میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۶
 
 
صوفی:
روحانی اعتنایی به اصلاح‌طلبان نمی‌کند

دبیرکل حزب پیشروی اصلاحات با بیان اینکه روحانی اعتنایی به اصلاح‌طلبان نمی‌کند، گفت:‌حمایت باید دوطرفه باشد، نمی‌توان فقط یکطرفه از دولت حمایت کرد.
علی صوفی در واکنش به اظهارات رئیس‌جمهور در دیدار جمعی از فعالان اصلاح‌طلب مبنی بر اینکه اصلاح‌طلبان همراهی مورد انتظار را با دولت نداشته‌اند، اظهار داشت: حمایت باید دوطرفه باشد، نمی‌توان فقط یکطرفه از دولت حمایت کرد.
وی افزود: اصلاح‌طلبان انتظاراتی از رئیس‌جمهور داشتند که آن انتظارات برآورده نشد و همین باعث شد که اصلاح‌طلبان رغبتی برای حمایت همچون زمان انتخابات و دور اول ریاست جمهوری آقای روحانی نداشته باشند. وی با بیان اینکه روحانی اعتنایی به اصلاح‌طلبان نمی‌کند، گفت: طبیعی بود که اصلاح‌طلبان از دولت انتقاد کنند چراکه عملکرد دولت هر روز ضعیف‌تر شده و ارتباط با مردم نیز قطع شده بود.
وزیر دولت اصلاحات تاکید کرد:‌ یک نوع «ناکارآمدی خودخواسته» در دولت ایجاد شده بود و به تعبیری دولت تعطیل بود و همین باعث شده بود که اصلاح‌طلبان حمایت لازم را از دولت آقای روحانی نداشته باشند.
صوفی با بیان اینکه اصلاح‌طلبان معتقد بودند که آقای روحانی به آنها پشت کرده است، گفت: اینکه امروز نشست اصلاح‌طلبان با آقای روحانی برگزار شد اقدام مثبتی است و البته باید خیلی زودتر از اینها برگزار می‌شد و بین دولت و جامعه رای آن مونولوگ به دیالوگ تبدیل می‌شد.
وی با بیان اینکه احمدی‌نژاد هیچ وقت از عقبه رای خود جدا نشد، گفت: آقای احمدی‌نژاد علی‌رغم همه ضعف‌هایی که داشت همواره بر حامیان خود توجه داشت و ما از آقای روحانی این ویژگی را ندیدیم. رفتار روحانی با اصلاح‌طلبان مثل کارمندی بود که وقت اداری‌اش تمام شده و دیگر کاری با مجموعه ندارد.
به گفته صوفی رفتار روحانی با اصلاح‌طلبان مثل کارمندی بود که وقت اداری‌اش تمام شده و دیگر کاری با مجموعه ندارد. دبیرکل حزب پیشروی اصلاحات ضمن انتقاد از سوءمدیریت دولت در وضعیت کشور،‌ گفت: مسائل و وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم به گونه‌ای شده بود که همه فکر می‌کردند که کشور، دولت ندارد.
عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان ادامه داد: مردم تا چند روز پیش احساس می‌کردند که به جریانی بدخواه و غارتگر دچار شده است و همین مسئله امنیت روانی مردم را مخدوش کرده بود. صوفی در پایان تاکید کرد:‌ خواسته اصلی اصلاح‌طلبان از رئیس‌جمهور این است که به وضعیت معیشتی مردم و کشور توجه ویژه داشته باشد و برای حل مشکلات اهتمام جدی ببخشد.
گفتنی است جلسه اصلاح‌طلبان با رئیس‌جمهور در حالی برگزار شد که برخی چهره‌های شاخص از جمله غلامحسین کرباسچی و الیاس حضرتی، از غایبان این جلسه بودند.
علی شکوری‌راد دبیرکل حزب اتحاد ملّت که از حاضران در جلسه بود، در توئیتی با اشاره به دیدار روز گذشته نوشت: آقای روحانی از اصلاح‌طلبان مجلس گلایه کرد که در حمایت مورد انتظار او از دولت، کم گذاشته‌اند. فارس

کد مطلب: 106300
 
Share/Save/Bookmark