میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۱
 
 
مخالفت لبنان با خلع ‌سلاح حزب‌الله

همزمان با تحرکات غرب برای تحمیل طرح خلع سلاح حزب‌الله به لبنان، نخست‌وزیر لبنان با بیان اینکه دولت او دنبال خلع سلاح حزب‌الله نیست، ابراز امیدواری کرد این سلاح دیر یا زود، با هماهنگی، به ارتش لبنان تحویل شود.
سعد الحریری با حضور در برنامه «دق‌الجرس» شبکه «ام‌تی‌وی» لبنان گفت: معتقدم حزب‌الله، عاشق حمل سلاح نیست و مأموریت خود را انجام داده است. وی تصریح کرد، امیدوار است «دولت» قدرتمند باشد و سلاح (حزب‌الله) دیر یا زود با هماهنگی، به ارتش لبنان تحویل شود. وی در ادامه به انتخابات پارلمانی در (اردیبهشت ۹۷) پرداخت و گفت: با نزدیک شدن به انتخابات تعداد کرسی‌های حزب «تیار المستقبل» در پارلمان کم خواهد شد، از این موضوع ناراحت نیستم؛ در حد توان سعی‌ می‌کنم تا المستقبل شکست نخورد.
از سوی دیگر «میشل عون» رئیس‌جمهوری لبنان تاکید کرد که کشورش آمادگی دفاع از خود را در صورت تجاوز رژیم صهیونیستی دارد. عون با وجود تاکید بر آمادگی کشورش در دفاع از خود گفت: لبنان بر ادامه ثبات و آرامش در مرزهای جنوبی اصرار دارد. در همین حال در ادامه تحرکات سعودی علیه لبنان هیأتی از عربستان به لبنان می‌آید تا نبض احزاب مختلف این کشور برای انتخابات پارلمانی را بگیرد و در گام دوم تلاش‌های خود برای تأثیرگذاری در انتخابات را انجام دهد. سعودی‌ها گزینه «رویارویی» را در تمامی کشورها انتخاب می‌کنن.

کد مطلب: 103401
 
Share/Save/Bookmark