میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۳۴
 
 
روحانی:
سپاه از ملت جدا نیست
سپاه پاسداران تنها یک واحد نظامی نیست، بلکه ‌سپاه پاسداران در دل این مردم بوده و در همه روزهای خطر از منافع ملی ما دفاع کرده است
سپاه از ملت جدا نیست
 

رئیس‌جمهور کشورمان گفت: برجام آزمون بزرگی برای همه دولت‌های جهان است و تعهد به آن اساس اطمینان‌بخشی در جهان به حساب می‌آید.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی دیروز در جلسه هیات دولت با بیان اینکه هر گاه بدخواهان بدنبال تحمیل فشاربه کشور بوده اند، مردم با حضور، هوشیاری و تلاش بیشتر، قاطعانه به آنها پاسخ دادند، گفت: البته بدخواهان دست بردار نبوده و ممکن است هر زمانی اقدام به توطئه علیه کشورمان کنند که در این راستا ما باید همیشه برای مقابله با حوادث احتمالی توانمند، قدرتمند و آماده باشیم.
وی با اشاره به تعهد به برجام ادامه داد: ما به عنوان جمهوری اسلامی ایران، حواس‌مان جمع بود که وقتی تعهدی دادیم، تا آخر پای آن ایستادگی کردیم و این افتخاری برای ماست.
رئیس‌جمهور خروج دشمن از برجام را شکست طرف مقابل دانست، گفت: اگر همه طرف‌های مذاکره پای این توافق بایستند به معنای این است که حیثیت خودشان را حفظ کردند و اگر کسی پای توافق نایستد در حقیقت حیثیت خودش را خدشه‌دار کرده است.
روحانی با بیان اینکه امروز نسبت به سیاست‌های آمریکا شاهد دو صفبندی داخلی و جهانی هستیم خاطر نشان کرد : اقدامات ترامپ موجب تفرقه و شکاف بیشتردر امریکا می‌شود.
روحانی با بیان اینکه ملت ایران همواره متحد و همراه با نظام بوده و ر این مواقع همیشه وحدت خود را بیشتر به نمایش می‌گذارند، گفت: ممکن است عده‌ای، به برجام هم انتقاد داشتند و شاید اگر رأی بگیرند، بگویند ما به برجام رأی نمی‌دهیم و این برای یک کشور دموکراتیک طبیعی است، اما برجام مورد اجماع همه مسئولین و مقامات اصلی کشور بوده است؛ شورای امنیت ملی آن را تصویب و مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان و از همه مهم‌تر مقام معظم رهبری راجع به آن نظر داده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: امروز موافق و مخالف برجام در کنار هم هستند و همه صدای واحد دارند. روحانی با تاکید بر اینکه اگر آمریکا دچار خطا شده و از برجام خارج شود، ضرر این کار صرفاً برای آمریکایی هاست، افزود: ما راه‌های مختلفی را پیش‌رو داریم و هر راهی که مصلحت نظام و کشور ما در آن باشد را انتخاب می‌کنیم و هیچ مشکلی در پیشبرد اهداف و مسیرمان نخواهیم داشت.
روحانی با بیان اینکه نباید هیچگونه نگرانی در داخل کشور نسبت به این اقدامات داشته باشیم، گفت: تا زمانی که ملت ما متحد و مطیع رهبری هستیم، هیچ مشکلی برای ما پیش نمی‌آید. فراز و نشیب وجود دارد اما به خوبی از آن عبور می‌کنیم.
رئیس‌جمهور ادامه داد: اگر آمریکا بخواهد خطای بعدی را مرتکب شود و علیه سپاه پاسداران اقدامی کند، این دیگر خطا اندر خطاست؛ سپاه پاسداران تنها یک واحد نظامی نیست، بلکه ‌سپاه پاسداران در دل این مردم بوده و در همه روزهای خطر از منافع ملی ما دفاع کرده است.
روحانی تصریح کرد: سپاه نه تنها محبوب ملت ایران بلکه محبوب مردم عراق هم است چون بغداد را نجات داده؛ محبوب کردهای عراق هم است چون اربیل را نجات داده؛ محبوب مردم دمشق و سوریه هم است چون دمشق را نجات داده؛ محبوب مردم لبنان هم است چون طرفدار حیثیت و استقلال لبنان بوده است؛ سپاه همیشه کمک مظلومان بوده و در برابر تروریست‌ها ایستاده است.
رئیس‌جمهور اظهار داشت: آمریکایی‌ها به دلیل آنکه می‌خواستند داعش را ۲۰ سال در این منطقه نگه دارند و از این ابزار استفاده کنند، حق دارند از سپاه عصبانی باشند، چراکه سپاه با برنامه‌ریزی خودش داعش را ذلیل کرده است.
وی با تاکید بر اینکه ارتش، سپاه، بسیج جدای از ملت نبوده و همواره در کنار ملت هستند، گفت: هیچگونه اختلافی بین جناح‌های ما برای مقابله با توطئه دشمنان وجود ندارد.
روحانی خطاب به هم‌میهنان کرد ایران نیز گفت: ما به شما صد درصد اعتماد داریم و به هیچ‌وجه خطای سیاسی عده‌ای در اقلیم کردستان عراق را به هیچ عنوان پای شما نمی‌نویسیم.

کد مطلب: 101350
 
Share/Save/Bookmark