میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۲
 
 
افشاگری مادورو از دیدارهای محرمانه فرستاده آمریکا

همزمان با مداخلات گسترده آمریکا در امور داخل ونزوئلا، رئیس جمهوری ونزوئلا در گفتگویی با خبرگزاری آسوشیتدپرس فاش کرد که وزیر خارجه این کشور دیدارهایی محرمانه با فرستاده ویژه آمریکا در ونزوئلا داشته است.
نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا در حالی در مصاحبه خود با خبرگزاری آسوشیتدپرس این خبر را افشا کرده که دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا علناً از اقدامی برای براندازی مادورو صحبت به میان آورده است. رئیس جمهوری ونزوئلا حین انتقاد از موضع خصمانه رئیس جمهوری آمریکا در قبال دولت کاراکاس گفت که امیدوار است دیداری را به زودی با رئیس جمهوری آمریکا داشته باشد تا به این ترتیب بحرانی را که در پی به رسمیت شناخته شدن خوآن گوآیدو به عنوان رئیس جمهوری خودخوانده ونزوئلا در این کشور به وجود آمده، حل و فصل کند.
مادورو همچنین گفت، وزیر خارجه ونزوئلا حین سفر به نیویورک از الیوت آبرامز، فرستاده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا دعوت کرد تا محرمانه، غیرعلنی یا خصوصی به این کشور برود. وی بدون اشاره به جزئیات بیشتر گفت: اگر او بخواهد دیداری داشته باشد، تنها به من زمان، چگونگی و محلش را اعلام کند و من آنجا خواهم بود. دیدارهای صورت گرفته در نیویورک چندین ساعت به طول انجامید. دو تن از مقام‌های ارشد ونزوئلا نیز گفتند که دو دیدار بین آبرامز و خورخه آریزا، وزیر خارجه ونزوئلا در نیویورک به درخواست آمریکا صورت گرفته است.
در این میان فرستاده ویژه آمریکا برای ونزوئلا مدعی شد حل بحران سیاسی در این کشور آمریکای لاتین تنها با استعفای نیکولاس مادورو ممکن می شود. او همچنین وعده داد که به زودی به منطقه سفر خواهد کرد اما زمان دقیق آن را تعیین نکرد. این اظهارات الیوت آبرامز بعد از آن مطرح می شوند که کارلوس وچیو، سفیری که از سوی خوآن گوآیدو، رهبر مخالفان ونزوئلا و رئیس جمهور خودخوانده آنها، برای حضور در آمریکا تعیین شده، خطاب به قانونگذاران آمریکایی گفت، آنها باید فشارها را بر کاراکاس تشدید کنند.
در این میان دولت کوبا طی بیانیه‌ای اعلام کرد آمریکا در قالب کمک‌های بشردوستانه در حال انجام تحرکات نظامی مشکوکی برای دخالت در امور داخلی ونزوئلا است.

کد مطلب: 107949
 
Share/Save/Bookmark