میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۹
 
 
حسن عباسی:
حوادث آبان ماه به خاطر بهره‌گیری از اقتصادِ غلط بود
حوادث آبان ماه به خاطر بهره‌گیری از اقتصادِ غلط بود
 

رئیس اندیشکده یقین گفت: حوادث بهمن ماه به خاطر بهره‌گیری از اقتصادِ غلط بود و یک شبه شوک به مردم وارد شد.
حسن عباسی در جمع دانشجویان دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان با موضوع شکست مدل‌های اقتصادی غربی در جهان و ایران اظهار داشت: اینکه چرا مجبوریم مدام قیمت‌ها را گران کنیم به این دلیل است که مدلی در اقتصاد پیاده می‌کنیم که شکست خورده است و سال ۹۲ که روحانی دولت را در دست گرفت اجرای این الگو را به‌دست گرفت.
رئیس اندیشکده یقین با بیان اینکه موتور محرکه اقتصادهای لیبرال طمع است و نسخه‌ای که انگلیس برای اقتصاد می‌پیچد مردم جهان را اسیر طمع و ربا می‌کند، افزود: مردم وقتی بیشتر می‌خواهند بیشتر می‌دوند و حرص و طمع به خرج می‌دهند.
عباسی گفت: اقتصاد لیبرالی برای رونق اقتصادی جامعه را با آگهی‌های بازرگانی تحریک و ذائقه‌سازی می‌کند و مردم را در مصرف‌گرایی و طمع ورزی تحریک و تحریص می‌کنند.
وی گفت: ربا به زبان ساده یعنی سودخواری یعنی کاری که شرکت‌های هرمی انجام می‌دهند، ربا در اسلام جنگ با خداست، کتاب‌های پایه علم اقتصاد جهان «ثروت ملل» و « دفاع از ربا» هستند تلویزیون ده‌ها میلیارد تومان برای تبلیغ یک بانک می‌گیرد در حالی که در یک سال گذشته هفت نفر از مراجع تقلید ۱۵۰ بار فریاد زدند که سیستم بانکی ربوی است.
عباسی با بیان اینکه خلق پول پیچیده‌ترین ربایی است که در تاریخ شکل گرفته است و اقتصاد جهان به جایی رسیده که مانند حباب است، اظهار کرد: حکم اصلی در خصوص ربا طبق فتوای آیت‌الله مکارم شیرازی «اکل مال حرام» است.
رئیس اندیشکده یقین ابراز کرد: امروز اگر دولت انقلابی سرکار بود پول کارنسی را کنار می‌گذاشت با همین ریال می‌شود مشکلات را برطرف کرد وقتی مدل اقتصادی سقوط کرد اساتید اقتصادی که از بیت‌المال حقوق می‌گیرند باید پاسخگو باشند، استاد حوزه و دانشگاه باید درد مشکلات مردم را تئوریزه کنند.
وی با اشاره به اینکه حوادث آبان ماه به خاطر بهره‌گیری از اقتصاد غلط بود و یک شبه شوک به مردم وارد شد، گفت: دکترین شوک یک مکتب اقتصادی مربوط به فریدمن است که معروف به اقتصاد فاجعه است و در کشورهای شیلی، آمریکا، انگلیس، روسیه شکست خورده که متأسفانه در ایران در حال اجراست.
رئیس اندیشکده یقین با بیان اینکه ربا را نباید به اسم و حساب اسلام گذاشت، افزود: الان در عصر مبارزه با کاپیتالیسم هستیم یعنی هر پدیده‌ای کالاست و انسان را یک قلم کالا می‌دانند.
عباسی یادآور شد: وقتی یک پزشک ایرانی مقابل تلویزیون خجالت می‌کشد که بگوید مستأجر است اما ده‌ها نفر را رایگان جراحی مغز کرده او درد مردم را دیده و علمش را به عنوان کالا حساب نکرده، اما از طرفی برخی پزشکان حاضر نشدند کارتخوان نصب کنند.

کد مطلب: 111953
 
Share/Save/Bookmark