میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۲
 
 
گام‌های ماکرون بر رد پاهای اولاند

گویا ماکرون رویکرد حرکت در مسیر اولاند را درپیش گرفته است چنانکه نتایج نظرسنجی «ایفوپ» حاکی از آن است که میزان محبوبیت رئیس‌جمهور فرانسه به زیر ۵۰ درصد کاهش یافت.
امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه که مدتی است رویاهایش را در همگرایی با آمریکا جست‌وجو می‌کند مانند اولاند همتای سابق خود با بحران کاهش محبوبیت مواجه شده بگونه‌ای که نتایج نظرسنجی موسسه «ایفوپ»، حاکی از آن است که میزان محبوبیت «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه از اکتبر گذشته تاکنون به زیر ۵۰ درصد و پایین‌ترین حد خود نزول پیدا کرده است.
نتایج این نظرسنجی در حالی نمایانگر کاهش محبوبیت رئیس‌جمهور فرانسه است که دولت این کشور در صدد پیشبرد طرح تغییر و تحول در خدمات پرهزینه اجتماعی فرانسه است. موسسه نظرسنجی ایفوپ، در بازه زمانی ۷ تا ۱۷ فوریه (۱۸ تا ۲۸ بهمن ماه)، نظرسنجی را برای هفته‌نامه روزنامه «دیمانش» فرانسه درخصوص عملکرد ماکرون انجام داد. نتایج نظرسنجی فوق حاکی از آن بود که ۴۴ درصد از شرکت‌کنندگان تأکید داشتند که از ماکرون رضایت دارند که این در مقایسه با نظرسنجی قبلی ایفوپ که در ماه ژانویه برگزار شده بود، با کاهش ۶ درصدی روبه‌رو بوده است.
رقم فوق، پایین‌ترین میزان محبوبیت برای ماکرون از اکتبر تاکنون به حساب می‌آید. در آن زمان، میزان محبوبیت رئیس‌جمهور فرانسه به ۴۲ درصد رسیده بود.دولت فرانسه اوایل ماه فوریه، طرح‌هایی را برای مدرن کردن اداره عمومی در کشوری ارائه کرد که یکی از بیشترین نسبت هزینه‌های دولتی را در جهان دارد.
«ادوارد فیلیپ» نخست‌وزیر فرانسه اعلام کرد که دولت هیچ‌گونه تردیدی درباره ایجاد تغییرات در بخش دولتی ندارد و حتی در صورت رویارویی با هرگونه مقاومت، این طرح را پیش می‌برد. «جرالد دارمانین» وزیر بودجه فرانسه نیز گفته است ممکن است طرح اضطراری داوطلبانه‌ای برای کارمندان دولت نیز اجرا شود. بسیاری بر این عقیده‌اند که ناتوانی اقتصادی و البته همگرایی با آمریکا زمینه‌ساز این کاهش محبوبیت شدید شده است که می‌تواند سرنوشت اولاند و سارکوزی یعنی رئیس‌جمهور یک دوره‌ای بودن را برای ماکرون رقم زند.

کد مطلب: 103302
 
Share/Save/Bookmark