میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۱
 
 
جنایات ضد بشری متحدان واشنگتن در هند، فلسطین اشغالی، بحرین، یمن عربستان و امارات ادامه دارد
اخراج آمریکا راه نجات بشریت
اخراج آمریکا راه نجات بشریت
 

آمریکا در حالی با ادعای محور حقوق بشر جهان بودن را سر می‌دهد که گزارش‌ها و شواهد نشان می‌دهد که متحدان آمریکا محور اصلی سرکوب و جنایت علیه بشریت هستند که نمود آن را در هند، بحرین، اراضی اشغالی، یمن، امارات و عربستان می‌توان مشاهده کرد.
در حالی هند از متحدان اصلی آمریکا قلمداد می‌شود که دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد، نیروهای هند با استفاده از تفنگ‌های ساچمه‌ای علیه معترضان باعث معلولیت، کوری و حتی کشته شدن مردم در کشمیر می‌شوند و این اقدام آنها برخلاف هنجارهای بین‌المللی است که نیروهای امنیتی را از استفاده از چنین ابزاری برای کنترل اعتراضات منع می‌کند.
دیده‌بان حقوق بشر در بیانیه‌ای اعلام کرد:‌ یک بار دیگر نیروهای امنیتی هند از تفنگ ساچمه‌ای در کشمیر استفاده کردند که تنها باعث نگرانی‌های بیش از حد مردم و آسیب‌های جدی به معترضان و عابران پیاده شده است. استفاده از این سلاح باعث آسیب‌های جدی و غیرقابل بازگشت شده و تمامی معیارهای بین‌المللی و قوانین ذکر شده در اصول اولیه و پایه سازمان ملل درباره نحوه استفاده از نیرو و سلاح را نقض کرده است. در فلسطین اشغالی نیز جنایات صهیونیست‌ها ادامه دارد چنانکه نظامیان رژیم صهیونیستی با یورش به اردوگاه «جنین» دو جوان فلسطینی را با گلوله بشدت زخمی و سپس آنها را بازداشت کردند.
عربستان نیز در حالی اخیرا گزارش‌هایی از وضعیت بحرانی کارگردان خارجی در این کشور منتشر شده است که در یمن نیز جنایات این رژیم ادامه دارد چنانکه سازمان حامی حقوق زنان و کودکان «انتصاف» یمن، در بیانیه ای جنایت ائتلاف متجاوز سعودی-آمریکایی علیه کودکان یمنی در منطقه «ماهلیه» استان مأرب را محکوم کرد.حمله جنگنده‌های ائتلاف سعودی به مغازه‌های منطقه‌ای در «مأرب» (در مرکز یمن) منجر به زخمی شدن چهار کودک و دو مرد شد.بحرین متحد دیگر آمریکاست که وضعیت بحرانی حقوق بشر در آن ادامه دارد چنانکه «سازمان عفو بین‌الملل»، اقدامات، تخلفات و محدودیت‌های فرقه‌ای و سیاست اعمال فشارهای طائفه‌ای در پیش گرفته شده از سوی رژیم بحرین در زندان‌های این کشور علیه زندانیان شیعه را محکوم کرد. همچنین در ادامه افشای وضعیت بحرانی حقوق بشر در متحدان انگلیس و آمریکا، منابع خبری به اوضاع اسفبار کارگران خارجی در امارات و گرسنه ماندن خانواده های آنها در سایه شرایط بد اقتصادی امارات اشاره کرده‌اند.
لازم به ذکر است کمیسر خاورمیانه ای کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد اعلام کرد که آمریکا از شعار نقض حقوق بشر برای اهداف سیاسی خود سوءاستفاده می کند. «هیثم ابوسعید» کمیسر خاورمیانه ای کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد اعلام کرد که قانون «ماگنیتسکی» در آمریکا از شعار «نقض حقوق بشر» به نفع فساد سوءاستفاده کرده است.

کد مطلب: 115201
 
Share/Save/Bookmark