میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۰۲
 
 
وقتی تمام شبکه‌های خارجی از شبکه خبر، حوادث ایران را بیشتر نشان می‌دهند
صداوسیما در خواب!

از همان لحظه وقوع حادثه دیروز تهران و درست از زمانی که خبر دردناک حملات تروریستی به مجلس و حرم مطهر امام(ره) شنیده شد، تمامی سایت‌های خبری، خبرگزاری‌ها، کانال‌های تلگرام و... در حال پوشش دادن لحظه به لحظه اتفاقات در این دو مکان بودند و بسیاری از شبکه‌های خبری خارجی به صورت زنده اخبار و اطلاعاتی را که از سایت‌ها و خبرگزاری‌های ایرانی می‌گرفتند به اطلاع مردم می‌رساندند و جالب اینجا بود که تنها شبکه‌ای که ظاهرا فراموش کرده بود به مهمترین خبر کشور بپردازد شبکه «خبر» بود.
در حالی که بسیاری از کانال‌های تلگرام که حتی خبرهای سیاسی را منتشر نمی‌کردند، چند ساعتی فقط خبرهای این حملات تروریستی را پوشش می‌دادند، مهمترین پایگاه اطلاع‌رسانی کشور، طوری وانمود می‌کرد که انگار هیچ اتفاق مهمی در کشور رخ نداده و با تصاویر گل و گفت‌وگوهای نامربوط به موضوع و... به کار روتین خود ادامه می‌داد.
روز گذشته کانال‌های تلگرام، صفحات اینستاگرام، سایت‌های خبری، شبکه‌های تلویزیونی خارجی، سایت‌های خارجی و خبرگزاری صداوسیما پوشش بیشتر و مناسب‌تری نسبت به «شبکه خبر» درباره حوادث دیروز داشتند و این جای تأسف بسیار دارد که مردم این کشور از طبیعی‌ترین حق خودشان که اطلاع از شرایط حال حاضر کشور است، از مهمترین پایگاه اطلاع‌رسانی کشور محروم می‌شوند.
هرچند طبق معمول و پس از گذشت چند ساعت مدیران رسانه ملی از خواب بیدار شدند و یادشان افتاد که چه اتفاق مهمی در پایتخت رخ داده بود.

کد مطلب: 99569
 
Share/Save/Bookmark