میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۲
 
 
اهانت به پیامبر اعظم مباح به هلوکاست حرام !
چهار پرسشی که کاخ الیزه را به هم ریخت
چهار پرسشی که کاخ الیزه را به هم ریخت
 

تنها چند سوال رهبر معظم انقلاب اسلامی از جوانان فرانسوی؛ دولتمردان این کشور را به چالش کشیده است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خطاب به جوانان فرانسه خاطرنشان کردند: از رئیس‌جمهور خود بپرسید چرا تردید در هولوکاست جرم است؟ و اگر کسی چیزی در این‌باره نوشت باید به زندان برود اما اهانت به پیامبر خدا آزاد است؟ در پی اظهارات امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در تأیید کاریکاتور توهین‌آمیز پیامبر اسلام صلوات‌الله‌علیه‌وآله در یک نشریه فرانسوی که باعث خشم مسلمانان در سرتاسر جهان شد، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیامی توییتری خطاب به جوانان فرانسوی صادر کردند.
متن این پیام که به زبان فرانسوی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، به شرح زیر است:
جوانان فرانسه! از رئیس جمهور خود بپرسید: چرا از اهانت به پیامبر خدا حمایت می‌کند و آن را آزادی بیان می‌شمارد؟ آیا معنی آزادی بیان این است: دشنام و اهانت، آن هم به چهره‌های درخشان و مقدس؟ آیا این کار احمقانه، توهین به شعور ملتی نیست که او را به ریاست خود انتخاب کرده است؟
سوال بعدی این است که چرا تردید در هولوکاست جرم است؟ و اگر کسی چیزی در این‌باره نوشت باید به زندان برود اما اهانت به پیامبر آزاد است؟
پس از انتشار پیام حضرت آیت الله خامنه‌ای که در قالب سوال از جوانان فرانسه است؛ شبکه اجتماعی اینستاگرام، حساب رسمی پایگاه اطلاع رسانی رهبر انقلاب اسلامی به زبان فرانسوی را مسدود کرد.
واکنش اینستاگرام به پیام رهبر معظم انقلاب آزادی بیان به سبک غربی را به نمایش می‌گذارد.
مدت‌‌ها است که غرب علیه جهان اسلام شمشیر را از رو بسته و سعی دارد تا با رفتارهای اسلام ستیزانه خود به مبارزه با تأثیر معنوی اسلام بر افکار عمومی غرب بپردازد. دین زدایی و دین ستیزی در فرهنگ غرب باعث گشته تا مردم کشورهای غربی در یک خلأ معنوی بسر ببرند و یک نوع سرخوردگی در میام مردم غرب شکل گرفته است که در شرایط کنونی به خاطر شیوع ویروس کرونا مشکلات روحی روانی و خلد مهنوی خود را بیشتر نشان می‌دهد.
اقدامات دولت فرانسه در سیاست اسلام ستیزی باعث گشته تا اقداماتی از سوی برخی افراد به نام مسلمان در ایم کشور شکل بگیرد که با روح اسلام هیچ تناسبی ندارد.
پس از توهین چند باره نشریه فرانسوی به ساحت مقدس حضرت رسول اکرم(ص) و حمایت ماکرون رئیس جمهور این کشور از توهین کنندگان،‌موجی از اعتراضات سراسر جهان اسلام را فرا گرفته و مردم مسلمان دست به تظاهرات و اعتراض به سیاست‌های فرانسه علیه اسلام زدند.
اما اقداماتی که در فرانسه به نام مسلمان و اسلام صورت می‌گیرد هیچگاه خواست اسلام و مسلمانان واقعی نیست.
حمله چند روز گذشته فردی که خود را مسلمان می‌دانست و باعث مرگ چند شهروند فرانسوی شد،‌ نمی‌توان به اسلام و تفکر اسلامی نسبت داد.
چنین افرادی در راستای همان سیاست اسلام ستیزی و اسلام زدایی در کشورهای غربی صورت می‌گیرد که از سوی دولت‌های مستقر حمایت و تحریک می‌شوند تا چهره‌‌ای خشن از اسلام و مسلمانان به جهان نشان دهند.
در بسیاری از کشورهای دنیا مسلمانان حضور دارند و زندگی می‌کنند،‌اما می‌بینیم که تنها کشورهای غربی هستند که با اسلام و مسلمانان ضدیت و دشمنی می‌کنند و سعی دارند تا با اهانت به مقدسات مسلمانان،‌ باعث شوند تا اقداماتی علیه سیاست اسلام ستیزانه غرب صورت گیرد.اما مسلمانان به خوبی می‌دانند که نباید با رفتارهای غیر اخلاقی و غیر انسانی نظام سلطه با شیوه‌ای که آنها خواهان آن هستند، برخورد کرد.
در بسیاری از کشورهای دنیا مسلمان قتل عام می‌شوند و در شرایط بسیاری وخیمی قرار دارند،‌ در فلسطین مردم مسلمان به دست صهیونیست‌ها به شهادت می‌رسند،‌ در یمن مردم مظلوم این کشور با سلاح‌های غربی و با خمایت آنها از ائتلاف سعودی به خاک و خون کشیده می‌شوند،‌ در افعانستان ارتش آمریکا مردم این کشور را به کشتن می‌دهد و در بسیاری دیگر از کشورها همچون میانمار مسلمانان به طرز فجیعی به قتل می‌رسند در حالی که همه آنها بی جرم و بی جنایت سر بریده می‌شوند.
افراط گرایی اسلامی زاییده نظام سلطه برای مقابله با مسلمانان و جهان اسلام است، غرب، گروه‌های تکفیری را پدید آورد تا بتواند مسلمانان و کشورهای اسلامی را تحت فشار قرار دهد و در کنار آن چهره‌ای خشن و جنایتکار از اسلام به جهانیان نشان دهد.
در حالی که جنایات کشورهای غربی همچون فرانسه علیه مسلمانان بر کسی پوشیده نیست.
دولت فرانسه و بسیاری از سران کشورهای غربی در حالی اسلام و مسلمانان را خشن و جنایتکار معرفی می‌کنند و به مقدسات نزدیک به ۲ میلیارد مسلمان در جهان اهانت می‌کنند که در این کشورها حتی یک نفر حق ندارد درباره قصه هلو کاست که یک ماجرای دروغین و فریبنده است سخن بگوید و سوال داشته باشد که اسناد و مدارک ادعای وقوع هلوکاست چیست؟
حضرت آیت الله خامنه‌ای تنها چهار سوال از جوانان فرانسوی پرسیدند که باعث شد سران این کشور و دیگر کشورهای غربی به هم بریزند و حتی برای جلوگیری از نشر این سوالات،‌صفحه اینتساگرام ایشان را مسدود کنند تا همچنان مردم این کشورها در خواب غفلت باشند.
اما با وجودی که رسانه‌های همگانی و فضای مجازی سعی کردند تا از گسترش و دسترسی پرسش‌های حضرت آیت الله خامنه‌ای جلوگیری کنند،‌ تاکنون سوالات در ذهن جوانان و مردم فرانسه نقش بسته که چرا در فرانسه کسی نمی‌تواند از هلوکاست سوال داشته باشد اما به آسانی می‌توان علیه مقدسات اسلام اهانت کرد.
به نظر می‌رسد که غرب در ایدئولوژی خود دچار بحران هویت و معنویت است،‌ معنویتی که اسلام به راحتی می‌تواند مردم جهان غرب را از این خلأ نجات دهد اما مانع وجود تفکر صهیونیستی در این کشورها و نفوذ عمیقی است که آنها دارند،‌حتی آنهایی که از مردم فلسطین حمایت کرده و نسبت به جنایات رژیم صهیونیستی در منطقه انتقاد دارند از فعالیت سیاسی منع می‌شوند مانند جرمی کوربن رهبر سابق حزب کارگر انگلیس از فعالیت‌های سیاسی منع شده است. این است ازادی بیان و حقوق بشر در کشورهای غربی و مدعی حقوق بشر!

کد مطلب: 115896
 
Share/Save/Bookmark