میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۷
 
 
مهام:
سینما سرشار از فیلم‌های نازل سبک و مبتذل شده است

تهیه‌کننده سینما و تلویزیون در آستانه برگزاری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر گفت: شاید برخی افراد به این نتیجه رسیده‌اند که سینما نیاز به آثاری انقلابی ندارد، متأسفانه خانه از پای بست ویران است و مشکل اصلی ما سیاست‌گذارانی هستند که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور دارند اما در برنامه‌ها و سیاست‌های‌شان تدبیری برای تولید آثار ارزشی و انقلابی ندارند.
علی مهام افزود: اصولاً دست‌اندرکاران برگزاری جشنواره فیلم‌هایی که در یک سال تولید شده را گزینش کرده و آن‌ها را در جشنواره به نمایش در می‌آوردند اما زمانی که فیلمی استراتژیک تولید نشده و مسئولان حمایتی از اینگونه آثار نکرده‌اند نمی‌توان از برگزارکنندگان جشنواره این انتظار را داشت که در این رویداد فیلم‌های انقلابی به نمایش بگذارند چراکه چنین آثاری وجود ندارد.
تهیه کننده فیلم سینمایی «نیما یوشیج» با تأکید بر وضعیت بغرنج امروز سینمای کشور اظهار داشت: سینمای ما سرشار از فیلم‌های نازل و سبک و مبتذل شده و حتی اسامی فیلم‌های مان عجیب و غریب شده‌اند؛ همه این‌ها از بی‌سیاستی و بی‌برنامگی مدیران فرهنگی و سینمایی است؛ واقعاً عنوانی مانند «کلمبوس» چه معنایی دارد و چرا یک فیلم باید با این اسامی عجیب تولید شود؟ واقعاً آقایان در وزارت ارشاد چه کار می‌کنند و چرا نظارتی بر روی این اتفاقات ندارند؟
مهام خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی دستاوردی بسیار بزرگ برای یکایک مردم کشور ما است و این وظیفه یکایک مسئولان و مدیران سینمایی و فرهنگی است که دل‌شان برای این انقلاب بتپد و نگذارند دستاوردهای انقلابی به یغما رفته و عظمت آن مشمول مرور زمان شده و به فراموشی سپرده شود. حوزه فرهنگ و هنر نیازمند تولید آثار استراتژیک ارزشی است و به خصوص سینما نیاز جدی به اینگونه آثار دارد.
تهیه‌کننده سریال تلویزیونی «حانیه» تأکید کرد: این وظیفه مسئولان وزارت ارشاد و سازمان سینمایی است که بسترسازی مناسبی فراهم آوردند و از هنرمندان متعهد، ولایی و دغدغه مند کشورمان برای تولید آثار ارزشی، استراتژیک و انقلابی حمایت کنند تا ما بتوانیم در جشنواره فیلم فجر که یکی از مهمترین رویدادهای فرهنگی کشور و مهمترین رویداد سینمایی کشور است آثاری را عرضه کنیم که به نفع نظام و کشورمان باشد نه در ضدیت با آن‌ها!
این سینماگر در خاتمه این گفت‌وگو افزود: سال گذشته در جشنواره فیلم فجر جز چند فیلم معدود مانند «به وقت شام»، «سرو زیرآب» و «امپراطور جهنم» که جزو آثار استراتژیک و ارزشی و ملی بودند ما فیلم خوب دیگری را شاهد نبودیم و این اتفاق برای جشنواره فیلم فجر که نماد انقلاب اسلامی است و عنوان «فجر» را با خود به همراه می‌کشد بسیار دردآور و ناراحت کننده است. سینماپرس

کد مطلب: 107750
 
Share/Save/Bookmark