میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۷
 
 
ریزش خونین تونل در سایت هسته‎ای کره شمالی

ریزش تونل در سایت هسته‎ای کره شمالی که طی ۲ مرحله اتفاق افتاد، حدود ۲۰۰ کارگر را در زیر آوار دفن کرد.
شبکه تلویزیونی «آساهی» ژاپن از احتمال فوت دست‌کم ۲۰۰ کارگر بر اثر ریزش تونل در سایت هسته‌ای کره شمالی خبر داد. گفته می‌شود این تونل که کار ساخت آن هنوز تمام نشده بود در سایت هسته‌ای «پونگی-ری» قرار داشته و در مرحله اول ریزش حدود ۱۰۰ کارگر در آن مشغول کار بوده‌اند. این در حالی است که دومین ریزش در حالی اتفاق افتاد که حدود ۱۰۰ کارگر دیگر برای کمک‌رسانی به کارگران گرفتار در زیر آوار، به محل حادثه رفته بودند. گفتنی است کارشناسان پیشتر درباره استهلاک سایت پونگی - ری از بابت ۶ آزمایش هسته‌ای که در آن انجام شده، هشدار داده بودند.
تلویزیون ژاپن در خبری فوری مدعی شد هنگامی که کره شمالی یک بمب هیدروژنی بسیار قوی را آزمایش کرد، قدرت انفجار موجب دو ریزش پیاپی در تونل یکی از سایت‌های هسته‌ای این کشور شد. این سایت هسته‌ای در منطقه کوهستانی «پانگیه- ری» در حال ساخت بود و هنگام انجام آزمایش بمب هیدروژنی کره شمالی هنوز مراحل ساخت تکمیل نشده بود.
تلویزیون ژاپن در ادامه این گزارش مدعی شد: در ابتدا ۱۰۰ کارگر که مشغول حفاری در یکی از تونل‌های سایت هسته‌ای بودند بر اثر فرو ریختن دیوار‌ها مدفون و کشته شدند و در ریزش دوم، حدود ۱۰۰ کارگر دیگر که برای امدادرسانی خود را به محل رسانده بودند، کشته شدند.
بازرسان کره شمالی بار‌ها درباره خطر ریزش تونل‌ها هنگام انجام آزمایش موشکی و بوجود آمدن زلزله، هشدار داده بودند. برخی از کارشناسان ابراز نگرانی کردند بر اثر این آزمایش موشکی، مقداری مواد رادیواکتیو در شبه جزیره کره نشت کرده باشد.
«نام جائه- چئول»، کارشناس آژانس آب و هوایی کره جنوبی، هشدار داد یک آزمایش موشکی قوی دیگر می‌تواند به کلی سایت اتمی کره شمالی را که بر روی کوه بنا شده، ویران کند. کره شمالی در ماه سپتامبر بمبی هیدروژنی را که ۵ برابر قدرتمندتر از بمب فرود آمده بر سر مردم هیروشیما بود، آزمایش کرد. از آن زمان، کارشناسان بسیاری درباره پیامد‌های زیانبار این آزمایش هشدار داده و معتقدند آزمایش چنین موشک قدرتمندی می‌تواند به تخریب کامل سایت‌های هسته‌ای کره شمالی منتهی شود.

کد مطلب: 101657
 
Share/Save/Bookmark
 


کرامت سلیمی
۱۳۹۶-۰۸-۲۹ ۲۳:۰۳:۴۱
ایا وقت ان نرسیده است دیدگاه و تفکرتان را نسبت به اخباری از قبیل سلاح هسته ای ،کره شمالی ، پخش مزخرفات ترامپ و .... تغییر دهیدو نگاهی نو و بدون تعصب به اینگونه مسائل داشته باشید.