کننده آجا) هم ۲۰ سال است که دوست و همراه هستیم. ما سه نفر نیازی به صحبت نداریم و کاملا از نیات هم آگاه هستیم. وی خاطرنشان کرد: دشمنان ما از ارتش و سپاه زخم‌های عمیق برداشتند و در جهت ایجاد تفرقه تلاش‌های زیادی کرده‌اند و در فضای مجازی دروغ‌های زیادی می‌گویند و نقل قول‌های دروغی از قول افراد مطرح می‌کنند.
موسوی تاکید کرد: بنده موضع رسمی ارتش را با صدای بلند در محضر رهبری اعلام کردم و معتقدم هرکسی در ارتش چیزی بگوید یا بنویسد که در جهت تضعیف اتحاد ارتش و‌ سپاه باشد آن صدا و قلم ضدانقلاب است و‌ مورد تایید ما نیست.

تغییرات دفاعی متناسب با تهدیدات است
از سوی دیگر جانشین فرمانده‌کل ارتش گفت: تهدیدات موجود در منطقه دائم درحال رصدشدن هستند و ما با نگاه عمیق در حال رصد این تهدیدات هستیم.
امیر محمدحسین دادرس در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران درباره برنامه‌های کاری خود در ارتش افزود : اینکه چه تغییراتی باید در نظام دفاعی صورت گیرد متناسب با تهدیدات خواهد بود و آنچه به‌عنوان یک تهدید جدید برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ظاهر می‌شود هر اقداماتی را که برای رفع این تهدید باشد در دستور کار داریم.

ارتقای توان دفاعی و بازدارندگی محور اصلی کار در ارتش است
از سوی دیگر معاون هماهنگ کننده ارتش تاکید کرد: ارتقای توان دفاعی و بازدارندگی محور اصلی کار ماست تا هیچ دشمنی حتی فکر تعرض به خود راه ندهد.
امیر دریادار حبیب‌الله سیاری در حاشیه این مراسم اظهار داشت:‌ عصر حاضر عصر انفجار اطلاعات است که یکی از ابعاد آن آگاهی کامل از تحولات دنیاست.
وی افزود: ارتش موظف است همه اتفاقات جهان به ویژه کشورهای منطقه را رصد کند. ما باید آمادگی لازم برای مقابله با هرگونه تهدید که متوجه انقلاب است را داشته باشیم و در هر وضعیتی بتوانیم به آنها پاسخ دهیم.

اگر روزی از ارتش بروم در بسیج کار می‌کنم
رئیس جدید مرکز مطالعات راهبردی ارتش گفت:‌ زمانی اگر از ارتش بروم در یک پایگاه بسیج کار خواهم کرد.
امیر احمدرضا پوردستان در این مراسم، طی سخنانی اظهار داشت: در فرهنگ دینی ما، مسئولیت یک امانت است علاوه بر این یک نگاه تکلف‌مدار و تکلیف‌مدار هم به مسئولیت وجود دارد و این دایره بسیار بزرگتر از دایره انجام وظیفه است.

کد مطلب: 101809
 
Share/Save/Bookmark