میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۷
 
 
ایران کالاهای فرانسوی را تحریم کند
ایران کالاهای فرانسوی را تحریم کند
 

دولت فرانسه خود را در جهان غرب سردمدار اسلام ستیزی کرده است. اهانت به پیامبران الهی در رژیم‌های غربی به یک فرهنگ تبدیل شده تا جایی که جنین اقدامات سخیفی را آزادی بیان معرفی می‌کنند. فرانسه در این میان رهبری آن را بر عهده گرفته تا جایی که امانوئل مکرون از اقدام نشریه پوچ و بی محتوای شارلی ابدو حمایت می‌کند و به این نشریه چراغ سبز نشان می‌دهد تا به اقدامات خود علیه مقدسات مسلمانان ادامه دهد. کشورهای اسلامی و مردم مسلمان واکنش‌های گوناگونی را علیه دولت فرانسه آغاز کرده‌اند. در این میان مسلمانان باید هوشیار باشند تا دست به اقدام عملی علیه فرانسه نزنند چرا که بهانه‌ای می‌شود تا افکار عمومی جهان باورشان بر اسلام هراسی افزایش یابد. برخی از مردم کشورهای اسلامی اقدام به تحریم کالاها و محصولات فرانسوی کرده‌اند. این اقدام باعث واکنش امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه شده و خواستار آن گشته تا مسلمانان کالاهای فرانسوی را تحریم نکنند. قطعاً تحریم کالاهای فرانسوی ضربه به اقتصاد فرانسه خواهد زد. جمهوری اسلامی ایران نیز در این مقطع اقدام دولت فرانسه در حمایت از اهانت کنندگان به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) را محکوم کرده است. وزارت خارجه، محمد جواد ظریف وزیر خارجه، مجلس شورای اسلامی و دیگر شخصیت‌ها و نهادهای کشور به اهانت کنندگان به مقدسات جهان اسلام واکنش نشان داده و خواستار عذرخواهی دولت فرانسه شده‌اند.
اما تنها، بیانیه و اظهار نظر کافی نیست. جمهوری اسلامی ایران که رهبری جبهه مقاومت جهان اسلام را بر عهده دارد باید در این زمینه پیشقدم و پیشرو باشد. اهانت به مقدسات مسلمانان به ویژه حضرت رسول اکرم(ص) در چارچوب دیپلماسی و روابط سیاسی نمی‌گنجد و باید در چنین رفتارهایی اقدامات قاطع‌تری علیه دولت فرانسه صورت گیرد. در ایران نیز باید محصولات و کالاهای فرانسوی تحریم شود و سفیر این کشور اخراج شود.
چگونه است که کالاها و اقلام آرایشی فرانسوی به وفور به ایران صادر می‌شود اما همین کشور از صدور داروهای ویژه برای بیماران خاص به بهانه تحریم‌های اقتصادی ممانعت می‌کند؟!
مکرون اقدام اهانت آمیز نشریات فرانسوی را آزادی بیان می‌داند در حالی که در همین کشور کسی اجازه و حق ندارد درباره هلوکاست که یک داستان دروغ و تخیلی است سخنی بگوید یا رد نشریه‌ای مقاله‌ای منتشر کند. نشریات فرانسوی حتی اجازه ندارند علیه جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین گزارشی منتشر کنند. ازادی بیان در فرانسه دروغی بزرگ است، دروغی که با آرایش غلیظ بزک شده است. روژه گارودی نویسنده و از چهره‌های فرهیخته فرانسوی به خاطر نوشتن کتاب درباره هلوکاست و نفی آن دادگاهی، محاکمه و محکوم شد. دکتر روبرت فوریسون استاد دانشگاه فرانسه نیز به خاطر دروغ دانستن ماجرای هلو کاست محاکمه و محکوم شد، او بارهای از سوی دولت فرانسه و صهیونیست‌های تهدید به مرگ شد، در حالی که فوریسون بررسی‌های خود را درباره دروغ بودن هلوکاست منتشر کرده بود. اگر آزادی بیان این است که مکرون مدعی آن است،‌ پس باید فاتحه ازادی بیان را در فرانسه و غرب خواند. سکوت و کوتاهی مقابل اقدامات اسلام ستیزان کشورهای غربی چون فرانسه آنها را جری تر از قبل خواهد کرد و به دامنه سیاست‌های صد اسلامی نظام سلطه خواهد افزود. دولت و مجلس شورای اسلامی در نخستین واکنش محصولات فرانسوی را تحریم و از ورود کالاهای غیر ضروری از این کشور به ایران جلوگیری کنند.

کد مطلب: 115850
 
Share/Save/Bookmark